Startują nowe linie lotnicze. LEVEL już w te wakacje zawiezie nas do USA za 99 euro

IAG, międzynarodowa korporacja lotnicza, która jest właścicielem m.in. British Airways i Iberii, poinformowała w piątek o uruchomieniu nowych linii lotniczych LEVEL. Ma to być tani transatlantycki przewoźnik. Pierwsze loty już w czerwcu.

IAG już pod koniec ubiegłego roku zapowiadał uruchomienie tanich połączeń lotniczych na zachodnie wybrzeże USA i do Ameryki Południowej z Europy. Teraz pomysł skonkretyzował się. Nowy przewoźnik powstaje, wiadomo skąd i gdzie będzie latał, znana jest też cena biletów.

Skąd nazwa LEVEL? IAG w komunikatach prasowych i całym przekazie reklamowym dodaje do niego przymiotnik "nowy" – podkreśla tym samym, że mamy do czynienia z nowym poziomem usług lotniczych. Chodzi głównie o to, że LEVEL ma być pierwszym tanim przewoźnikiem oferującym tak szeroką ofertę lotów transatlantyckich.

Czytaj więcej: Strajk na berlińskich lotniskach. Postulaty związkowców nam coś przypominają.

Początkowo tylko z Barcelony

Linie LEVEL zawiozą nas już w czerwcu z Barcelony do Los Angeles, San Francisco, Buenos Aires i na przylądek Punta Cana w Dominikanie, znany z wyjątkowo pięknych plaż.

Pierwsze loty do Los Angeles odbędą się 1 czerwca – i potem standardowo dwa razy w tygodniu. Do San Francisco LEVEL poleci po raz pierwszy dzień później – i będzie latał aż trzy razy w tygodniu. Do Punta Cana po raz pierwszy będzie można polecieć 10 czerwca, a do Buenos Aires 17 czerwca.

IAG podkreśla, że nowe linie lotnicze już szukają kolejnych portów lotniczych w Europie, z których chcą latać. Barcelona jest tylko na dobry początek.

Linie będą korzystały z pomalowanych na ich barwy dwóch Airbusów A330 zabierających na pokład 293 pasażerów w klasie ekonomicznej i 21 w klasie premium.

Czytaj więcej: Bilety tańsze o 17 proc. Jak Ryanair z powodzeniem podgryza konkurencję?

Bilety od 99 euro. Co w cenie?

Ceny biletów mają się zaczynać od 99 euro lub 149 dolarów w jedną stronę i można je będzie kupić na stronie flylevel.com. Ponoć już od piątku 17 marca, jak twierdzi IAG.

Wszyscy pasażerowie mają mieć dostęp do rozbudowanego systemu pokładowej rozrywki. A ci którzy polecą w klasie premium, albo dodatkowo za to zapłacą, otrzymają posiłek na pokładzie samolotu, będą mogli wybrać miejsce do siedzenie i zabrać ze sobą dodatkowy bagaż. To typowe już rozwiązanie dla tanich przewoźników, płacimy dodatkowo za to, na czym nam należy i co u zwykłych przewoźników często jest w standardzie.

Szybki internet w samolocie będzie dostępny w cenie od 8,99 euro.

Tekst pochodzi z blogu „Subiektywnie o giełdzie i gospodarce”.

Ranking najlepszych linii lotniczych na świecie. W zestawieniu znalazły się Polskie Linie Lotnicze LOT

Więcej o: