Dzień darmowej dostawy. To już dziś! Tysiące sklepów wyśle nasze zamówienia gratis

29 listopada to w tym roku Dzień darmowej dostawy. Rzeczy, które kupimy dziś w około 2500 sklepów internetowych zostaną do nas wysłane bez dodatkowej opłaty za przesyłkę.

W Dniu darmowej dostawy udział bierze około 2500 e-sklepów o różnym asortymencie – od księgarni, perfumerii, sklepów obuwniczych, dziecięcych czy sportowych po sklepy z latarkami, piłami tarczowymi czy sztućcami. Ich dokładny wykaz dostępny jest na stronie akcji, sklepy informują o tym także oczywiście na swoich stronach.

Dzień Darmowej DostawyDzień Darmowej Dostawy źródło: sklepy internetowe

W sklepach, które biorą udział w akcji, darmowa dostawa należy się każdemu, kto dokona zakupów 29 listopada przez całą dobę.

Prawo do bezpłatnej przesyłki nie zależy od metody płatności czy wybranego rodzaju dostawy. Wartość zamówienia też nie powinna mieć znaczenia, ale z ważnym zastrzeżeniem - niektóre sklepy mogą ustalić, że powinna ona wynieść przynajmniej 20 zł (w zeszłym roku ponad połowa sklepów nie dała jednak takiego ograniczenia).

Darmowa dostawa przysługuje wyłącznie na terenie Polski.

Przypominamy, że przy zakupach internetowych przysługuje nam prawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania przesyłki, bez podawania jakichkolwiek wyjaśnień. Kolejne 14 dni mamy na zwrot towaru.

Warto jednak do zakupów w sieci podejść roztropnie, w tym porównywać ceny w sklepach oferujących darmową dostawę z konkurencją - być może okaże się, że zakup danego towaru nawet z odpłatną dostawą wyjdzie łącznie taniej.

Ponad 70 proc. przebadanych sklepów-uczestników zeszłorocznej edycji Dnia darmowej dostawy przyznało, że miało w tym dniu większy ruch niż zwykle (ponad połowa do 30 proc. wyższy ruch, ale ok. 20 proc. zanotowało ponad dwukrotne wzrosty) i więcej zamówień. 61 proc. sklepów zauważyło też wzrost współczynnika wizyt zakończonych zakupem. 

Więcej o: