IKEA we Wrocławiu otrzymała tytuł Sklepu Roku 2016. To najlepszy sklep sieci na świecie!

Wrocławska IKEA została wybrana spośród 339 sklepów rozmieszczonych w 28 krajach. W ścisłym finale zwyciężyła m.in. ze swoimi odpowiednikami z Japonii, Austrii, Stanów Zjednoczonych i Litwy.

Ponieważ konkurs ma charakter wewnętrzny, to nagroda jest skromna. Wrocławski sklep otrzyma kamień. Wręczy go założyciel firmy Ingvar Kamprad.

– To był dla nas wyjątkowy rok, pełny wyzwań i intensywnej pracy. Pracuję z fantastycznymi ludźmi, pełnymi pasji i zaangażowania. Dlatego cieszę się, że zostaliśmy docenieni i znaleźliśmy się na podium corocznego plebiscytu. W dodatku, po raz pierwszy, to właśnie polski sklep otrzymał taki tytuł – powiedział Roy Dewar, menedżer sprzedaży w IKEA Polska, odbierając nagrodę.

– Chcę serdecznie podziękować wszystkim naszym pracownikom i klientom, dzięki którym osiągnęliśmy taki sukces – czytamy na łamach Gazety Wrocławskiej.

IKEA we Wrocławiu w 2016 r. osiągnęła najlepsze wyniki finansowe wśród polskich sklepów. Była też pionierem w zakresie sprzedaży wielokanałowej.

Właściciel IKEI Ingvar Kamprad 30 marca 2017 r. skończy 91 lat. Nazwa sieci składa się z jego inicjałów i inicjałów jego rodzimej farmy i parafii (Elmtaryd i Agunnaryd). Początkowo firma sprzedawała portfele, biżuterię i pończochy. Dopiero po kilku latach zajęła się sprzedażą mebli i wyposażenia domów.

W 2016 r. sieć odnotowała w Polsce rekordowe wyniki sprzedaży w wysokości 3,22 mld złotych.

Więcej o: