Kapitalizacja rynkowa Apple bije kolejny rekord. Tak wysoko nie była jeszcze żadna firma

Akcje giganta z Cupertino pod koniec dnia zyskały 2,7 proc. i zakończyły poniedziałkową sesję na amerykańskiej giełdzie na poziomie 153,01 dol. Tym samym wartość rynkowa firmy wzrosła do poziomu 797,8 mld dol.

Wygląda na to, że Apple jako pierwsza firma na świecie przekroczy wkrótce barierę 800 mld dolarów kapitalizacji rynkowej. Na kolejnych miejscach plasuje się Alphabet, spółka matka Google o wartości 653 mld dolarów, zaś trzecie miejsce na liście najcenniejszych korporacji świata należy do Microsoftu (wartość rynkowa - 532 mld dolarów).

W pierwszych trzech miesiącach 2017 roku Apple sprzedało 50,8 mln egzemplarzy iPhone’ów - o 1 proc. mniej rok do roku. Słabsze wyniki prezes firmy, Tim Cook, tłumaczył między innymi oczekiwaniem klientów na iPhone'a 8, którego premiery spodziewamy się tuż po wakacjach.

Koncern odrobił jednak stratę w usługach, takich jak Apple Pay, iCloud oraz sklep z aplikacjami App Store. Na tym polu zanotowano 18 proc. wzrostu do poziomu 7 mld dolarów. Nieznacznie (o 1 proc.) wzrósł również przychód ze sprzedaży smartfonów, głównie za sprawą dobrych wyników wygenerowanych przez iPhone'a 7 Plus (33,2 mld dolarów).

Czytaj też: Największy producent smartfonów przegrywa z Apple w jednej konkurencji. Chodzi o cenę

Przy okazji warto przypomnieć, że Apple ma obecnie w swoim posiadaniu ogromną pulę gotówki. Na koniec minionego kwartału koncern dysponuje ponad 250 miliardami dolarów. Firma zamierza hojniej dzielić się nią z inwestorami.

Zobacz wideo | Piotrowska-Oliwa: Leżąc na łopatkach wykorzystaj tę chwilę i przygotuj strategię, która pozwoli ci wygrać następny mecz [NEXT TIME]

Więcej o: