Uwaga! Podszywają się pod Lotto i kuszą wielkimi pieniędzmi. To oszustwo

Na Facebooku pojawiła się strona "Lotto Polska - radość z wygranej". Nie ma ona nic wspólnego z Totalizatorem Sportowym, a logotypu Lotto używa nielegalnie.

Na Facebooku powstała strona „Lotto Polska - radość z wygranej”. 5 osób, które polubią i udostępnią post, mają rzekomo otrzymać miesięczną pensję po 5 tys. zł przez 20 lat.

Na portalu Totalizatora Sportowego pojawił się komunikat przestrzegający przed oszustami. Jedynym oficjalnym profilem poświęconym produktom marki Lotto jest „Lotto. Radość wygrywania”.

- Z uwagi na to, że w ostatnim czasie na portalu Facebook […] co jakiś czas pojawiają się profile z podobnie ułożonymi nazwami, uprzejmie oświadczamy, że Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto, nie ma z nimi nic wspólnego – czytamy.
Profile te nielegalnie korzystają z logotypu Lotto, najprawdopodobniej w celu uzyskania korzyści organizując fikcyjne konkursy.

- Przestrzegamy państwa przed braniem udziału w tego typu konkursach. Państwa dane osobowe mogą być wykorzystane w sposób niezgodny z prawem. Jako Totalizator Sportowy nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje, które mogą państwa spotkać z tego tytułu. Dziękujemy za czujność, robimy wszystko, co w naszej mocy, aby te profile zostały jak najszybciej usunięte – zapewnia przedstawiciel Totalizatora.

Oszustwo polega na tym, że w ogłoszeniu o wygranej strona wkleja link do profilu „zwycięzcy”, który w rzeczywistości jest linkiem do własnego profilu użytkownika. W celu odbioru nagrody użytkownik ma podzielić się swoimi danymi osobowymi, w tym numerem telefonu, na który będą wysyłane płatne sms-y.

Jedynymi oficjalnymi punktami sprzedaży Lotto są kolektury Totalizatora Sportowego. Podejrzenie powinna też budzić domena strony internetowej, na której wypełnia się formularz: litery „ml” przypisane są zachodnioafrykańskiego państwa Mali.

Więcej o: