"Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" do poprawki. Morawiecki "nie spełnił oczekiwań" Szydło

Robert Kędzierski
Rząd nie przyjął "Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" - wielkiego planu gospodarczego nakreślonego przez ministra Morawieckiego. Premier Beata Szydło wniosła swoje zastrzeżenia.

Beata Szydło na konferencji prasowej, która odbyła się w środę, poinformowała, że przyjęcie "Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" opóźni się - prawdopodobnie o kilka dni. Wielki plan gospodarczy autorstwa ministra i wicepremiera Mateusza Morawieckiego, jak wyjaśniła pani Premier, " nie spełniła do końca jej oczekiwań",

Nie przyjęliśmy wczoraj tego dokumentu ze względu na to, że pewne poprawki jeszcze będą naniesione. On wymagał jeszcze doprecyzowania. Ja również zgłosiłam kilka zastrzeżeń. Natomiast mogę powiedzieć, że kształt tego dokumentu, który został przedstawiony wczoraj, nie ulegnie zmianie.

- stwierdziła pani premier. Zaznaczyła że potrzeba zmian pojawiła się w wyniku konsultacji pomiędzy resortami i negocjacji społecznych m.in.  z samorządami.

Morawiecki: "Redakcyjne poprawki"

Minister Mateusz Morawiecki wyjaśnił, że po dyskusji "Strategia" wymaga jedynie paru  "redakcyjnych poprawek", a tylko "w jednym, dwóch miejscach może merytorycznych".

I oczywiście to decyzja Rady Ministrów, ale jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że wszystko będzie zatwierdzone jeszcze przed oficjalną rocznicą ogłoszenia Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, czyli tutaj bardzo pozytywnie to wszystko przebiega

- doprecyzował wicepremier.

Co zakłada "Strategia" Morawieckiego 

"Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" zakłada m.in., że w roku 2030 dochód rozporządzalny brutto w Polsce ma być zbliżony do poziomu średniej UE, a do 2020 r. ma wynosić 80 proc. średniej. Plan opiera się na pięciu filarach: reindustrializacji i  rozwoju innowacyjnych firm, kapitale dla rozwoju, ekspansji zagranicznej, a także rozwoju społecznym i terytorialnym. 

"Strategia" Zakłada też "zrównoważony i odpowiedzialny rozwój" zarówno wsi jak i mniejszych miast. Ma to zrównoważyć rozdźwięk pomiędzy poziomem rozwoju prowincji i dużych aglomeracji. 

Czytaj też: Morawiecki nie podniesie podatków. 500+ sfinansuje łatając system podatkowy. 

Więcej o:
Komentarze (86)
"Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" do poprawki. Morawiecki "nie spełnił oczekiwań" Szydło
Zaloguj się
 • sil.m

  Oceniono 22 razy 20

  Jakaś dziwna cisza panuje nad „programem odpowiedzialnego rozwoju. Są tylko niuwsy o Bolku – to nie podniesie PKB i nie ubogacą go. O czym tu pisać?

 • iwonazetka

  Oceniono 17 razy 15

  Tak, tak... Plany 5- i 10-letnie, będziemy potęgą. Szkoda tylko, że tego nie da się zadekretować. Być może pan Morawiecki zbytnio uwierzył w magiczną funkcję słowa. A może po prostu uznał, że skoro ktoś kiedyś powiedział "stań się" i stała się jasność, to jemu też się uda?

 • rggg

  Oceniono 7 razy 7

  Brakowało paru kolorowych slajdów albo miały nie te kolory co trzeba...

 • marechec

  Oceniono 5 razy 5

  czy to towarzystwo sobie kpi? pojęcia o gospodarce żadnego a biegła w mowie i w piśmie snuje opowieść ,że coś brakuje w jakiej strategii gościa który nie rozumie zadłużenia kraju i długu publicznego

 • maslana2015

  Oceniono 5 razy 5

  Ta pańcia, to co najwyżej zna się na rodzajach pasztetowej i czy broszka dobrze leży.

 • japka_putina

  Oceniono 4 razy 4

  Prezes kazał rozbić plan na pięciolatki, żeby było tak, jak za jego czasów. Tak było za Bieruta, za Gomułki i za Gierka - i dobrze było! Tak też będzie za Kaczyńskiego.

 • stanislaw50

  Oceniono 4 razy 4

  Cóż zaczynają się powoli "schody" i zmiany "dobre", "złe" ale zmiany...
  Tasowanie w ministerstwach, a ja przewiduję, że kolekcja BROSZEK również na wyczerpaniu.
  Pani Beti proszę spytać PREZESA o scenariusz na najbliższe półrocze !!!
  Może to Pani pohukiwanie, psu na budę, a może jest to pohukiwanie srającego kota na puszczy, tej wyciętej w Białowieży !!!

  demos

 • tata60

  Oceniono 4 razy 4

  Przy prezentacji pomylił Morawiecki slajdy i coś nie pasowało. No, ale jeśli gospodarka opiera się na slajdach, to i mistrzowi w prezentacji coś może się pokręcić. A najważniejsze. Wpływy z gospodarki nie rosną, a wydaje się, że wyciśnięto już wszystko. Zaklęcia zapisane na slajdach nie dadzą dochodów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX