Hotele, w których bawili wysoko postawieni oficjele PZPR, a także aquapark wraz z pozostałymi składnikami majątku spółki Polskie Tatry, przechodzą w ręce władz Zakopanego. Chodzi o znane obiekty: pensjonaty "Tatry", "Pan Tadeusz" i "Telimena", zespół pensjonatów na zboczach Antałówki, zajazd w Kuźnicach oraz hotele w Poroninie, a także obiekty hotelarskie położone u wylotu Doliny Białego w Zakopanem. O decyzji poinformował Leszek Dorula, burmistrz południowej "stolicy Polski".
Spółka Polskie Tatry jest właścicielem wielu obiektów Fot. Polskie Tatry
Na skutek decyzji Ministerstw Skarbu jeszcze w tym roku przekazane zostanie 72 procent akcji. Oznaczać to będzie całkowite przejęcie spółki, bo Zakopane już dziś ma 28 procent jej udziałów.
Na terenie miasta majątkiem tak olbrzymim powinien dysponować samorząd. Potrzeby naszego miasta są olbrzymie i mamy nadzieję, że ten majątek zostanie dobrze wykorzystany, że będzie służył dla dobra przedsiębiorców zakopiańskich, mieszkańców miasta i turystów
- stwierdził Leszek Dorula cytowany przez PAP.
Kila tygodni temu starosta tatrzański poinformował o planach, które docelowo mogłyby sprawić, że w polskie ręce powróci inna "perła w kornie". Chodzi o spółkę Polskie Koleje Linowe przejęte przez luksemburską spółka Altura. Zgodę na przejęcie za 215 mln zł wydał rząd PO-PSL.Starosta tatrzański Piotr Bąk już zapowiedział, że ustali nowe warunki.
Mają one być „znacznie korzystniejsze dla Skarbu Państwa niż dotąd, kiedy PKL płaciły za dzierżawę TPN”. W praktyce oznacza to znaczące podniesienie opłat.