Komentarze (64)
Przed nami niesamowity tydzień. Aż cztery wydarzenia, które mogą zepsuć światową gospodarkę
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • salto30

  Oceniono 8 razy 0

  Co tam gospodarka światowa. Najważniejsze jest, że Szydło pokazała w Brukseli!

 • zimmel

  Oceniono 3 razy -1

  Internauto, to nie UE walczy z Z Trumpem. Niemcy martwią się o siebie.Zobacz jeden z drugim,czym oni handlują????

 • stach_79

  Oceniono 7 razy -1

  Unia jest potrzebna Polsce bardziej niż Wielkiej Brytanii. Czekam aż Jarek pojedna się z Marine... oj pójdą słupki w dół bo Polacy chcą być w UE!

 • wadim.murski

  Oceniono 3 razy -1

  nic tak nie zepsułoby gospodarki jak zrównoważone budżety - tylko kredyty bowiem pozwalają bankom generować nowy pieniądz

 • cojamamwymyslic2

  Oceniono 1 raz -1

  Najważniejsza jest sytuacja na rynku ropy naftowej. Wydobycie na świecie spada, a cena ciągle niska. Od tempa spalania tej substancji zależy los cywilizacji.

 • parampam2

  Oceniono 1 raz -1

  Co może pójść nie tak po myśli gazety? hehe

 • Rik Wit

  Oceniono 3 razy -1

  Niech w końcu Europa przestanie przymykać oko na zachowanie USA. Już dawno sankcję powinna nałożyć. Oby Merkel się nie dogadała z Trumpem. Kaczyński pomógł Tuskowi w reelekcji, tak samo w holandi pomaga prounijnym partią i to samo będzie we Francji. Nikt nie chce aby w ich państwie rządził taki oszołom i wprowadzał Kaczyzm, tylko polaczki.

 • spark5719

  Oceniono 5 razy -1

  Nazywanie gospodarki RPA "dużą" to lekka przesada, jest o 1/3 mniejsza od polskiej.

 • junk92508

  Oceniono 5 razy -1

  Czyli cały ten turecki dym w Holandii jest po to by napędzie głosy populistom i eurosceptykom.

  Ciekawe jak ma interes w tym Erdogan.. Chyba ze robi to dla Putina

 • a1k5

  Oceniono 4 razy -2

  Nagrania przywódców partii i rządu sprawił, że z Polski musiał uciec premier i wicepremierowa Bieńkowska uznawana za najjaśniejszą gwiazdę na firmamencie Platformy Obywatelskiej.
  Po ujawnieniu tajemnicy teoretycznego państwa i jego ;gó...anych; stosunków ze Stanami Zjednoczonymi ; trzeba było spuścić specjalistę od dorzynania watah a w istocie najlepszego ministra spraw zagranicznych w całych dziejach mafii. Jest paradoksem, że najlepszy minister spraw zagranicznych sam sobie odciął możliwość pracy w dyplomacji, gdy na nagraniach gangu przestępczych kelnerów ujawnił polskie korzenie prezydenta Obamy. Po prostu wg. Sikorskiego dziadek Obamy zjadł polskiego misjonarza, który przybył do Afryki
  To nie koniec rewelacji, które ujawnił najlepszy minister w dziejach polskiej mafii państwowej. Oksfordczyk, o anglosaskich manierach ; spuszczony już na stanowisko marszałka ujawnił amerykańskim mediom, że obecny Król europejski dogadywał z Putinem rozbiór Ukrainy ! Wkrótce po ujawnieniu tych rewelacji, najlepszemu ministrowi udało się wybronić stanowisko marszałka sejmu na którego partia spuściła Sikorskiego, gdy przyznał się, że cierpi na zaniki pamięci co jest przecież pożądaną cechą wszystkich przywódców drugiej Polski Ludowej, w tym Kwaśniewskiego, Kopaczowej i Komorowskiego.
  I gdy już wydawało się, że partia oraz jej wybitny przedstawiciel okażą się niewiniątkami na tleTrójki madryckiej w niezależnych mediach ukazała się informacja - niczym grom z jasnego nieba nad drugą Polską Ludową ! Okazało się, że najlepszy w dziejach naszej mafii państwowej minister wziął na lewo 80 tysięcy złotych na jazdę prywatnym samochodem w czasach, gdy jeździł wyłącznie samochodem służbowym i to pod ochroną BOR ! Mało tego: nasz najlepszy minister spraw zagranicznych, przebywając w swym dworze w Chobielinie ( a właściwie już w miejscowości Chobielin Dwór) nawet po pizzę wysyłał borowików, obecnych przy ministrze 24 godziny na dobę !
  Ale i w tej trudnej dla teoretycznej państwowości sytuacji - drugi raz udało się partii i premierowej Kopacz uratować stanowisko marszałka dla Sikorskiego w związku z wyjaśnieniem, że prokuratura nie wydała jeszcze orzeczenia w tej sprawie. Skoro nie ma wyroku, to nie ma winnego !
  Po roku wnikliwego śledztwa sprawa zostanie umorzona, gdyż nie można wobec wybitnych osób drugiej Polski Ludowej formułować zarzutów,
  Gdy więc wszyscy członkowie rządu i partii oraz sojuszniczego stronnictwa odetchnęli z ulgą po kolejnej, udanej próbie zamiecenia pod dywan sprawek najlepszego w dziejach mafii państwowej ministra i marszałka zupełnie niespodziewanie, gdyż z oczyszczonego już nieba nad drugą Polską Ludową spadł grom kolejny
  Okazało się, że ten oksfordczyk o anglosaskich manierach nie pisał samodzielnie swoich 14 przemówień. Te przemówienia pisał mu były ambasador Wlk. Brytanii i to za łączną kwotę ponad 260 tysięcy złotych ! I to podczas, gdy najlepszy w dziejach mafii państwowej minister, zatrudnił w MSZ dwie osoby w celu korekty jego przemówień w języku angielskim. W tym córkę najlepszego w dziejach mafii państwowej ministra finansów
  Po tym gromie ze znów oczyszczonego nieba nad drugą Polską Ludową, rozpętała się burza. Bo niełatwo sobie wyobrazić, co by to było, gdyby minister Fotyga zlecała byłemu ambasadorowi obcego państwa pisanie przemówień ! Media by rozjechały Fotygę, choć i tak nazywały ją za Bartoszewskim dyplomatołkiem;. Jest oczywiste, że każdy minister i marszałek poleciał by natychmiast w każdym kraju, gdyby podobna informacja ukazała się w mediach. Bo o pisaniu przemówień Sikorskiemu wieść dotarła nawet do Ameryki..
  I co wy na to czerscy po,pie...ięci . To po was trzeba sprzątać...

 • hel14

  Oceniono 4 razy -2

  Na szczęście tam są myślący ludzie i nigdy nie zrobią tak jak rząd Kaczyńskiego- najpierw realizacja obietnic wyborczych a później będziemy się martwić jak to naprawić i ograniczyć.

 • leonleonidas

  Oceniono 4 razy -2

  Podniesienie stop procentowych ma psuc gospodarke swiatowa.
  Ladna mi gospodarka i system ekonomiczny ze stopy musza byc zerowe by nie bylo zle.
  Chle chle chle.

 • szabepio

  Oceniono 8 razy -2

  A pis zamiast działac na rzecz jednosci brutalnie atakuje unię. Zostaniemy sami jak zacznie sie taki czy inny kryzys. Putin tylko czeka na zwierzynę ktora oslabiona bo biedna i bez armii oddali sie od silnego stada. Wkrotce moze sie spodziewac meldunku: zadanie wykonane.

 • krk01

  Oceniono 5 razy -3

  ot efekt rzadow "liberalnego" scierwa

 • kantrzyn

  Oceniono 3 razy -3

  Możliwość komentowania pod art. o Turkach wyłączona. Więcej nie czytam.

 • karrampa

  Oceniono 20 razy -4

  UE coraz bardziej przypomina dawny blok państwa socjalistycznych.
  Z coraz większym bohaterstwem walczy z problemami, które sama sobie stwarza, zupełnie nieznanymi w innych ustrojach.

 • gokle

  Oceniono 18 razy -8

  "Der Spiegel pisał ostatnio, że Merkel ostrzeże Trumpa przed krokami odwetowymi." Ha, ha, ha. Angela to sobie moze pomarzyc. On jest biznesmen, nie polityk. Liczy sie kasa, nie sentymenty. jesli Niemcy pojda na wojne handlowa(niemozliwe raczej), to mamy koniec EU.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX