W Warszawie powstanie kompleks trzech wieżowców. Inwestycja na ponad MILIARD złotych

Na warszawskiej Woli, u zbiegu ulic Towarowej i Prostej, powstaje kolejny wieżowiec. Deweloper Ghelamco Poland już na początku 2016 r. rozpoczął budowę The Warsaw HUB, największego projektu w swojej historii. Teraz znamy więcej szczegółów przedsięwzięcia.

Projekt The Warsaw HUB wcześniej znany był jako Sienna Towers. To trzy wieżowce – dwa 130-metrowe i jeden 85-metrowy, osadzone na wspólnej podstawie. The Warsaw HUB jest kolejnym, po Warsaw Spire, projektem Ghelamco w rejonie ronda Daszyńskiego (na trasie drugiej linii metra). Przypomnijmy - budowa Warsaw Spire dobiegła końca w kwietniu br.

The Warsaw HUB to największy z dotychczasowych projektów dewelopera. Na powierzchni 113 tys. m2 znajdą się przede wszystkim przestrzenie biurowe, a także m.in. centrum konferencyjne, powierzchnie handlowe oraz 3- i 4-gwiazdkowy hotel.

The Warsaw HUB - projektThe Warsaw HUB - projekt źródło: Ghelamco

W The Warsaw HUB na znaleźć się m.in. przestrzeń coworkingowa MeetDistrict, tam swoją siedzibę ma mieć  projekt The Heart Warsaw -  platforma łącząca ponad 100 start-upów z największymi polskimi, regionalnymi i globalnymi korporacjami.

W The Warsaw HUB mają być zastosowane nowoczesne rozwiązania technologiczne, np. dostęp do budynku będzie możliwy dzięki smartfonom, a parking będzie wyposażony w system rozpoznawania samochodów, myjnię i stacje do ładowania aut elektrycznych.

The Warsaw HUB - projektThe Warsaw HUB - projekt źródło: Ghelamco

Inwestycja ma kosztować ok. 1 mld zł. The Warsaw HUB powinien być gotowy na koniec 2019 r.

- Inwestycja wyjdzie daleko poza ramy zwykłego kompleksu biurowców. Będzie sercem sieci i centralnym punktem, w którym zbiegają się i łączą wszystkie potrzeby nowoczesnych, kreatywnych oraz innowacyjnych firm - komentuje Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Więcej o: