Największy producent szlifowanych kryształów na świecie zatrudni w Polsce kilkaset osób

W Gdańsku, jak donosi PAP, powstanie globalne centrum usług firmy Swarovski, czołowego producenta szlifowanego kryształu na świecie. Centrum ma realizować zadania finansowo-administracyjne firmy.

O nowej inwestycji poinformowano w czwartek w gdańskim Ratuszu Głównego Miasta. Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk powiedział, że "po wielu miesiącach niełatwych negocjacji dziś usłyszeliśmy szereg komplementów dotyczących lokalizacji na Pomorzu". - Jest to kolejna ważna firma o zasięgu globalnym, która realizuje swoje usługi w Gdańsku - mówił. Dodał przy tym, że liczy na powstanie kilkuset nowych miejsc pracy z "wysokiej półki" dla ludzi dobrze wykształconych.

Dyrektor zarządzający Swarovski Global Business Services Wojciech Krygowski zapewnił, że poszukiwani będą zarówno specjaliści z doświadczeniem jak i osoby zaczynające karierę zawodową. Nowe centrum usług biznesowych będzie się zajmować zagadnieniami z zakresu kadr, płac, księgowości i zakupów na rzecz całej grupy Swarovski. Nie podał jednak dokładnej liczby osób, które będą mogły znaleźć w nim zatrudnienie.

Uczestniczący w uroczystości wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Krzysztof Senger zaznaczył z kolei, że "integracja procesów biznesowych w województwie pomorskim, nie tylko w europejskim mieście, ale w europejskim regionie () to dowód na to, że Polska weszła bardzo dynamicznie w nową fazę rozwoju, od prostej produkcji poprzez świadczenie wysoko wyspecjalizowanych usług w biznesie".

Teraz w sektorze nowoczesnych usług biznesowych w województwie pomorskim we wszystkich specjalnościach pracuje prawie 22 tys. osób, z czego ponad 95 proc. w firmach na terenie Trójmiasta. Połowa z nich zatrudniona jest w firmach IT, pozostali to finansiści, kadrowcy, logistycy.

Więcej o: