Warren Buffett na wielkich zakupach. Na Apple w 3 miesiące zarobił krocie

Warren Buffett kupił spory pakiet akcji Apple. W ciągu trzech miesięcy zdążył na nich zarobić miliard dolarów.

Buffett w komunikacie poinformował, że w ciągu ostatniego kwartału 2016 roku znacząco powiększył swoje udziały w takich spółkach, jak American Airlines (dokupił ponad 23 mln udziałów), Delta Air Lines (kupił 54 mln udziałów) czy United Continental Holdings (kupił 24 mln akcji). Oprócz tego zainwestował w Monsanto Company (biotechnologia) oraz Sirius XM Holdings (media). Postanowił również zainwestować w Apple, na którym już zdążył zarobić.

Legendarny inwestor dokupił 42 mln akcji Apple, do ponad 15 mln, które już miał. I zrobił na tym złoty interes. Warren Buffett kupował akcje Apple, gdy te kosztowały mniej więcej 110 dolarów za sztukę. Teraz ich wartość to 135 dolarów.

Notowania akcji AppleNotowania akcji Apple wykres: investing.com

Oznacza to, że Buffett zarobił na nich już ponad 23 proc. Na zakup 42 mln akcji inwestor mógł wydać około 4,6 mld dolarów. Dzięki rosnącemu kursowi w ostatnich 3 miesiącach Warren Buffet zarobił około 1 mld dolarów.

Akcje Apple zaczęły rosnąć po ogłoszeniu świetnych kwartalnych wyników firmy. Dodatkowym bodźcem do wzrostu notowań była poniedziałkowa rekomendacja Goldman Sachs, w której jedną wyceniono na 150 USD. Oznacza to, że zdaniem analityków z Goldmana Apple może jeszcze podrożeć co najmniej o kolejne 10-12 procent. 

Już teraz akcje Apple są najdroższe w historii. Wartość rynkowa całej spółki sięga 708 miliadów dolarów. 

Więcej o: