To koniec mebli z Ikei, jakie znamy? Będzie je można złożyć bez użycia narzędzi

Skomplikowany montaż mebli z Ikei odchodzi w zapomnienie. Spółka wprowadza meble, które można złożyć w kilka minut bez użycia narzędzi, śrubek i wkrętów.

By ułatwić życie klientom, inżynierowie Ikei opracowali nowy system, który umożliwia zdecydowanie łatwiejszy i szybszy niż wcześniej montaż mebli.

System jest oparty o nowy typ złącza, wykorzystującego kołki i kliny, które osadza się w odpowiednich, dopasowanych otworach. Do montażu wyrobów z drewna nie będą już potrzebne wkręty, śruby, śrubokręty i klucze. Nie potrzeba też metalowych elementów montażowych, jednak mimo tego, złożone meble są równie trwałe jak wcześniej.

3 minuty zamiast 24

Powodem wprowadzenia innowacji są złe doświadczenia klientów, którzy często narzekali na powolny i frustrujący montaż produktów Ikea, a także dążenie do oszczędzania materiałów, ponieważ nowe podejście eliminuje setki ton metalowego osprzętu.

Chodzi także o potrzeby współczesnych użytkowników, którzy znacznie częściej niż kiedyś zmieniają miejsce zamieszkania. Nowe meble można łatwiej złożyć i rozłożyć.

- Meble Ikea zawierają zazwyczaj sporo różnych kształtek. Widzimy pewne wyzwania czasu i pomyśleliśmy: co by było, gdybyśmy spróbowali zrezygnować z nich całkowicie? Jesteśmy na etapie wdrażania tego, by montować meble jednym kliknięciem - wyjaśnia serwisowi dezeen.com menadżer Ikea, Jesper Brodin.

Ikea LisaboIkea Lisabo Ikea

Rozwiązanie testowo, po raz pierwszy, wprowadzono w szafkach w 2014 roku. Teraz będzie wykorzystane w całej gamie produktów spółki. Od stycznia w sklepach Ikea można kupić drewniany stół Lisabo. Składa się go zaledwie w trzy minuty

- Rzeczywiście, stół, którego złożenie zajmowało mi kiedyś 24 minuty, dziś składam w trzy minuty - zauważył Brodin.

Więcej o:
Komentarze (97)
To koniec mebli z Ikei, jakie znamy? Będzie je można złożyć bez użycia narzędzi
Zaloguj się
 • twojposel

  Oceniono 27 razy 21

  Mimo, że nie przepadam za meblami z Ikei, to instrukcja jest tak jasna, iż tylko techniczny debil nie jest w stanie złożyć mebla. Poza tym, jak ktoś nie umie, to niech zatrudni fachowca. Oni też mają rodziny.

 • vladexpat

  Oceniono 14 razy 12

  Uwielbiam montować meble z Ikei. Dotychczasowy system był rewelacyjny. Mam nadzieję, że lepsze nie zepsuje dobrego.

 • kaktus-2

  Oceniono 12 razy 6

  IKEA już dawno popsuła własne meble. Mam w domu w dwóch pokojach dziecięcy system STUVA (dwa takie same komplety, żeby dzieciaki się nie kłóciły który ma lepszy). Jeden kupiony 3 lata temu, a drugi w zeszłym roku.... Z zewnątrz są identyczne. W środku to dwa światy. np. Szafa. W trzyletnim drzwi mają 3 zawiasy, w nowym dwa.
  Meble. W trzyletnim zatrzaski są metalowe, w nowym plastikowe. Nóżki mebli. W trzyletnim mają dużo więcej wzmocnień niż w nowym. Ogólnie nowa wersja STUVy jest dupowa, wszystko już od początku się chwieje.
  Jak zareklamowałem, to powiedzieli, że tak teraz mają i jak mi się nie podoba to mogę zażądać zwrotu pieniędzy, a oni się do tego ustosunkują.

 • Gajoss X

  Oceniono 3 razy 3

  Skomplikowany montaż mebli z Ikei

  to jakis, awruK, żart :)

 • twojposel

  Oceniono 3 razy 3

  Może właśnie drugim dnem tej zmiany będzie problem z rozłożeniem mebla? Coś się uszkodzi, więc trzeba kupić nowy.

 • drzejms-buond

  Oceniono 7 razy 3

  społeczeństwo nam głupieje...nic dziwnego że pojawiają się poradniki typu: jak pić wodę, jak obrać owoc i warzywo...Skręcanie mebli było SKOMPLIKOWANE? Toż to była wspaniała zabawa ! Zamiast 24- 3 minuty?
  Zabrali mi cały fan ! :-[... Idę do Bodzia !

 • q-ku

  Oceniono 4 razy 2

  ludzie głupieją tak szybko, że nawet ikei nie potrafią złożyć?

 • gazda1812

  Oceniono 8 razy 2

  Czyli jeszcze bardziej zejdą z jakością?

 • the_incognito

  Oceniono 2 razy 2

  Mam nadzieję, że i rozkładanie to będą 3 minuty. Choć kiepsko to widzę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX