Polski Bus nie odpuszcza konkurencji. Łączy siły z PKS Polonus. 23 nowe trasy w Polsce i za granicą

PolskiBus.com nawiązał współpracę partnerską z firmą PKS Polonus. Od kwietnia klienci Polskiego Busa będą mogli korzystać z linii oferowanych przez Polonusa, bilety na te trasy można kupować już teraz.

Współpraca z PKS Polonus oznacza zwiększenie oferty połączeń o polskich 66 miast. To między innymi Grudziądz, Inowrocław, Sochaczew, Kozienice, Piotrków Trybunalski czy Olsztyn, a także wiele miejscowości turystycznych, w tym Piwniczna-Zdrój, Szklarska Poręba i Ruciane-Nida. Od 23 marca można kupować bilety na nowe trasy poprzez platformę PolskiBus.com, dotyczą one połączeń realizowanych od 1 kwietnia.

Współpraca dotyczy też 5 tras międzynarodowych na wschód od naszego kraju – z Warszawy do Lwowa (5 połączeń dziennie), Drohobycza, Stryja i Truskawca oraz Kaliningradu. W przypadku Lwowa PKS Polonus współpracuje z partnerem z Ukrainy, East West Eurolines, trasy do Kaliningradu obsługiwać będzie KonigAvto. Jak zapewnia PolskiBus.com, podróż w ramach większości nowych połączeń krajowych Polonusa będzie się odbywać w autokarach Scania z klimatyzacją, Wi-Fi, gniazdkami elektrycznymi i wygodnymi fotelami.

- Współpraca z PolskiBus.com to kolejny krok PKS Polonus w strategii zastępowania konkurencji współpracą i otwarciem na inne platformy sprzedażowe i tym samym możliwości dotarcia z atrakcyjną ofertą naszych połączeń do szerszego grona Pasażerów - mówi cytowany w komunikacie prasowym Maciej Acedański, prezes PKS Polonus.

To współpraca o tyle ciekawa, że kilka miesięcy temu PKS Polonus przyłączył się do platformy SuperPKS, która ma w założeniu ma łączyć polskich przewoźników i być... odpowiedzią na konkurencję ze strony Polskiego Busa.

Czytaj też: Lux Express wycofuje się z Polski. Przegrał pojedynek z Polskim Busem

Polonus jest spółką ze 100 proc. udziałem Skarbu Państwa. Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej "Polonus" w Warszawie SA powstało w 2010 roku w oparciu o dawne PKS-y, działalność zaczęło w lutym 2011 roku. To jeden z największych przewoźników w Polsce, rocznie z jego usług korzysta około 2 mln pasażerów. Zajmuje się nie tylko transportem. Zarządza też Dworcem Zachodnim w Warszawie (największy dworzec autobusowy w Polsce) i hotelem, który znajduje się w budynku tego dworca. Ma także szereg innych nieruchomości na Mazowszu, które wynajmuje.

PolskiBus.com to przewoźnik, który należy do szkockiej firmy Souter Holdings. Wszedł na polski rynek w 2011 roku. Samodzielnie jeździ na 16 trasach, łączących 26 miast w Polsce, obsługuje też połączenia do ośmiu miast europejskich (Berlin, Lotnisko Berlin Schönefeld, Bratysława, Brno, Budapeszt, Donovaly, Praga i Wiedeń). Współpracuje też już z innymi partnerami, dzięki czemu za pomocą platformy PolskiBus.com można już kupić bilety na łącznie 84 linie, do 205 miast w Polsce i za granicą. Firma informuje, że od 2011 r. przewiozła ponad 21 mln pasażerów.

Więcej o: