Takiego motocykla świat jeszcze nie widział. Inspiracją słynne zabawki

W czwartek 16 lutego podczas imprezy LEGO World w Kopenhadze pokazano futurystyczny, designerski motocykl BMW inspirowany modelem LEGO Technic Hover Ride. Pojazd powstał w wyniku współpracy projektantów LEGO Technic i BMW Motorrad.

1 stycznia - z okazji obchodów 40-lecia serii LEGO Technic w 2017 roku - na rynku pojawił się kolekcjonerski zestaw dla małych i dużych fanów motocykli LEGO Technic BMW R 1200 GS Adventure, będący połączeniem innowacyjnego designu i nowoczesnej inżynierii. Można z niego zbudować ikonę turystycznych enduro BMW R 1200 GS Adventure oraz kompletnie nowy model przyszłości - LEGO Technic Hover Ride.

Już sam zabawkowy motor przypomina pojazd przyszłości i pokazuje, że z klocków można zbudować wszystko. Projektanci BMW poszli jednak krok dalej i stworzyli prawdziwy motocykl, który jest odzwierciedleniem LEGO Technic Hover Ride. - To było niesamowicie kreatywne. Nasza koncepcja nowego motocykla obejmuje nie tylko elementy charakterystyczne dla BMW Motorrad, takie jak silnik w układzie boxer, sylwetkę i niebiesko-czarną kolorystykę GS, lecz także idealnie współgra ze stylistyką LEGO Technic - komentuje Alexander Buckan, szef BMW Motorrad Vehicle Design.

Prawdziwy motocykl BMW inspirowany modelem LEGO Technic Hover Ridebędzie teraz prezentowany w innych miejscowościach w Danii oraz w BMW Welt w Monachium.

LEGO Technic Hover RideLEGO Technic Hover Ride LEGO

LEGO i drewniane zabawki

 

Firma LEGO powstała w 1932 roku w małym miasteczku Billund w Danii. Założycielem był stolarz Ole Kirk Christiansen, który na skutek kryzysu gospodarczego zaczął produkować drewniane zabawki zgodnie ze swoją dewizą "Tylko najlepsze jest wystarczająco dobre". Nazwa jest zbitką wyrazów Leg Godt, czyli po duńsku "baw się dobrze". Dopiero w 1947 roku z taśmy produkcyjnej zjechała pierwsza plastikowa zabawka. Prototyp klocka, znanego dziś niemal na całym świecie, powstał w 1949 roku.

Obecnie szacuje się, że na każdego mieszkańca Ziemi przypadają 62 klocki LEGO, a po świecie "chodzi" ponad 5 miliardów ludzików LEGO.

Więcej o: