Nowy inwestor w Almie. Kontrowersyjny biznesmen z Nowego Targu ma pożyczyć spółce 24 mln zł

Jak wynika z informacji Pulsu Biznesu, akcjonariusze Alma Market zdecydowali w środę o emisji 5,5 mln akcji po 1 zł za sztukę. Te ma nabyć do 31 stycznia nowotarski biznesmen, Tomasz Żarnecki.

Jak pisze Puls Biznesu, Żarnecki ma także udzielić Almie pożyczki w kwocie 24 mln zł na pokrycie kosztów postępowania samacyjnego. Jeśli Alma zdoła uratować się przed upadłością, pożyczka może zostać skonwertowana na akcje.

Więcej szczegółów o uchwałach podjętych przez akcjonariuszy można znaleźć tutaj.

Kurs Alma Market mocno rośnie od początku roku, 4 stycznia w ciągu dnia dochodził już nawet do 3,50 zł.

Wydawać by się mogło, że cena 1 zł za papier, po której Żarnecki ma nabyć akcje Almy, to bardzo mało. Poza tym 5,5 mln nowo emitowanych akcji podwoiłoby łączną liczbę akcji spółki. Widocznie jednak trzeba podjąć takie kroki, aby udało się zainteresować inwestycją w Almę.

Alma kurs akcji w styczniu 2017Alma kurs akcji w styczniu 2017 źródło: stooq.pl

Tomasz Żarnecki to kontrowersyjny biznesmen z Nowego Targu. Zasłynął m.in. blokowaniem egzekucji swojej posiadłości, wywłaszczonej pod budowę ronda na Zakopiance. Zastrzeżenia budziła też choćby budowana przez niego w Nowym Targu stacja paliw (miasto zarzucało mu, że nie ma pozwolenia, Żarnecki kontrował, że ich nie potrzebuje, bo wyłącznie przeprowadza remont). Żarnecki jest m.in. właścicielem nowotarskiego supermarketu E.Leclerc czy domu handlowego „Gorce”.

Byli pracownicy Almy protestują

Tymczasem dziś w Krakowie odbyła się pikieta pracowników zwolnionych z Almy. Chcą wypłaty zaległych wynagrodzeń, świadczeń i odszkodowań za zwłokę – do połowy stycznia. „Sprawa zaległych wynagrodzeń i świadczeń dla pracowników i pracownic wciąż nie została zamknięta. Zostawieni sami sobie ludzie wciąż istnieją i nie zamierzają pogodzić się z nieetycznym postępowaniem spółki" – piszą organizatorzy pikiety.

Czytaj też: Alma niekorzystnie rozporządzała mieniem? Partnerzy donoszą do prokuratury. Jest śledztwo

Więcej o:
Komentarze (37)
Nowy inwestor w Almie. Kontrowersyjny biznesmen z Nowego Targu ma pożyczyć spółce 24 mln zł
Zaloguj się
 • kalito

  Oceniono 10 razy 4

  To się nie ma prawa utrzymać. Jak się ma ceny standardowych produktów wyższe niż u konkurencji to jest to oczywista oczywistość, że to padnie. Jak mają wyłączność na jakiś produkt i jest dostępny tylko w Almie to niech sobie dyktują cenę jaką chcą. Ale jeśli ja muszę za zwykłą margarynę płacić czasami o 60% więcej niż za taką samą margarynę w dyskoncie to ja dziękuję.

  Niech się te pajace zastanowią co robią.

 • tylkoturbobenzyna

  Oceniono 4 razy 4

  Nowatorski biznesmen bo ma sklep internetowy ... Ech buraczano-ziemniaczana rzeczpospolita. Dotacje UE na "innowacyjne" kładzenie miedzianego kabla w rowie i portale o kotach ...

 • kuk-tusk-klan

  Oceniono 7 razy 3

  strzyżenie giełdowych leszczy na nowo... ciekawe ilu frajerów da się złapać na "akcje" z akcjami.

 • lblblblb

  Oceniono 6 razy 2

  Hieny żerują na padlinie.
  Prostacki przekręt na kursach akcji.

 • k-x

  Oceniono 2 razy 2

  ma pożyczyć"
  niech to zrobi hehe

 • rozterka47

  Oceniono 1 raz 1

  Kupuję w Almie, Społem , sklepach osiedlowych , czasami w supermaktach ,
  nie kupuję w dyskontach bo wyniszczają gospodarkę krajową ,
  te władze niezależnie czy krajowe czy samorządowe , które dopuściły to takiej ilości dyskontów na terenie kraju należaloby wybatożyć do zywej krwi publicznie ,
  podobnie tych co dopuszczają do budowy coraz liczniejszych galerii w niedalekich odległościach , niszczycie lokalny rynek ,
  weźcie się ludzie za takich sprzedawczyków bo za chwilę będzie jednym dyskontem i jedną montownią

  NIE KUPUJĘ W DYSKONTACH powinno być hasłem każdego Polaka

 • jakis_gosc01

  Oceniono 1 raz 1

  Po co to ratować? Żeby zbankrutowało drugi raz?

 • my_kroolik

  Oceniono 1 raz 1

  Pie.rzenie. Alma ma nieusuwalny problem z modelem biznesowym, a nie chwilowy brak gotówki. To jest zimny trup i nic go nie uratuje

 • jluc

  Oceniono 3 razy 1

  facio kupi akcje po 1 zł, a zanim zapłaci choćby 5 zł to je sprzeda na GPW po 2,50, albo chocby po 2 zł!!! dla tego goscia zarobek 5-7 mln to oooogromne pieniadze.... a po tym numerze to Alma już sie nie podniesie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX