Koniec korków nad Bałtykiem? Jest pomysł na nową drogę krajową

Wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit zapowiedział w czwartek w Sejmie, że właśnie rozpoczęły się prace nad koncepcją nowej drogi krajowej łączącej Gdynię z Władysławowem. Ma to być sposób na korki, które - najczęściej latem - tworzą się na drodze S6.

"Podjęliśmy prace nad zupełnie nową koncepcją, która może rozwiązać bardzo dużo problemów komunikacyjnych aglomeracji trójmiejskiej, mianowicie chcemy pokazać nową drogę krajową, która będzie wychodziła z Gdyni, będzie obejmowała część tzw. Obwodnicy Północnej Aglomeracji Trójmiejskiej i następnie będzie szła na północ, do Władysławowa" - zapowiedział w Sejmie wiceminister Szmit.

Nowa droga miałaby rozwiązać problemy występujące na drodze S6, przechodzącej przez Rumię, Redę do Władysławowa. "Ta droga jest wiecznie zablokowana (...), szczególnie w okresach wakacyjnych jest po prostu zupełnie już nieprzejezdna" - powiedział Szmit.

Plany nowego rozwiązania mają być pokazane "niebawem".

Na realizację drogi S6 może zabraknąć

Tymczasem nieco zmieniła się sytuacja odnośnie budowy drogi S6 ze Szczecina do Trójmiasta, na odcinku od Sianowa przez Słupsk i Lębork do Trójmiasta i autostrady A1. Wiceminister stwierdził bowiem w Sejmie, że - jak podaje PAP - na realizację drogi S6 może zabraknąć środków w dopracowywanym właśnie Krajowym Funduszu Drogowym.

"Bardzo potrzebnym" odcinkiem tej drogi, który w obecnej sytuacji finansowej, powinien być realizowany jest odcinek Gdynia - okolice Lęborka, w miejscu "przecięcia się nowo wyznaczonej trasy S6 ze starą trasą". "To jest rzecz, którą dzisiaj bardzo dogłębnie analizujemy i bardzo poważnie zastanawiamy się, czy nie spróbować jednak zapewnić finansowanie tego odcinka drogi S6" - dodał Szmit.

Więcej o:
Komentarze (78)
Koniec korków nad Bałtykiem? Jest pomysł na nową drogę krajową
Zaloguj się
 • true_lysander

  Oceniono 32 razy 24

  Czyli będziemy budować drogę dla letników zamiast zbudować drogę 'Gdańsk-Szczecin' po której codziennie poruszają się tysiące ciężarówek wiozących towary z i do portów? Ktoś tu na głowę upadł. Rozumiem, że budowa szóstki jest z czasów rządów PO, ale takie negowanie każdej decyzji poprzedniego rządu jest w stylu "na złość mamie odmrożę sobie uszy".

 • pocomiwaszekonto

  Oceniono 11 razy 7

  Koniecznie proszę uwzględnić to aby droga przebiegała "góra-dół" a nie "lewo-prawo" bo jeszcze wstrętne Niemce i Ruskie będą korzystać. Np Toruń- Warszawa

 • el_minio

  Oceniono 8 razy 6

  "...rozpoczęły się prace nad koncepcją" -PARADNE! Która to już zapowiedź rozpoczęcia przygotowań do planów?!
  Niech się ministerstwo pochwali, co zrobili sami (nie kontynuacja) od przejęcia władzy? Po mojemu - oprócz wstrzymania trwających postępowań- tylko kawałek S61 zaczynają (przetarg).

 • tokugawa-live

  Oceniono 4 razy 4

  Nowa droga za pis?! Koniec świata się zbliża!

 • adkrawczyk

  Oceniono 10 razy 4

  Nad polskim morzem to już mnie nie zobaczą, Wolę przejechać te 1000 km autem więcej i wypoczywać w Cro.

 • unixyz

  Oceniono 4 razy 4

  A pozniej poszerza droge z wladyslawowa na hel robic mosty dla dodatkowych pasow, Na helu zbuduja parking na dwa miliony samochodow.

 • januszhalinasopot2

  Oceniono 3 razy 3

  Pokazana mapa nie dotyczy tematu zamieszczonego w artykule.

 • flat_hu

  Oceniono 5 razy 3

  A kiedy poseł Szmit zajmie się Łomiankami i okolicą? Tam to dopiero są korki - z Wawy na weekend wyjeżdżają setki tysięcy aut a światła są ustawione tak, że 40 sekund zielone, 40 sekund czerwone...+ brak jakiejkolwiek synchronizacji - przejeżdżasz 500 metrów i znowu stoisz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX