Komentarze (115)
Jest zgoda na budowę nowej elektrowni węglowej w Polsce. Budowa ma ruszyć w 2018 r.
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • dyziak

  Oceniono 13 razy -3

  CAŁA EUROPA LIKWIDUJE KOPALNIE WĘGLA KAMIENNEGO CAŁA EUROPA LIKWIDUJE ELEKTROWNIE OPALANE WĘGLEM KAMIENNYM WSZYSCY PRZECHODZĄ NA ENERGIE ODNAWIALNA OPRÓCZ POLSKI. POLSKI RZAD NA PRZEKÓR PRZECIEŻ CAŁA EUROPA SIĘ MYLI WSZYSCY NAUKOWCY SIĘ MYLĄ BO W POLSCE PRZECIEŻ NIE MA SMOGU.

 • 3ras

  Oceniono 13 razy -3

  Za wszelką cenę ratują koryta. Boją się górników.A Polska? Mają ją w d...e.

 • misafi

  Oceniono 21 razy -3

  Z Litwy, Szwecji, Finlandii można kupować prąd za grosze. Szwecja i Finlandia nie mają co robić z energią z OZE a Litwa tu najczęściej pośredniczy. Ale Polska jest bogata i wydamy sobie 6 miliardów na węglową elektrownie aby potem móc sprzedawać Polakom najdroższy prąd w Europie (tak jak to teraz jest). Jednocześnie dobijając do końca OZE.

 • myszykiszek

  Oceniono 7 razy -3

  Średniowiecze z mózgów do gospodarki...

 • alladyn-solar-batt

  Oceniono 17 razy -3

  Pierdu, pierdu, pierdu. Równie dobrze UOKiK może wyrażać zgodę na otwarcie nowego ,,pola naftowego'' w Warszawie... (wszyscy wiedzą, że w Warszawie nie wydobywa się ropy naftowej). Ci nieudacznicy- energetycy, którym wtóruje min. Tchorzewski nie potrafią nawet policzyć ile węgla spalałaby (gdyby powstała) elektrownia Ostrołęka (nowy blok). Ponadto politycznie bezpieczna kwota 6-ciu mld zł rzekomo potrzebnych na tę budowę jest fikcją, bowiem dwa lata temu zarzucono rozpoczęcie tej budowy z uwagi na koszt 8,5 miliarda (nie sześć) oraz na fakt, że inwestor nie ma tych pieniędzy. Co więcej - światowa finansjera uznała budowy elektrowni na węgiel za zbyt duże ryzyko kosztowe i....nie udziela już kredytów na takie rozwiązania w Europie (co innego Chiny). W wypadku tej budowy rzeczywiście powstałaby prawie najnowocześniejsza elektrownia na węgiel w Europie (jeszcze lepszą technologię na węgiel pokazowo stworzył ostatnio SIEMENS) o super wysokiej nie notowanej w Polsce sprawności wtwarzania, lecz wysoki koszt budowy tego cacka zamienia się na wysoki koszt produkowanego prądu. Ten wyniósłby 850 zł/MWH - przypomnę, że cena takiej energii na giełdzie to raptem.....163...177 zł/MWh. Ciekawi Was kto za to zapłaci? To się nazywa podwyzka za prąd. Tyle, że ofucjalnie prąd bedzie w starej cenia za to pojawi się ten koszt w innej pozycji....Oczywiście wpiszą to w tzw. nowo w tym celu tworzoną pozycję ,,rynek mocy'' za którą dodatkowo Polacy zapłacą na fakturach.

 • drbob20

  Oceniono 5 razy -3

  gierek sie cieszy.

 • zbych21

  Oceniono 11 razy -3

  Czas skończyć z tym ryzykowaniem ludzkim życiem w kopalniach. Rozumiem, że górnicy chcą zachować swoją pracę. Ale można przestać zatrudniać nowych i powoli wygaszać tę branżę. Nie budować nowych elektrowni na węgiel, nie rozbudowywać kopalń, zamykać mniej opłacalne, a ludzi przenosić do innych.

 • tedek1

  Oceniono 10 razy -4

  Cóż XIX wiek to wiek węgla, XX wiek ropy, a XXI wiek elektryczności...
  Inne kraje w tym Chiny stawiają na OZE - ekologia kosztuje ... ale efekt jest wymierny... A gdzie tu Polska - Bangladesz Europy

 • zimmel

  Oceniono 6 razy -4

  Cieszy mnie, że będę mógł wszystkim palić w piecu. Elektrowniom wolno a czemu mnie nie.

 • nekaj

  Oceniono 8 razy -4

  starykawaler35 - ale co jest ściemą, mądralo, że energię słoneczną można zamienić na elektryczną? albo wiatrową na elektryczną? no i co piszą w australii? że torbacze coś dziś marudne? jak chcesz sobie zdychać w smogu i upale, to zdychaj, im szybciej tym lepiej...

 • siekier35

  Oceniono 10 razy -4

  kiedy wywożą kacze guano z wiejskiej?

 • qwardian

  Oceniono 12 razy -4

  A lokalne zdrajce z opozycji chcieli z nas zrobić Czarnobyl, atomowy cmentarz...

 • spam_box

  Oceniono 12 razy -4

  W katolickiej Polsce powinien być dopuszczony tylko jeden typ elektrowni, z paliwem jak za czasów naszego umiłowanego Króla Katolickiej Polski. Elektrownia koziobobowa. Kozę, pod karą napiętnowania w ku...zji, należałoby zakupić do każdego domu, z państwowego przedsiębiorstwa rozmnażania kóz. Karmić śmieciami, wszak koza zeżre wszystko. Kozie boby następnie należałoby zanosić do skupu. Każde gospodarstwo domowe musiałoby dostarczyć odpowiednią liczbę/wagę kozich bobów. I byłoby pięknie.

 • Adam Kmiecik

  Oceniono 14 razy -8

  WRESZCIE BEDZIEMY MIELI ROWNOMIERNE ZAPYLENIE CALEGO OBSZARU POLSKI ,

 • srv14

  Oceniono 12 razy -8

  To w ramach akcji walki ze smogiem . I to nie jest nasze ostanie słowo.

 • tad-tad

  Oceniono 16 razy -8

  To jest pierwsza decyzja w walce ze smogiem ?

 • kruk6666

  Oceniono 14 razy -8

  Jeszcze więcej smogu , zagazować ciemny lud , łatwiej oczadziałymi kierować.

 • nekaj

  Oceniono 12 razy -8

  to może też konne tramwaje przywrócić? i lokomobile? ile miejsc pracy by było przy koniach, a ile węgla by lokomobile spaliły!

 • arbor_1

  Oceniono 14 razy -8

  wydobędziemy cały nasz węgiel, do ostatniej kruszyny, a jak go zabraknie, będziemy błagali o garstkę do wyprodukowania stali. Ale cóż "Polak potrafi"

 • Merlin Merlin

  Oceniono 18 razy -8

  HURRRRA! :D Niech żyją nowoczesne technologie, wiadomo, fotowoltaika i energia nuklearna to przeżytek, gópie Niemce, Francuzy, Angole i Chinole nie wiedzom, co czyniom! Niech żyje drogi prąd z węgla, w końcu gospodarka polska nie potrzebuje taniego prądu, ceny energii nie mają wpływu na konkurencyjność gospodarki, a to nie kopalnie są po to, aby zaspakajać potrzeby gospodarki, ale gospodarka po to, aby utrzymywać kopalnie!

 • j7f3

  Oceniono 18 razy -8

  proponuję budowę nowych el. na węgiel na Podkarpaciu i ścianie wschodniej, domenie PiSu. Wytruć chadziajów i goroli.

 • Jan Osik

  Oceniono 18 razy -8

  ja pier dolę!
  co za durnie.
  a wiatraki, fotowoltanikę i hydroenergetykę uśmiercają ...

 • Jan Ixiński

  Oceniono 18 razy -8

  Trzeba teraz potruć trochę Mazury smogiem, tak. Więcej kosztów niż zysku.

 • kertog123

  Oceniono 16 razy -8

  już połowa Ostrołęki to jedna wielka hałda popiołów. Jak zbudują drugą elektrownie to miasto od dawna znane ze smrodu celulozy będzie sie kojarzylo również z najgorszym powietrzem w Polsce i jako lider chorób płuc w Polsce

 • zwolay

  Oceniono 38 razy -8

  To dobrze że na węgiel bo ostatnio jest mało smogu a górnikom też przydałyby się jakieś piętnastki.

 • rojberek

  Oceniono 21 razy -9

  A za 20 lat będą Polacy płakać, że mają najdroższy prąd na świecie i ich firmy nie są już konkurencyjne na świecie. Obecnie prąd z wiatru i słońca jest tańszy niż z węgla i będzie jeszcze tańszy, ale w Polsce populizm wygrywa z rozsądkiem.

 • vibhisana

  Oceniono 23 razy -9

  Mówi się, że budowa kompletnej elektrowni atomowej o mocy 2-3 tys. MW kosztowałaby ok. 20-24 mld PLN. 6 mld PLN za 1 tys. MW w elektrowni węglowej, to prawie tak samo DROGO! Atomówka miałaby emisyjność CO2 ZBAWIENNIE niską dla powietrza w Polsce. Niestety PiS jest zakładnikiem elektoratu górniczo-związkowego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX