Największy producent szlifowanych kryształów na świecie zatrudni w Polsce kilkaset osób

W Gdańsku, jak donosi PAP, powstanie globalne centrum usług firmy Swarovski, czołowego producenta szlifowanego kryształu na świecie. Centrum ma realizować zadania finansowo-administracyjne firmy.

O nowej inwestycji poinformowano w czwartek w gdańskim Ratuszu Głównego Miasta. Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk powiedział, że "po wielu miesiącach niełatwych negocjacji dziś usłyszeliśmy szereg komplementów dotyczących lokalizacji na Pomorzu". - Jest to kolejna ważna firma o zasięgu globalnym, która realizuje swoje usługi w Gdańsku - mówił. Dodał przy tym, że liczy na powstanie kilkuset nowych miejsc pracy z "wysokiej półki" dla ludzi dobrze wykształconych.

Dyrektor zarządzający Swarovski Global Business Services Wojciech Krygowski zapewnił, że poszukiwani będą zarówno specjaliści z doświadczeniem jak i osoby zaczynające karierę zawodową. Nowe centrum usług biznesowych będzie się zajmować zagadnieniami z zakresu kadr, płac, księgowości i zakupów na rzecz całej grupy Swarovski. Nie podał jednak dokładnej liczby osób, które będą mogły znaleźć w nim zatrudnienie.

Uczestniczący w uroczystości wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Krzysztof Senger zaznaczył z kolei, że "integracja procesów biznesowych w województwie pomorskim, nie tylko w europejskim mieście, ale w europejskim regionie () to dowód na to, że Polska weszła bardzo dynamicznie w nową fazę rozwoju, od prostej produkcji poprzez świadczenie wysoko wyspecjalizowanych usług w biznesie".

Teraz w sektorze nowoczesnych usług biznesowych w województwie pomorskim we wszystkich specjalnościach pracuje prawie 22 tys. osób, z czego ponad 95 proc. w firmach na terenie Trójmiasta. Połowa z nich zatrudniona jest w firmach IT, pozostali to finansiści, kadrowcy, logistycy.

Więcej o:
Komentarze (17)
Swarovski, największy specjalista od kryształów, zatrudni w Polsce kilkaset osób
Zaloguj się
 • nexus6

  Oceniono 11 razy 9

  Ale to nie są kryształy, tylko szkiełka oszlifowane tak, aby wyglądały jak kryształy.

 • allegroaz

  Oceniono 8 razy 4

  nie kryształów tylko szlifowanego szkła.

 • pcat

  Oceniono 5 razy 3

  Już lecę tam pracować - junior accountant za 2 tys brutto albo 2,5 tys jak znasz węgierski.
  Same biurwy dookoła, robota dla osób po lobotomii - klepanie faktur przez cały.

 • glinda53

  Oceniono 5 razy 1

  Jedna z najpiekniejszych perelek szlifownych krysztalow to Huta Julia dolnoslaskie oby jej blask powrocil na rynki swiatowe Swarowski to w porownaniu do wyrobow Juli jest tylko podstawka .

 • kkes

  0

  Toż to skandal i zamach na demokracje! RE na czele z Donaldem Tuskiem powinni zablokować tą szkodliwą dla polskiej demokracji inwestycje

 • troll_na_uslugach_petersburga

  0

  Po pół roku takiej idiotycznej pracy miałbym krew w stolcu.

 • Bogusław Kachel

  0

  Prawdziwa i z najlepszą masą szklaną Huta Kryształów to "Violetta" w Stroniu Śląskim!!!

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 2 razy 0

  Prawdziwe kryształy to produkuje huta "Julia" w Piechowicach a Swarowski to zwykła masówka i szmelc

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 1 raz -1

  widac Svarowski przestraszył sie smogu centusiowego

  ale na powaznie to cieszuy, że coraz wiecej powaznych firm zaczęło dostrzegac Trójmiasto

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX