Koniec z ZawszeDarmowym kontem w Banku Pocztowym. Od 1 lutego znika z oferty dla nowych klientów

W jego miejsce Pocztowy wprowadzi płatne Bliskie Konto Pocztowe i Pocztowe Konto Bez Ograniczeń. Starsze osoby mogą być zadowolone z wprowadzenia możliwości wypłaty pieniędzy za pośrednictwem listonosza.

Jak podaje serwis Bankier.pl nowe rachunki nie zagwarantują już braku opłat za prowadzenie konta jak miało to miejsce w przypadku Konta ZawszeDarmowego. Konieczności płacenia za prowadzenie konta będzie można jednak uniknąć płacąc kartą.

W przypadku Bliskiego Konta Pocztowego unikniemy opłat, jeżeli w ciągu miesiąca rozliczeniowego wydamy przy jej pomocy minimum 300 zł. Jeżeli tak się nie stanie, bank policzy sobie 10 zł opłaty za każdy miesiąc, w którym nie spełnimy powyższego warunku.

Kryteria są nieco łagodniejsze dla osób powyżej 65 r.ż. Zapłacą o połowę mniej – 5 zł/m-c. Wydanie i użytkowanie karty płatniczej będzie przy tym koncie bezpłatne.

Konto Bez Ograniczeń oferuje nam w cenie 15 zł/m-c pakiet darmowych usług. Wliczają się do nich m.in. koszt użytkowania karty płatniczej (jest darmowa), wypłaty z bankomatów na terenie kraju są bezpłatne, klient otrzyma także prawo do jednej darmowej wypłaty gotówki przez listonosza (zlecenie wypłaty realizowane przez dostarczenie gotówki do drzwi). Każda kolejna wypłata kosztuje 7 zł.

Posiadacze Bliskiego Konta Pocztowego bez względu na taryfę zapłacą za wypłatę przez listonosza 7 zł. Jeżeli ukończyli 65 r.ż. - 5 zł.

UWAGA: Klienci, którzy aktualnie posiadają Konto ZawszeDarmowe będą mogli korzystać z niego na dotychczasowych zasadach.

Program moneyback „Same Korzyści” do 20 zł miesięcznie

Choć opłaty za prowadzenie kajonta wzrosną, to będzie można nieco się odkuć korzystając z programu „Same Korzyści”. Po wybraniu kategorii sklepów (zdrowie (apteki), kultura (kina, teatry, muzea, opery, filharmonie), sport i rekreacja (sklepy sportowe, sklepy rowerowe/serwis, pływalnie, baseny, parki wodne, parki rozrywki, atrakcje turystyczne, obiekty i kluby sportowe oraz fitness, obozy sportowe i rekreacyjne, stoki narciarskie, szkoły tańca) na nasze konto wróci 5 proc. naliczone od kwoty zakupów. W ten sposób odzyskamy do 20 zł miesięcznie. 

Kategorie będzie można zmieniać.

Więcej o: