Komentarze (104)
Gwałtownie kurczy się liczba komorników. Boją się zmian, które szykuje Ministerstwo Sprawiedliwości
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • niko8472

  0

  Maja byc urzednikami i bezwzglednie podlegac sada. Dzialac na terenie na ktorym dany sad, ktoremu podlegaja, jest wlasciwy. Koniec z wlasna dzialalnoscia gospodarcza. Kazde inne rozwiazanie jest kryminogenne. Kto sobie taka bzdure ktora obecnie istnieje wymyslil? Legalni bandyci psia mac...

 • annx78

  0

  o i już wyceny, - Senat.

 • Woj Opat

  0

  jak często - gazeta.pl umiejętnie filtruje fakty i nagłówek "Gwałtownie kurczy się liczba komorników" - nie kurczy się, tylko komornicy korzystają z możliwości wpisania się na listę radców prawnych/adwokatów, którą dają im przepisy prawa...
  a proponowane zmiany wprowadzane przez PIS - cóż, nie dostaną kredytu rolnicy (proponowane obostrzenia w egzekucji z rolnika powodują że egzekucja z dłużnika-rolnika będzie niemożliwa), banki wprowadzą obostrzenia w kredytowaniu przedsiębiorstw i osób fizycznych (skuteczność egzekucji spadnie, bo niewielu będzie komorników chcących pracować na takich warunkach, które proponuje PIS), skuteczność egzekucji alimentów spadnie, ale minister Ziobro i jego przyboczny Jaki odtrąbią sukces: zlikwidowano patologię komorniczą ! tylko że skutkami zostaniemy obciążeni my wszyscy
  Więc gratulacje dla ministra ! walcząc z grupą 1500 osób (tylu mniej więcej jest w Polsce komorników), uderza w dużą część społeczeństwa - dużą część bo przecież żyje w Polsce kilka milionów dłużników, którzy teraz zacierają ręce, bo będą żyli jak w raju - kredycik tu, chwilówka tam.

 • lukask73

  0

  Dlaczego nikt nie chce podać rzeczywiście coś mówiących statystyk, tzn. ile było spraw w poszczególnych kategoriach choćby kwotowych (do 1000, do 10000, do 100 000 i powyżej, przeciw osobom fizycznym i spółkom) i jaka jest ściągalność w tych kategoriach?

 • Lupro Pibaki

  0

  Komornik to de facto prywatna firma ze statusem funkcjonariusza publicznego i ogromną władzą. To musi rodzić patologie. A jak widać po tym co się dzieje ta patologia jest normą. Czują się bogami ponad prawem .

 • jorg_1980

  0

  Niemożliwe, komornicy się boją ? A takie panicha to były a teraz spieprzają jak szczury

 • wladeczekk

  0

  niech mi tylko teraz, ktoś powie złe słowo na ministra Ziobre wiceministra Jaki.
  to psami poszczuje

 • ambion2015

  0

  Nareszcie mamy rząd, który uporządkuje wiele zabagnionych spraw i błędów systemu, m.in. funkcjonowania komorników.

 • 162tony

  0

  "Nigdy do niczego się nie przyznawaj, złapią cię pijanego w samochodzie, to mów, że nie piłeś, znajdą ci dolary w kieszeni, to mów, że to pożyczone spodnie, a jak cię złapią na kradzieży za rękę, to mów, że to nie twoja ręka. Nigdy się nie przyznawaj."

 • dryl1

  Oceniono 2 razy 0

  Jakaś głupota. Bać się mają naciągacze i wyłudzacze. I do tego jest potrzebny skuteczny i bezwzględny komornik. Ktoś kto uczciwie pracuje musi się czuć pewnym, i nie mieć strachu , że Go ktoś przekręci. PIS opamiętaj się to chodzi o bezpieczeństwo uczciwych.

 • wwojtek9

  0

  To że z komornikami trzeba zrobić porządek, było wiadome od dawna, co więcej, poprzednia władza już zaczęła to robić, tyle że zaczęła robić to mądrze (tak by nie wylać dziecka z kąpielą), ograniczono zakres sądu wirtualnego, ograniczono uprawnienia komorników, kilku "odstrzelono" i szukano takiego rozwiązania, by uniemożliwić komornikom nadużycia, ale nie zablokować egzekucji wyroków. Pan Ziobro robi dużo krzyku, a to co proponuje, to nie jest żadne rozwiązanie (bo by wypracować rozwiązanie trzeba coś umieć) , to zwyczajnie powrót do tego co już było i co kompletnie nie zdawało egzaminu! Pamiętam te czasy - jak klient przejeżdżał po towar - gotówka, albo czek potwierdzony, żadne tam przelewy, kredyt? zabezpieczenie, hipoteka, żyranci i tak dalej - tak działa gospodarka w której egzekucja prawa kuleje. Oczywiście można "uzupełnić pensję komornika" w zamian za sprawną egzekucję to się nazywa Prawo i Sprawiedliwość.

 • xyz00001

  0

  Gazeto, przechodzą do zbrijeniówki,czy z dobrociserca budują nam szerokie autostrady ( nie,nie pod auspicjami zegarkowego ministra)

 • piotrus.zibi

  Oceniono 4 razy 0

  Nieprawda, oni po prostu nie będą juz bezkarnymi złodziejami. Tego sie boja, a nie ustawy.

 • naturelovers

  Oceniono 4 razy 0

  3% komorników zademonstrowało, że nie podobają się zmiany. Jest ok. Przełknę to.

 • nowo112

  Oceniono 4 razy 0

  większość to chciwe i pazerne s....syny

 • annx78

  0

  bardzo dokładnie. całe oprogramowanie.

 • calmy

  Oceniono 2 razy 0

  Zmniejszenie się liczby komorników o 3%? Faktycznie, gwałtownie się kurczy.

 • calmy

  Oceniono 2 razy 0

  Sytuacja wymaga uporządkowania. Zresztą dotyczy to również notariuszy i tzw doradców podatkowych.

 • pi.mi

  Oceniono 2 razy 0

  To, że trzeba poprawić przepisy dot. komorników to wiadomo od lat.

  Ale jeśli zabiera się za to zbyszek - niczego dobrego nie wróży..
  Facet jeszcze niczego nie naprawił, za to prze***przył procesowo wszystko co "wymyślił" w sądach.

 • zalep

  Oceniono 2 razy 0

  Rozgonić cwaniaczków.

 • aarvedui

  Oceniono 2 razy 0

  idealnie trafia we wszystkie komornicze patologie.
  1.nagrywanie - jakoś w innych krajach da się to zrobić bez zatrudniania multum osób - kamerka służbowa na ramieniu funkcjonariusza publicznego - którym komornicy się mianują - nagrywa wszystko bez udziału dodatkowego personelu.
  2.rejonizacja i ograniczenie liczby spraw - nareszcie koniec zlewania mało zyskownych i prestiżowych spraw zwykłych obywateli na rzecz wielkich spraw z drugiego końca Polski.
  komornicy mają w końcu zacząć realizować właściwe zadania zgodnie z równością obywateli wobec prawa.

 • katolik1969

  Oceniono 2 razy 0

  jak to kaczor wyzdrowiał?????? szkoda a było swiatełko w tunelu. że to nie może zachorować śmiertelnie?- życze z całego serca tak po katolicku

 • eclipse23

  Oceniono 2 razy 0

  przeciez to panstwo tworzy regulacje,... komornik to robotnik musi wykonywać polecenia pana,.. to system jest zwyrodniały ,.. tak jak w z kościołem czyli okupantem polski,.. ksiadz nie winien ale system który dopuszcza taki stan rzeczy

 • wujtommy102

  Oceniono 4 razy 0

  A czy komornik za bezczelne złodziejstwo na dużą skalę będzie mógł być sądzony i skazany jak zwykły obywatel czy tylko jako prawnik zostanie przeniesiony na inne stanowisko , bo to zawód "zaufania publicznego " a więc zawód nietykalny.

 • pawel2015

  Oceniono 4 razy 0

  Gdy to przeczytałem nie mogłem uwierzyć. Przecież Pan Morawiecki był prezesem dużego i nowoczesnego banku i proponuje takie rozwiązania?
  Gdy pierwszy raz usłyszałem o narodowym systemie płatności pomyślałem, że to nie jest żaden wielki pomysł tylko oczywistość. Banki ostatnio budują własne systemy do obsługi płatności z pominięciem Visa/MasterCard, które np. wykorzystują smartfony, a pewnie są i inne rozwiązania. Wystarczyłoby pomóc bankom w utworzeniu jednego standardu np. poprzez usuwanie wszelkich przeszkód legislacyjnych i popularyzowanie standardu w mediach.
  Ten standard działałby w Polsce a ludzie dodatkowo mieliby dotychczasowe karty, które działałyby jak dotychczas.
  Można by też w kierunku takiej aplikacji jak swish w Szwecji, która ma szansę całkowicie zastąpić gotówkę.
  Ale nie my musimy dążyć do stworzenie czegoś co inni stworzyli wiele lat temu i co teraz jest już przestarzałe.
  Budując nowy system trzeba patrzyć w przyszłość a nie w przeszłość. Rola kart płatniczych będzie za 20 lat dużo mniejsza niż teraz...

 • siekieraaxe

  Oceniono 2 razy 0

  ale im wpólczuje!
  znam takiego zo wziął 9 mln i zapomnaił oddac wierzycielom

 • ismalia

  Oceniono 2 razy 0

  Trudniej będzie zaiwanić ciągnik, to i spieprzają ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX