Uber zaczyna rozwozić jedzenie po Warszawie. Dostawy z ponad 150 restauracji

Nowa usługa Ubera umożliwiająca zamawianie jedzenia z dostawą do domu lub biura właśnie wystartowała w Warszawie. Posiłki po mieście będzie transportować kilkuset kierowców, a także dostawców na rowerach i skuterach.

Po raz pierwszy z UberEATS mogli skorzystać w grudniu 2015 roku mieszkańcy kanadyjskiego Toronto. Debiut usługi na Starym Kontynencie miał miejsce w kwietniu ubiegłego roku w Paryżu. Obecnie działa już w 60 miastach i 21 krajach na świecie. Warszawa jest dziesiątym miastem w Europie i jednocześnie pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym Uber zdecydował się rozpocząć dowożenie jedzenia.

Konferencja Uber z okazji startu UberEATSKonferencja Uber z okazji startu UberEATS fot. Sebastian Górski

Zamawianie posiłków odbywa się z poziomu osobnej aplikacji UberEATS dostępnej na smartfony z Androidem oraz iOS. Logujemy się w niej używając jednak tych samych danych, jakie podajemy w aplikacji Uber. Obecnie mamy do dyspozycji ponad 150 stołecznych restauracji, w tym wiele takich, które do tej pory nie zdecydowały się na dowożenie jedzenia.

Zamówienia przyjmowane są 7 dni w tygodniu w godzinach od 11:00 do 23:00, a koszt dostawy niezależnie od kwoty zamówienia i wielkości jest stały - 7,99 zł.

Zasięg UberEATS w WarszawieZasięg UberEATS w Warszawie fot. Sebastian Górski

Opłata za zamówienie UberEATS zostaje pobierana automatycznie z naszego konta, a podsumowanie wraz z rachunkiem trafia na nasz adres e-mail. 

Czytaj też: Nowa usługa UberHIRE. Można wynająć na wyłączność samochód wraz z kierowcą

System UberEATS wybiera restauracje znajdujące się możliwie najbliżej naszej lokalizacji, aby zminimalizować czas dostawy (maksymalnie do kilkudziesięciu minut). Po zamówieniu możemy śledzić jego status, trasę kuriera na mapie, a po realizacji ocenie poddajemy zarówno jakość posiłku, jak i samej dostawy (podobnie jak w aplikacji Ubera).

Więcej o: