Będzie więcej fuzji w światowej motoryzacji. Tak mówi szef Volkswagena. I zapowiada nową serię samochodów

Francuski koncern PSA kupił od General Motors Opla i Vauxhalla. Dyrektor Volkswagena zapowiada, że to nie koniec wielkich przejęć i fuzji w branży motoryzacyjnej.

- To nie jest ostatnia fuzja w branży. Co więcej, to nie będzie się działo tylko w Europie - powiedział w wywiadzie dla CNN dyrektor generalny Volkswagen Matthias Müller. – Cały międzynarodowy rynek automotive będzie się konsolidował. Na tej podstawie będziemy podejmowali decyzje co do rozwoju.

Müller potwierdził zapowiedzi nt. stworzenia nowej serii samochodów dla rynków rozwijających się we współpracy z indyjskim koncernem Tata Motors. - Prowadzimy bardzo owocne rozmowy z naszymi współpracownikami z Taty. Sądzę, że w przyszłości można oczekiwać wspólnego projektu - powiedział podczas Geneva Motor Show.

Rozmowy Volkswagena z firmą Tata mają na celu zaspokojenie rosnącego popytu na samochody na indyjskim rynku. Drugi najbardziej zaludniony kraj świata (ok. 1,3 mld ludności) jest piątym największym rynkiem samochodowym. Między kwietniem a październikiem 2016 r. produkcja aut w tym kraju wzrosła o 10 proc., a sprzedaż o 11 proc., w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku.

Właściciel Peugeota kupił Opla

Francuski koncern PSA kupił od General Motors firmę Opel oraz jego brytyjską markę, Vauxhall. Umowa między tymi podmiotami o wartości 2,2 mld euro, dotyczy ponad 12 zakładów produkcyjnych, zatrudniających ok. 40 tys. osób. Mimo wcześniejszych niepokojów prezes PSA Carlos Tavares zapowiedział, że utrzyma w nich miejsca pracy. - Jesteśmy zdeterminowani kontynuować rozwój tej wielkiej firmy i przyspieszyć jej naprawę - mówił w poniedziałek Tavares. Wyraził jednocześnie nadzieję, że PSA i Opel będą czerpać korzyści z połączenia i wdrożenia w Oplu programu naprawczego.

Przejęcie Opla pozwoli PSA stać się drugim, jeśli chodzi o wielkość produkcji, producentem samochodów w Europie. Jej udział w rynku wynosi obecnie 17 proc.

Komentarze (24)
Będzie więcej fuzji w światowej motoryzacji. Tak mówi szef Volkswagena. I zapowiada nową serię samochodów
Zaloguj się
 • mgr.nauk

  Oceniono 19 razy 17

  Ten jeleń jeszcze nie słyszał o tym, że my wskakujemy na rynki światowe z naszą elektryczną Syreną i wywracamy tym wszystkie prognozy do góry kołami!

 • kapitandragan

  Oceniono 13 razy 11

  Biedny prezes Volkswagena rozpaczliwie poszukuje ratunku dla swojej firmy. Już wie jakim śmiertelnym zagrożeniem jest ogłaszany za miesiąc KONKURS na KAROSERIĘ polskiego samochodu elektrycznego!!!!!!

 • pollako

  Oceniono 1 raz 1

  Kończy się Niemiecka jakość...zaczyna się Francuski bubel !

 • mzyo

  Oceniono 3 razy 1

  "Szef Volkswagena zapowiada nową serię samochodów. Nie zgadniecie z jakim partnerem" A już myślałem, że z Morawieckim :(

 • luksub

  Oceniono 9 razy 1

  Te autka to sobie mogą w indiach sprzedawać. W krajach pierwszego świata idzie się na prestiż, wielkosć, i moc silnika.

 • mocno_kwasny

  0

  Słyszałem ze Australia tez chce odszkodowania za dieselgate ... s co z pieniędzmi dla UE ?

 • zyks

  0

  "Nie zgadniecie z jakim partnerem". Eee, Tata. Już byłem pewny, że z Morawieckim. Że przestraszył się konkurencji: ten milion elektryków, ta elektromobilność, to groźne memento dla VW. Lepiej dołączyć do winnera w porę...

 • octopus_buster

  0

  A potem wszystkich wykupi FSE (Fabryka Samochodów Elektrycznych), w ramach programu "Syrenka", o którym tak pięknie mówił Pan Premier Morawiecki. I będzie jedna globalna marka polskiego pochodzenia. I już!

 • stupid_writer

  0

  A Polska "puchnie" od tysiecy oblepionych po uszy tytulami psorkow!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX