Planujesz świąteczne zakupy na ostatnią chwilę? Biedronka i Lidl podjęły ważną decyzję

Robert Kędzierski
Największe sieci handlowe postanowiły, że w Wigilię i Sylwestra placówki nie będą otwarte tak długo, jak bywało to w latach poprzednich.

Osoby, które planują świąteczne zakupy na ostatnią chwilę powinny mieć świadomość, że sieci handlowe skróciły czas pracy w najbliższą sobotę (24 grudnia).

Biedronka, Lidl a także Tesco, Netto, KauflandAuchan, Carrefour postanowiły, że sklepy będą otwarte do godziny 14 w Wigilię i do 18 w Sylwestra.

Sklepy Żabka będą czynne w Wigilię od 6.00 do 16.00, chyba, że prowadzący placówki ajenci postanowią pracować dłużej - to kwestia indywidualna. 

Galerie handlowe w większości przypadków będą zamykane o 15.00, rzadziej o 14.00. 

Decyzja o skróceniu czasu pracy w tych dniach, podjęta przez Jeronimo Martins Polska S.A., właściciela sieci sklepów Biedronka, ma na celu umożliwienie pracownikom przygotowania i spędzenia wieczorów wigilijnego i sylwestrowego w gronie najbliższych. Jednocześnie klienci będą mieli w tych dniach możliwość dokonania dodatkowych zakupów.

- czytamy w oświadczeniu Jeronimo Martins, właściciela sieci Biedronka.

Czytaj też: Biedronka i Lidl walczą o nasze świąteczne portfele. 

Handlowcy, przygotowując się na świąteczne zakupowe szaleństwo, zdecydowały, że w najbliższy piątek (23 grudnia) placówki będą czynne dłużej. Mimo to, należy spodziewać się, że tuż przed Wigilią w sklepach będzie niezwykle tłoczno.

Więcej o:
Komentarze (25)
Planujesz świąteczne zakupy na ostatnią chwilę? Biedronka i Lidl podjęły ważną decyzję
Zaloguj się
 • Cyryl Pawel

  Oceniono 4 razy 4

  Trzy, czy cztery lata temu kumpel wyskoczył w wigilię wczesnopopołudniową porą do supermarketu na drobny zakup, bo go żona wysłała po żelatynę, czy coś podobnego. Zatrzasnął się chłopak w aucie na marketowym parkingu i go późnopopołudniową godziną wyciągał z samochodu ślusarz. Na wigilię wrócił taksówką.

  Jak żyć bez takich przygód?

 • kocurxtr

  Oceniono 5 razy 1

  i już wyłączają fora pod artykułami o masakrze jaką zafundował islamski fanatyk w Belinie rozjeżdżając europejczyków ciężarówką !

  postuluję by wpisywać komenty pod wszystkimi innymi artykułami !!

  jak to było ?
  #WOLNOŚĆMEDIÓW !

 • monika.libra36

  Oceniono 2 razy 0

  "umożliwienie pracownikom przygotowania i spędzenia wieczorów wigilijnego i sylwestrowego w gronie najbliższych"
  To mi się podoba :)

 • Adalbert Kaczor

  Oceniono 3 razy -1

  a co, do tej pory nie musieli przygotowywać wieczerzy i nie mięli chęci przebywania z najbliższymi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX