Mieszkania z przystanią jachtową. Takie osiedle powstanie w Gdyni. Zbuduje je państwowa spółka

Polski Holding Nieruchomości ma potrzebne zgody i może zacząć budować luksusowy kompleks mieszkań w centrum Gdyni. W ramach projektu Yacht Park ma powstać sześć budynków mieszkalnych, aleja z butikami i restauracjami oraz przystań jachtowa.

PHN dostał pozwolenia na budowę od Prezydenta Miasta Gdynia i Wojewody Pomorskiego. Inwestycja powstaje na Molo Rybackim w Gdyni, przy ul. Arkadiusza Rybickiego, tuż obok charakterystycznych wieżowców Sea Towers.

Osiedle ma składać się z sześciu niskich (pięć kondygnacji) budynków, w których powstanie 135 apartamentów o łącznej powierzchni około 9,6 tys. m2, na parterach budynków znajdą się lokale usługowe. Dodatkowo na terenie inwestycji zbudowana zostanie marina z miejscem dla 120 jednostek. Jak podaje PAP wartość projektu to 1,25 mld zł.

PHN w czerwcu wyburzył dotychczasową zabudowę mola, a w październiku za milion złotych odkupił od mLocum firmę Apartamenty Molo Rybackie i kolejne etapy projektu będzie realizować samodzielnie. W komunikacie PHN pisze, że "wkrótce pod budowę tej unikatowej inwestycji zostanie wmurowany kamień węgielny i rozpoczną się prace budowlane". Zakończenie planowane jest na 2019 rok.

Polski Holding Nieruchomości jest firmą państwową, Skarb Państwa ma 69,9 proc. akcji. PHN powstał w 2011 roku z połączenia spółek należących do Skarbu Państwa, od lutego 2013 roku jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Do Grupy PHN należą między innymi Warszawski Holding Nieruchomości, Intraco, Budexpo czy Dalmor. Inwestycja Yacht Park ma powstać właśnie na terenach Dalmoru - teraz właściciela nieruchomości w Gdyni, kiedyś firmy zajmującej się głównie rybołówstwem dalekomorskim, przetwórstwie rybnym, usługami portowymi i chłodniczymi. 

 

 

Więcej o: