Nestle ma usunąć szwajcarską flagę z 80 produktów

Od stycznia 2017 r. koncern Nestle będzie musiał usunąć szwajcarski krzyż z 80 swoich produktów. Ma to związek z wejściem w życie nowego prawa, które określa minimalną ilość szwajcarskich składników w produktach oznaczonych flagą tego kraju.

Od nowego roku, zgodnie z przepisami uchwalonymi jeszcze w 2013 r., aby produkt mógł zostać uznany za „szwajcarski”, aż 80 proc. składników musi być pochodzenia szwajcarskiego, a w przypadku produktu mlecznego ma to być nawet 100 proc.

Jak podaje serwis Confectionery News, żywnościowy potentat po przeanalizowaniu zawartości 650 produktów stwierdził, że większość z nich spełnia nowe wymogi. Problem dotyczy jedynie 80 produktów. Są to np. majonez Thomy czy lody Frisco.

W przypadku tego pierwszego Nestle może mieć jednak spory problem, bo jak powiedział dyrektor generalny Nestlé w Szwajcarii Christophe Cornu, jego firma w produktach sprzedawanych pod marką Thomy co roku zużywa 34 milionów jaj od kur z wolnego wybiegu, a z samej Szwajcarii nie jest w stanie pozyskać takiej ilości.

Szwajcarzy zdecydowali się wprowadzić nowe przepisy, aby chronić szwajcarską markę i zapobiec nadużyciom.

 

Więcej o:
Komentarze (44)
Nestle ma usunąć szwajcarską flagę z 80 swoich produktów
Zaloguj się
 • sommers

  Oceniono 34 razy 2

  Szwajcaria niby taki fajny kraj, a tak na prawdę to droga, zawinięta w złotko, kupa goowna.
  Tak, mogą sobie pozwolić na drogie auto, ale tylko dlatego, bo nie stać ich na kupno własnego mieszkania, nie mówiąc o domu.
  Żarcie jest paskudne i drogie, ale pomimo tego mają tak zaorane mózgi, że nie tkną niczego co nie jest szwajcarskie...
  Polska jest piękna, tylko my Polacy nie potrafimy tego zauważyć i docenić.

 • leniwy_krasnal

  0

  To w czekoladzie mlecznej też kakao ma być szwajcarskie? Chyba w palmiarniach będą sadzić.

 • tg28

  Oceniono 1 raz -1

  W Polsce nie dość że flagi to jeszcze nazwy używa nic niemająca ze szwajcarami marka SWISS.

 • gabrielr

  Oceniono 5 razy -3

  Będzie za to gwiazda dawida.

 • rudi46

  Oceniono 17 razy -3

  Niektórzy niestety nie wiedzą co to Szwajcaria i wpisali ją do UE i dodali jej socjalizm to na pewno Pis dzielskie trole

 • myslacyszaryczlowiek1

  Oceniono 8 razy -4

  Szwajcaria to taki europejski bandzior, który łupi biednych Włochów poprzez horrendalne opłaty za transport. Przez Szwajcarię prowadzi najkrótsza droga z Włoch do Europy. Oni od wieków z tego żyją i dlatego tak dobrze im się powodzi.

 • the_michal

  Oceniono 6 razy -4

  To tylko początek. Gospodarka nie wydala, powoli acz powolo zaraz się rozpier..li.

 • bratjolki

  Oceniono 9 razy -5

  Przy takim prawie to Harley Davidson stalby sie (oficjalnie) tym, czym w efekcie juz jest. Hindusko-Meksykańskim lepem na pozerów.

 • gandalph

  Oceniono 16 razy -8

  Nie rozumiem, szwajcarska firma, szwajcarskie know-how, szwajcarska receptura... Jakie znaczenie ma pochodzenie jajek? A przy okazji: chodzi o pochodzenie fizyczne czy w sensie prawno-celnym? W sensie prawa celnego towar zakupiony w Ungubungu i dopuszczony do obrotu w Szwajcarii (dla przykładu) jest towarem szwajcarskim. Ileś lat temu znajoma odbywała kurs na agenta celnego i wśród pytań były takie łamańce:
  a) jakie jest pochodzenie celne śledzi złowionych na wodach m.-nar. przez polski statek i przywiezione do portu polskiego?
  b) jakie jest pochodzenie celne takichże śledzi złowionych na wodach m.-nar. przez obcy statek i przywiezione do portu polskiego?
  c) jakie jest pochodzenie celne takichże śledzi złowionych na polskich wodach terytorialnych przez polski statek i przywiezione do polskiego portu?
  d) jakie jest pochodzenie celne tychże śledzi złowionych na polskich wodach terytorialnych przez obcy statek i przywiezione do polskiego portu?
  Tłumaczyła mi to, ale nic tylko kołowacizny dostać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX