To koniec mebli z Ikei, jakie znamy? Będzie je można złożyć bez użycia narzędzi

Skomplikowany montaż mebli z Ikei odchodzi w zapomnienie. Spółka wprowadza meble, które można złożyć w kilka minut bez użycia narzędzi, śrubek i wkrętów.

By ułatwić życie klientom, inżynierowie Ikei opracowali nowy system, który umożliwia zdecydowanie łatwiejszy i szybszy niż wcześniej montaż mebli.

System jest oparty o nowy typ złącza, wykorzystującego kołki i kliny, które osadza się w odpowiednich, dopasowanych otworach. Do montażu wyrobów z drewna nie będą już potrzebne wkręty, śruby, śrubokręty i klucze. Nie potrzeba też metalowych elementów montażowych, jednak mimo tego, złożone meble są równie trwałe jak wcześniej.

3 minuty zamiast 24

Powodem wprowadzenia innowacji są złe doświadczenia klientów, którzy często narzekali na powolny i frustrujący montaż produktów Ikea, a także dążenie do oszczędzania materiałów, ponieważ nowe podejście eliminuje setki ton metalowego osprzętu.

Chodzi także o potrzeby współczesnych użytkowników, którzy znacznie częściej niż kiedyś zmieniają miejsce zamieszkania. Nowe meble można łatwiej złożyć i rozłożyć.

- Meble Ikea zawierają zazwyczaj sporo różnych kształtek. Widzimy pewne wyzwania czasu i pomyśleliśmy: co by było, gdybyśmy spróbowali zrezygnować z nich całkowicie? Jesteśmy na etapie wdrażania tego, by montować meble jednym kliknięciem - wyjaśnia serwisowi dezeen.com menadżer Ikea, Jesper Brodin.

Ikea LisaboIkea Lisabo Ikea

Rozwiązanie testowo, po raz pierwszy, wprowadzono w szafkach w 2014 roku. Teraz będzie wykorzystane w całej gamie produktów spółki. Od stycznia w sklepach Ikea można kupić drewniany stół Lisabo. Składa się go zaledwie w trzy minuty

- Rzeczywiście, stół, którego złożenie zajmowało mi kiedyś 24 minuty, dziś składam w trzy minuty - zauważył Brodin.

Więcej o: