Qatar Airways szuka w Polsce pracowników. Jeden z wymogów wobec kandydatów może cię zaskoczyć

Linie lotnicze Qatar Airways prowadzą w Polsce rekrutację na członków za personelu pokładowego. Jedno z wymagań stawianych przed kandydatami może być nieoczywiste - choć w gruncie rzeczy bardzo logiczne.

Poza dosyć „standardowymi” warunkami ze strony katarskich narodowych linii, typu choćby min. średnie wykształcenie, płynne posługiwanie się językiem angielskim w mowie i piśmie, doskonałe zdrowie czy dobre umiejętności interpersonalne, przed kandydatami stawiane jest także wymaganie... sięgania ręką na przynajmniej 212 cm, stojąc na palcach.

Wymóg wydaje się na pierwszy rzut oka zaskakujący, ale podobne warunki stawiają przed kandydatami inne linie lotnicze. Tłumaczone jest to względami bezpieczeństwa. Po prostu – steward czy stewardesa powinni dosięgać do wyposażenia ratunkowego w samolocie.

Również 212 cm na palcach trzeba osiągnąć rekrutując do Emirates, 210 cm w Etihad Airways czy Wizzair, 208 cm w Hongkong Airlines. Co więcej, jak czytamy na stronie Cabin Crew Excellence, firmy zajmującej się m.in. rekrutacjami w lotnictwie, kobiety powinny sięgnąć na wskazaną wysokość bez butów, dla mężczyzn nie ma takiego wymogu. 

Test tego, jak wysoko sięgnie się ręką, jest bardzo prosty. Na ścianie w pomieszczeniu, gdzie przeprowadza się rekrutację, na odpowiedniej wysokości wisi kartka lub jest namalowana linia. Dosięgniesz – przechodzisz do następnego etapu rekrutacji. Nie uda ci się – odpadasz.

Nawet jeśli jakaś linia nie stawia wymogów dotyczących stawania na palcach, to ma stosowne reguły dotyczące minimalnego (a czasem także maksymalnego) wzrostu.

Dla zainteresowanych - Qatar Airways kandydatów do pracy zapraszają na 12 lutego do warszawskiego hotelu Intercontinental.

Zobacz także WIDEO: Wypchnął swoją dziewczynę z lecącego samolotu. Tym sposobem uratował jej życie

Więcej o:
Komentarze (80)
Qatar Airways szuka w Polsce pracowników. Jeden z wymogów wobec kandydatów może cię zaskoczyć
Zaloguj się
 • kichchi

  Oceniono 18 razy 14

  kaczyński i szydło by sie nie załapali na taka fuchę dlatego jako złośliwe karły motaja w głowach ciemnych polaczków

 • jurostach

  Oceniono 7 razy 5

  bez drabinki nie ma szans prezes klubu od lubudu:)

 • bada88

  Oceniono 4 razy 4

  Kaczor nie dosyć, że nie dosięgnie, to nawet tak nie podskoczy. Nawet jak ubierze swoje ulubione rozdeptane buciory.

 • kocurxtr

  Oceniono 3 razy 3

  dyskryminacja Prezesa !!!
  Maciarewicz ! wołaj Misiewiczów i na koń ! atakuj Katar !
  Rydzyk dodatkowo zapisze ci to za krucjatę przeciwko niewiernym !

 • jacek nieznany

  Oceniono 3 razy 3

  No teraz prezes powinien wysłać notę dyplomatyczną gdyż zasugerowano iż mali nie mają co szukać pracy u nich . Czy to nie jest dyskryminacja? Prezesie !!!!!!

 • zigzaur

  Oceniono 2 razy 2

  No i mamy dowód, że to jednak nie Lech Kaczyński umieścił bombę w schowku nad siedzeniem. Że też Macierewicz przeoczył.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX