Polskie autobusy podbijają świat. Tym razem kupią je Holendrzy

40 przegubowych autobusów marki Solaris wkrótce trafi na holenderskie drogi w regionie Amstelland-Meerlanden. Dzięki temu liczba krajów, do których sprzedano już autobusy spod Poznania wzrośnie do 32.

Nowym zamawiającym autobusy Solarisa jest holenderska spółka Connexxion. Kupi od polskiego producenta 40 przegubowych pojazdów Solaris Urbino 18, czyli modelu doskonale znanego wielu mieszkańcom polskich i zagranicznych miast.

Autobusy Solaris Urbino 18 w czterech już generacjach trafiły do około 70 odbiorców. Łącznie w liczbie około 1500 sztuk. To drugi, po krótszym Solarisie Urbino 12, najlepiej sprzedający się model firmy Solaris Bus & Coach – niskopodłogowy, z funkcją dodatkowego obniżenia podłogi na przystanku, w najnowszej wersji całkowicie oświetlany w środku ledami, klimatyzowany.

Firma oferowała ten model z różnymi silnikami. Sprzedawano np. wersję z napędem hybrydowym i zasilaną gazem CNG.

Polski producent ma dostarczyć nowe autobusy do Holandii do końca tego roku. W sumie Solaris Bus & Coach sprzedał już swoje pojazdy do 32 krajów. Niemal 15 tys. autobusów z logo polskiej marki jeździ lub jeździło po ulicach ponad 600 miast.

Więcej o: