Korzystacie z Pizzaportal.pl? Właśnie kontrolę nad nim przejmuje właściciel restauracji Pizza Hut i KFC w Polsce

Polska spółka AmRest, prowadząca w kraju restauracje m.in. KFC, Pizza Hut czy Burger King, poinformowała o nabyciu 51 proc. udziałów w spółce Restaurant Partner Polska. RPP to właściciel Pizzaportal.pl.

Na mocy umowy inwestycyjnej, AmRest nabędzie 51 proc. nowo wyemitowanych udziałów w Restaurant Partner Polska od spółki Delivery Hero. Ta pozostanie posiadaczem 49 proc. udziałów w RPP. RPP prowadzi serwis PizzaPortal.pl - to agregator zbierający oferty ponad 2,5 tys. restauracji w blisko 400 miastach w Polsce, umożliwiający zamawianie posiłków on-line.

Strony chcą sfinalizować transakcję w nadchodzących tygodniach, co nastąpi po spełnieniu się warunków wskazanych w umowie inwestycyjnej.

Dostarczać do domu

AmRestowi marzy się mocny rozwój sprzedaży z dostawą do domu. Taką usługę już od kilka lat oferują restauracje KFC prowadzone przez spółkę w Polsce.

Połączymy doświadczenie operacyjne AmRest i ofertę marek takich jak KFC i Pizza Hut, z technicznym know-how i możliwościami PizzaPortal.pl, aby wkrótce stać się liderem w segmencie dostaw posiłków do domu w Polsce – komentuje Drew O'Malley, Dyrektor ds. Cyfrowych i Operacyjnych AmRest. - Zgodnie z naszą wiedzą, to pierwszy przypadek tego typu współpracy między operatorem restauracji i agregatorem w historii – mówi O'Malley. - Intencją współpracy AmRest i Delivery Hero jest wprowadzenie zupełnie nowej jakości w segmencie posiłków z dostawą do domu - dodaje Michał Serwatka, IR and M&A Director w AmRest.

- Współpraca [z Amrest] pozwoli ugruntować naszą pozycję lidera w tym kluczowym regionie – cieszy się Niklas Östberg, CEO Delivery Hero.

Można przypuszczać, że w związku z zaangażowaniem się AmRestu w Pizzaportal.pl, w niedalekiej przyszłości na portalu mogą pojawić się oferty m.in. Pizza Hut, Burger King czy KFC. Otwartym pozostaje na razie pytanie, czy AmRest szykuje jakieś „niespodzianki” dla innych restauracji sprzedających swoje posiłki online za pośrednictwem Pizzaportal.pl. - Póki co jesteśmy na etapie finalizowania transakcji i jest za wcześnie na dyskusję o szczegółach strategicznych założeń dotyczących przyszłej współpracy - mówi Michał Serwatka z AmRest.

Zgodnie z założeniami umowy inwestycyjnej, AmRest rozpocznie również współpracę z platformami podobnymi do Pizzaportal.pl, działającymi na rynku czeskim i węgierskim - DameJidlo.cz i NetPincér.hu.

Ciekawostką w całej historii jest fakt, że choć Delivery Hero, czyli dotychczasowy właściciel Pizzaportal.pl, to firma z siedzibą w Berlinie, to jej współzałożycielem jest urodzony w polskim Gogolinie Łukasz Gadowski.

Czytaj też: AmRest podbija kolejny europejski rynek. Polska spółka właścicielem francuskich restauracji KFC

Więcej o: