W Allegro uznali, że szkoda czasu na Niemców. Serwis skupi się na rynku polskim

Rafał Hirsch
Allegro wycofuje się z rynku niemieckiego. Decyzję podjęto w kilka miesięcy po tym jak polski lider e-commerce zmienił właścicieli. Nowi uznali, że lepiej skoncentrować się na Polsce.

Serwis allegro.de ma działać jeszcze tylko do 5 kwietnia. Natomiast już od najbliższego wtorku ma się rozpocząć stopniowe wyłączanie ofert sprzedawców. Jako pierwszy poinformował o tym serwis mensis.pl.

W lutym tego roku według serwisu similarweb.com strona allegro.de zanotowała tylko 136,4 tysięcu wizyt. W tym samym czasie na polskiej stronie allegro.pl było 190,6 miliona wizyt, a na stronie amazon.de 372,5 mln wizyt. Najwyraźniej więc pomysł z allegro.de nie chwycił.

Allegro otwierając niemiecką wersję swojego sklepu chciało przede wszystkim zainteresować polskich sprzedawców niemieckimi klientami. To samo chętnym oferuje serwis Amazon. Serwis Allegro.de wystartował w czerwcu 2016. Przetrwał więc niecały rok. 

W październiku spółka Allegro zmieniła właścicieli. Nowymi zostały fundusze inwestycyjne Mid Europa Partners, Cinven i Permira. Odkupiły one polską firmę od dotychczasowych właścicieli - firmy Naspers, za 3,25 miliarda dolarów. Była to największa transakcji w historii polskiego internetu. 

Nowi właściciele uznali, że zamiast walczyć o nowe rynki, lepiej będzie skupić się na rynku polskim, na którym Allegro jest niekwestionowanym liderem. Rzecznik firmy Michał Bonarowski powiedział w rozmowie z Bankier.pl, że decyzja spółki jest konsekwencją przyjęcia strategii, która skupia się na rozwoju polskiego sklepu Allegro.pl. 

Allegro.pl jest największą platforma e-handlu w Europie Wschodniej. Istnieje od 1999 roku. Według badania PBI/Megapanel w lutym 2017 na wszystkie strony należące do Grupy Allegro, a więc także między innymi ceneo.pl zajrzało 15,6 mln użytkowników, w tym 8,9 mln osób za pośrednictwem smartfonów i tabletów. Z aplikacji Allegro w lutym korzystało w Polsce 2,9 mln osób - więcej niż np. z Instagrama, Skype, czy Snapchata.

Więcej o:
Komentarze (58)
W Allegro uznali, że szkoda czasu na Niemców. Serwis skupi się na rynku polskim
Zaloguj się
 • lukibb

  Oceniono 24 razy 10

  Jak to się mówi, nie dla psa kiełbasa.
  Z taką obsługą i ofertą za zachodnią granicą nie mają czego szukać. Za kilka lat nawet u nas braknie dla nich miejsca.

 • Oceniono 10 razy 8

  Śmiem twierdzić że koniec allegro w Polsce już nastał, a to co obserwujemy to są ostatnie podrygi. Żeby nie być gołosłownym rzucę przykładem: wystawiam na allegro towar - procesory (oprócz mnie jest jeszcze jedna aukcja). Przez 9 dni trwania aukcji mam 5 wyświetleń i 0 zakupów. Ten sam towar w sklepie internetowym (drożej) schodzi dziennie w ilości 3-4 sztuk, pomimo że mój sklep jest w google na 4 stronie! Do tego na allegro sama strona aukcji jest coraz bardziej nieczytelna, podobnie jak widok kategorii, same tytuły tych kategorii, jakieś regulaminy sprzedawców (a w nich kwiatki np. że wysyłka będzie za 6 tygodni z Tajlandi), do tego niejasne opłaty i prowizje. Słowem: mieli bardzo fajny serwis i byli praktycznie monopolistą, a teraz będą tam gdzie gadu-gadu - w historii polskiego internetu.

 • labeo

  Oceniono 11 razy 7

  Jeśli chodzi o poziom obsługi, bezpieczeństwo transakcji oraz ochronę kupujących to allegro jest daleko w tyle nawet za eBay-em czy chińskim aliexpress.

 • diver77

  Oceniono 20 razy 6

  Ha, ha !
  po prostu Allegro pasuje tylko do polskiej mentalności bo można wszystko sprzedawać w dużych ilościach prosto z garażu lub stodoły bez zadeklarowania działalności gospodarczej i robiąc w bambuko potencjalnych klientów którzy są i tak do tego generalnie przyzwyczajeni...
  ....do tego Allegro akceptuje wszystkich "złodziei" i "oszustów" nie wyrzucając nikogo nawet gdy się okaże że coś było wyraźnie nie halo lub nie do końca legalnie ! ...jak się człowiek zwróci do nich o pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu to wysyłają na komisariat policji !
  Kiedyś dostałem oponę na której dziura była zaklejona taśmą do pakowania paczek... sprzedawca nie odpowiadał na próby kontaktu i Allegro nic mi w tej sprawie nie pomogło !

  a to nie są standardy europejskie... na ebay.de każdy sprzedawca któremu się przytrafiły 2-3 wpadki może pożegnać się na zawsze z kontem a do tego kupujący otrzyma odszkodowanie od Ebay'a lub od Paypal'a i jeśli zamówiony artykuł nie zostanie dostarczony może spać spokojnie !

 • jeziorak.pl

  Oceniono 5 razy 5

  Allegro jest - w najlepszym razie - przeciętne. Poza tym, traktuje użytkowników jak nawóz, a to - może poza Polską - nie wszędzie lubią.

 • jakis_gosc01

  Oceniono 5 razy 5

  Allegro to syf. Wszelkiego rodzaju oszustów tam pełno, od podróbek całe to Allegro aż pęka w szwach, a jak się natniesz na jakiegoś oszusta, to obsługa cię totalnie zlewa. A jak chcesz coś sprzedać, to sprzedaż kilka rzeczy i zaraz wystawiają rachunki po kilkadziesiąt zł. Po prostu dno.

 • gnago

  Oceniono 4 razy 4

  Na początku to było coś z każdym rokiem spada na psy

 • pawel.lewski

  Oceniono 6 razy 4

  Allegro to gniot, za nic nie odpowiadają, dziadostwo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX