Poczta Polska jako firma ochroniarska zadba o bezpieczeństwo na lotnisku

Poczta Polska zapewni bezpieczeństwo na lotnisku w katowickich Pyrzowicach. Jej oferta okazała się lepsza od tej, którą złożyły prywatne firmy ochroniarskie.

Kontrakt opiewający na ponad 30 milionów złotych zacznie obowiązywać w połowie kwietnia. Poczta Polska przez 48 miesięcy zapewni na lotnisku w Pyrzowicach stu specjalnie przeszkolonych operatorów kontroli bezpieczeństwa.

Z lotniska Katowice-Pyrzowice każdego roku korzysta ponad 3 miliony pasażerów. Pracownicy Poczty zadbają o ich bezpieczeństwo "nie dopuszczając do transportu lotniczego osób, przedmiotów, urządzeń i materiałów zagrażających mieniu i życiu lub umożliwiających popełnienie aktu terroru". Operatorzy skontrolują pasażerów, bagaże oraz ładunki cargo. Będą obecni m.in. przy bramkach magnetycznych.  

Poczta to nie tylko listy

Grzegorz Kurdziel, członek Zarządu Poczty Polskiej podkreśla, że choć Polacy kojarzą spółkę z listami i paczkami, to jest ona liderem w sektorze ochrony. Jej pracownicy transportują gotówkę na terenie całego kraju. Poczta obsługuje m.in. kontrakt z ZUS na wypłatę emerytur. Zatrudnia blisko 2,5 tys. uzbrojonych pracowników, dysponuje flotą ponad 500 pojazdów specjalistycznych.

- Naszym atutem jest doświadczenie, zaufanie i pełen profesjonalizm – mówi Grzegorz Kurdziel.

Jak podkreśla Poczta Polska, o jej wyborze zdecydowały m.in. zatrudnienie pracowników na umowę o pracę.

- W sektorze ochrony wielu pracodawców uchyla się przed płaceniem ustawowych 13 zł za godzinę – czytamy w komunikacie Poczty Polskiej.

Poczta Polska od marca obsługuje PKO Bank Polski. Odpowiada za transport gotówki do bankomatów, wpłatomatów czy oddziałów banku.

Więcej o: