Musk uwielbia zadawać te pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Potrafiłbyś na nie odpowiedzieć?

Jeżeli kiedykolwiek będziecie przygotowywali się do spotkania w sprawie pracy, to przed swoją rozmową kwalifikacyjną pomyślcie o pytaniach, które zadaje kandydatom Elon Musk.

Elon Musk to jeden z najbardziej znanych dzisiejszych przedsiębiorców. Stworzył PayPal, samochód elektryczny Tesla oraz firmę SpaceX, która zajmuje się budową rakiet i statków kosmicznych. Słowa, które najczęściej padają w kierunku jego osoby to "wizjoner" i "pracoholik". Mimo to znajduje czas, żeby osobiście spotkać się z wybranymi kandydatami do pracy przy jego projektach.

Przemawiając przed kilkoma dniami podczas Światowego Szczytu Rządowego w Dubaju (World Government Summit), miliarder zdradził, o co pyta osoby chcące dla niego pracować.

Opowiedz mi historię swojego życia oraz wymień najważniejsze decyzje, które podjąłeś z uzasadnieniem, dlaczego zdecydowałeś się właśnie na te rozwiązania. Opowiedz również o największych problemach, jakie miałeś i o tym, jak je rozwiązałeś

Musk tłumaczył, że ludzie, którzy naprawdę poradzili sobie z danym problemem, potrafią szczegółowo opowiedzieć, jak to zrobili. Ci, którzy tylko udają, że go rozwiązali, gubią się na drobiazgach. 

To nie wszystko. Twórca Tesli ma też słabość do łamigłówek. Ashlee Vance, autor biografii Muska wydanej w 2015 r. wspominał, że podczas pierwszych naborów do programu lotów na Marsa Space X, miliarder szczególnie upodobał sobie tę:

Stoisz na powierzchni Ziemi. Idziesz milę na południe, milę na zachód i milę na północ. Okazuje się, że jesteś w tym samym miejscu, w którym zaczynałeś. Gdzie jesteś?
 

Jak oceniacie poziom trudności? Tego spodziewaliście się po Musku?

Więcej o: