Nowy inwestor w Almie. Kontrowersyjny biznesmen z Nowego Targu ma pożyczyć spółce 24 mln zł

Jak wynika z informacji Pulsu Biznesu, akcjonariusze Alma Market zdecydowali w środę o emisji 5,5 mln akcji po 1 zł za sztukę. Te ma nabyć do 31 stycznia nowotarski biznesmen, Tomasz Żarnecki.

Jak pisze Puls Biznesu, Żarnecki ma także udzielić Almie pożyczki w kwocie 24 mln zł na pokrycie kosztów postępowania samacyjnego. Jeśli Alma zdoła uratować się przed upadłością, pożyczka może zostać skonwertowana na akcje.

Więcej szczegółów o uchwałach podjętych przez akcjonariuszy można znaleźć tutaj.

Kurs Alma Market mocno rośnie od początku roku, 4 stycznia w ciągu dnia dochodził już nawet do 3,50 zł.

Wydawać by się mogło, że cena 1 zł za papier, po której Żarnecki ma nabyć akcje Almy, to bardzo mało. Poza tym 5,5 mln nowo emitowanych akcji podwoiłoby łączną liczbę akcji spółki. Widocznie jednak trzeba podjąć takie kroki, aby udało się zainteresować inwestycją w Almę.

Alma kurs akcji w styczniu 2017Alma kurs akcji w styczniu 2017 źródło: stooq.pl

Tomasz Żarnecki to kontrowersyjny biznesmen z Nowego Targu. Zasłynął m.in. blokowaniem egzekucji swojej posiadłości, wywłaszczonej pod budowę ronda na Zakopiance. Zastrzeżenia budziła też choćby budowana przez niego w Nowym Targu stacja paliw (miasto zarzucało mu, że nie ma pozwolenia, Żarnecki kontrował, że ich nie potrzebuje, bo wyłącznie przeprowadza remont). Żarnecki jest m.in. właścicielem nowotarskiego supermarketu E.Leclerc czy domu handlowego „Gorce”.

Byli pracownicy Almy protestują

Tymczasem dziś w Krakowie odbyła się pikieta pracowników zwolnionych z Almy. Chcą wypłaty zaległych wynagrodzeń, świadczeń i odszkodowań za zwłokę – do połowy stycznia. „Sprawa zaległych wynagrodzeń i świadczeń dla pracowników i pracownic wciąż nie została zamknięta. Zostawieni sami sobie ludzie wciąż istnieją i nie zamierzają pogodzić się z nieetycznym postępowaniem spółki" – piszą organizatorzy pikiety.

Czytaj też: Alma niekorzystnie rozporządzała mieniem? Partnerzy donoszą do prokuratury. Jest śledztwo

Więcej o: