Świetne wieści dla CCC. Polski producent obuwia zwiększył sprzedaż o ponad 25 procent

Daniel Maikowski
Od początku br. do końca kwietnia sieć CCC wygenerowała przychody na poziomie ponad 1 miliarda złotych. To w dużej mierze zasługa znakomitej sprzedaży produktów w internecie.

Jak informuje CCC w komunikacie prasowym, w kwietniu br. skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły ok. 345 mln dolarów, co oznacza wzrost o 11 proc. r/r/.  Sytuacja wygląda jeszcze lepiej, gdy spojrzymy na przychody za okres od stycznia do kwietnia br. W tym czasie polski producent obuwia wygenerował przychód na poziomie 1,064 mld zł (wzrost o 25,9 proc. r/r).

Świetne wyniki finansowe firmy kierowanej przez Dariusza Miłka to w dużej mierze zasługa dynamicznego rozwoju sprzedaży internetowej.

Przychody w kanale internetowym za kwiecień 2017 wyniosły ponad 48 mln PLN i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego o 99,2%, narastająco za okres styczeń – kwiecień wyniosły ponad 159 mln PLN i były wyższe o 130,4% w stosunku do roku 2016.

- czytamy w komunikacie spółki. 

Co ciekawe, sieć CCC nie posiada obecnie własnego sklepu internetowego. Sprzedaż online prowadzona jest przez portal eobuwie.pl. Prezes CCC zapowiadał niedawno, że jego firma prowadzi prace nad uruchomieniem platformy e-commerce. 

Brakuje nam własnej sprzedaży internetowej. Budujemy ją, chcemy z nią ruszyć na jesień 2018 roku

- podkreślił Dariusz Miłek.

Oczywiście trzonem działalności CCC wciąż pozostaje sprzedaż detaliczna. W kwietniu przyniosła ona sieci 281 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 4,1 proc. r/r/.

Grupa CCC to jeden z największych producentów obuwia w Polsce. Na koniec 2016 r. sieć składała się z 862 sklepów, z czego 796 stanowiły sklepy własne (w tym 436 w Polsce), a 66 - franczyzowe. W 2016 r. spółka uruchomiła sprzedaż w Estonii. 

Do końca tego roku  CCC planuje rozbudować powierzchnię handlową o nawet 20 proc. Tylko w Polsce ma powstać ok. 40 tys. m2 nowej powierzchni sklepów obuwniczych, a na rynkach zagranicznych ok. 60 tys. m2.

Dariusz Miłek, prezes CCC, w najnowszym rankingu najbogatszych Polaków miesięcznika Forbes uplasował się na 4. miejscu. Jego majątek to blisko 5 mld zł. 

Zobacz wideo | Prezes Rainbow: Firmy stają się nieefektywne, jeśli wszystko spoczywa na rękach prezesa [NEXT TIME]

Więcej o: