Rekordowe przychody Kauflanda przełożą się na inwestycje. Już niedługo sieć otworzy kolejne sklepy

Rosną przychody sieci Kaufland Polska. W porównaniu do 2015 r. spółka zanotowała wzrost na poziomie blisko 6 proc. i rok obrotowy zakończyła wynikiem ponad 10 mld zł. Schwarz Group, do której należy zarówno Kaufland jak i Lidl, zapowiedziała zwiększenie inwestycji w Polsce.

- Na wyniki finansowe Kauflandu w ubiegłym roku wpływ miały przede wszystkim: rozbudowa sieci, wzrost sprzedaży na dotychczasowej powierzchni (tzw. like for like) oraz zmiany asortymentu oferowanych produktów - czytamy w komunikacie.

Kaufland w odpowiedzi na rosnące potrzeby konsumentów wprowadził do oferty m.in. produkty wegetariańskie, wegańskie, ekologiczne oraz bez laktozy. Sukcesywnie wzmacnia również asortyment produktów premium, które sprzedaje pod marką Exquisit.

Ogólnie na półkach sieci znajdziemy kilkanaście tysięcy produktów, z których zdecydowana większość, bo aż 80 proc., pochodzi od polskich dostawców.

Są przychody, będą inwestycje

W tym roku Kaufland planuje wydać ponad 700 mln zł na inwestycje. W roku obrotowym 2016 Kaufland przeznaczył na inwestycje ponad 500 mln zł.

Plany sieci obejmują otworzenie kolejnych dziesięciu placówek. Pięć powstanie jeszcze w tym roku, a drugie tyle w 2018 r. Pierwszy sklep w Polsce sieć wybudowała w 2001 roku i obecnie w całym kraju jest ich ponad 200.

Wraz z rozwojem sieci marketów w planach firmy jest również budowa nowego centrum logistycznego.

Wzrosną wpływy z podatków i wynagrodzenia

- Wraz z rozwojem organicznym Kauflandu rośnie też kwota odprowadzanych przez sieć podatków. W roku obrotowym 2016 wyniosła ona około 600 mln zł (CIT, VAT, PIT i inne) w tym około 50 mln wyniósł podatek dochodowy (CIT) płacony przez spółki z o.o. lub przez wspólników spółki komandytowej. Informacja o wysokości zapłaconego podatku dochodowego przez Kaufland w Polsce wynika ze złożonych deklaracji podatkowych CIT-8 - podała spółka.

Dodatkowo wynagrodzenia oferowane przez sieć należą do najwyższych w branży. Jak podało biuro prasowe Kaufland po sześciu miesiącach zatrudnienia kasjer-sprzedawca może liczyć na trzy kolejne podwyżki - po 100 złotych każda. Po dwóch i pół roku pracy pensja wynosić więc będzie od 2900 do 3400 złotych brutto, przy czym pracownicy mają gwarancję kolejnych podwyżek w następnych latach pracy.

Więcej o: