Qatar Airways szuka w Polsce pracowników. Jeden z wymogów wobec kandydatów może cię zaskoczyć

Linie lotnicze Qatar Airways prowadzą w Polsce rekrutację na członków za personelu pokładowego. Jedno z wymagań stawianych przed kandydatami może być nieoczywiste - choć w gruncie rzeczy bardzo logiczne.

Poza dosyć „standardowymi” warunkami ze strony katarskich narodowych linii, typu choćby min. średnie wykształcenie, płynne posługiwanie się językiem angielskim w mowie i piśmie, doskonałe zdrowie czy dobre umiejętności interpersonalne, przed kandydatami stawiane jest także wymaganie... sięgania ręką na przynajmniej 212 cm, stojąc na palcach.

Wymóg wydaje się na pierwszy rzut oka zaskakujący, ale podobne warunki stawiają przed kandydatami inne linie lotnicze. Tłumaczone jest to względami bezpieczeństwa. Po prostu – steward czy stewardesa powinni dosięgać do wyposażenia ratunkowego w samolocie.

Również 212 cm na palcach trzeba osiągnąć rekrutując do Emirates, 210 cm w Etihad Airways czy Wizzair, 208 cm w Hongkong Airlines. Co więcej, jak czytamy na stronie Cabin Crew Excellence, firmy zajmującej się m.in. rekrutacjami w lotnictwie, kobiety powinny sięgnąć na wskazaną wysokość bez butów, dla mężczyzn nie ma takiego wymogu. 

Test tego, jak wysoko sięgnie się ręką, jest bardzo prosty. Na ścianie w pomieszczeniu, gdzie przeprowadza się rekrutację, na odpowiedniej wysokości wisi kartka lub jest namalowana linia. Dosięgniesz – przechodzisz do następnego etapu rekrutacji. Nie uda ci się – odpadasz.

Nawet jeśli jakaś linia nie stawia wymogów dotyczących stawania na palcach, to ma stosowne reguły dotyczące minimalnego (a czasem także maksymalnego) wzrostu.

Dla zainteresowanych - Qatar Airways kandydatów do pracy zapraszają na 12 lutego do warszawskiego hotelu Intercontinental.

Zobacz także WIDEO: Wypchnął swoją dziewczynę z lecącego samolotu. Tym sposobem uratował jej życie

Więcej o: