Ktoś podszywa się pod sieć Agata Meble. Darmowe urządzenie mieszkania to przekręt. Można stracić pieniądze

Robert Kędzierski
Na Facebooku ktoś rozpowszechnia fałszywe informacje o konkursie, którego organizatorem miałaby być sieć Agata Meble. Niestety zamiast darmowych mebli spodziewać się można słonych opłat za SMS-y.

Użytkownicy Facebooka znów są narażeni na utratę pieniędzy. Tym razem za sprawą fałszywego profilu sieci Agata Meble, który informuje o konkursie. Od kilku dni ofiary są informowane, że wystarczy skomentować wpis słowem "meble", by wziąć udział w losowaniu nagrody, którą jest darmowe urządzenie mieszkania.

Czytaj też: Ryanair straszy: lotów do tego europejskiego kraju może już nie być.

Osoby, które zareagują na wpis są nakłaniane do wysyłania wiadomości SMS. Podszywający się pod znaną sieć zachęcają do wysyłania kolejnych płatnych wiadomości.

Użytkownicy Facebooka często spotykają się z fałszywymi profilamiUżytkownicy Facebooka często spotykają się z fałszywymi profilami Fot. Facebook

Niestety strona na Facebooku i konkurs są przekrętem. Nie pierwszym niestety, który dotyka sieć Agata Meble. Firma informowała o podobnych problemach wielokrotnie.  

Ministerstwo rusza na odsiecz

Udział w tego typu konkursach wiąże się zazwyczaj z dużymi opłatami. Wysyłając SMS najczęściej aktywujemy usługę subskrypcji do jakiegoś niezbyt wartościowego serwisu np. z automatycznymi horoskopami. Opłata za nadsyłane wiadomości może być jednak wysoka - kilkadziesiąt, a w skrajnych przypadkach nawet kilkaset złotych miesięcznie.

Anna Streżyńska, minister cyfryzacji, zapowiedziała kilka dni temu, że ukróci tego typu przekręty. Konsument będzie znacznie bardziej chroniony - płatne usługi nie będą mogły być aktywowane za pomocą SMS z taką łatwością jak dziś. 

Komentarze (12)
Ktoś podszywa się pod sieć Agata Meble. Darmowe urządzenie mieszkania to przekręt. Można stracić pieniądze
Zaloguj się
 • 4v

  Oceniono 2 razy 2

  Agata Meble, buty Nike, doładowanie 50zł, Pepko i Biedronka, 1500 w bonach do największych sieci, odbierz internet LTE. Wojewódzki rozdaje samochody a Pudzian coś tam jeszcze. LOTTO.

  Wszystko to robi kilku, kilkunastu łepków, z tego co zaobserwowałem albo z Mazur, albo ze Śląska (od mazurskich i śląskich znajomych zawsze się zaczynają te oszukańcze grupy, które tworzą za pomocą przejętych "tokenów" i tak zwanej "apki").

  Czy można do nich dotrzeć? Oczywiście że tak. Na pewno mają konta premium na "zarabiaj.com", gdzie aż roi się od tego typu oszustów, oraz "wannabe" oszustów.

  Pytanie tylko, dlaczego jeszcze nikt się za to nie wziął, sku...syny czują się bezkarnie i zaśmiecają profile milionom ludzi. A dzieciaki i stare dziady, co nie rozumieją internetu, nabierają się na ten szit.

 • pisiewicz

  Oceniono 2 razy 2

  Pewna telewizja emituje program z dużymi kwotami do wygrania za odgadnięcie. Dzwonię z odpowiedzią, a tu automat mi mówi: Nie byłeś pierwszy. OK, ale w takim razie dlaczego przez kolejne 15 minut pani w telewizorze się miota udzielając różnych podpowiedzi pytając wcześniej szefa, czy może itd - zbierając kolejnych naiwnych.
  Czy kogoś zaskoczy, że powiadomione o tym procederze odpowiednie instytucje NIE ZAREAGOWAŁY?

 • azotanpotasu

  Oceniono 3 razy 1

  przeciez ta kasa za smsy do kogos idzie, czy nasze sluzby sa tak nieudolne, ze nie moga namierzyc oszusta ? Czy moze maja to w nosie??

 • Bolko Gapinski

  0

  Tak a co powiecie o płatnych subskrypcjach do stron porno? Nawet iż mam w operze adblocka bez instalacji to tak czasami się natknę na jakąś reklamę która otwiera inne gó....

 • bemeta

  Oceniono 2 razy 0

  Kretynow w pomrocznej nie brakuje w końcu ktoś wybrał PiS. To pewnie te same glaby co się zapisują na srajfony gratis bo brakuje folii albo darmowe fury co to zalegają na placach. Niech żyje pińcet plus. Hahahah

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX