Koniec korków nad Bałtykiem? Jest pomysł na nową drogę krajową

Wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit zapowiedział w czwartek w Sejmie, że właśnie rozpoczęły się prace nad koncepcją nowej drogi krajowej łączącej Gdynię z Władysławowem. Ma to być sposób na korki, które - najczęściej latem - tworzą się na drodze S6.

"Podjęliśmy prace nad zupełnie nową koncepcją, która może rozwiązać bardzo dużo problemów komunikacyjnych aglomeracji trójmiejskiej, mianowicie chcemy pokazać nową drogę krajową, która będzie wychodziła z Gdyni, będzie obejmowała część tzw. Obwodnicy Północnej Aglomeracji Trójmiejskiej i następnie będzie szła na północ, do Władysławowa" - zapowiedział w Sejmie wiceminister Szmit.

Nowa droga miałaby rozwiązać problemy występujące na drodze S6, przechodzącej przez Rumię, Redę do Władysławowa. "Ta droga jest wiecznie zablokowana (...), szczególnie w okresach wakacyjnych jest po prostu zupełnie już nieprzejezdna" - powiedział Szmit.

Plany nowego rozwiązania mają być pokazane "niebawem".

Na realizację drogi S6 może zabraknąć

Tymczasem nieco zmieniła się sytuacja odnośnie budowy drogi S6 ze Szczecina do Trójmiasta, na odcinku od Sianowa przez Słupsk i Lębork do Trójmiasta i autostrady A1. Wiceminister stwierdził bowiem w Sejmie, że - jak podaje PAP - na realizację drogi S6 może zabraknąć środków w dopracowywanym właśnie Krajowym Funduszu Drogowym.

"Bardzo potrzebnym" odcinkiem tej drogi, który w obecnej sytuacji finansowej, powinien być realizowany jest odcinek Gdynia - okolice Lęborka, w miejscu "przecięcia się nowo wyznaczonej trasy S6 ze starą trasą". "To jest rzecz, którą dzisiaj bardzo dogłębnie analizujemy i bardzo poważnie zastanawiamy się, czy nie spróbować jednak zapewnić finansowanie tego odcinka drogi S6" - dodał Szmit.

Więcej o: