Mieszkańcy kolejnych miast mogą już zamawiać w IKEA meble przez internet. Czeka na nich promocja

Kolejnych 10 miast IKEA dodała do swojej mapy lokalizacji, w których można zamawiać przez internet towary z dostawą do domu. To m.in. Zielona Góra, Kielce, Szczecin, Białystok czy Rzeszów.

Do m.in. Warszawy, Gdańska, Łodzi, Poznania czy Krakowa, gdzie dostawy zamówień internetowych były już realizowane, teraz dołącza kolejnych 10 lokalizacji. To: Olsztyn, Białystok, Koszalin, Zielona Góra, Szczecin, Radom, Rzeszów, Bielsko-Biała, Kielce i Częstochowa.

Do każdego z tych miast meble będą przyjeżdżać tylko w wybrane dni tygodnia. Dostawy będą realizowane bowiem przez sklepy IKEA odległe nawet o ponad 150-250 km (przykładowo, do Szczecina meble pojadą aż z Poznania, do Rzeszowa z Krakowa, a do Białegostoku z Warszawy).

.. źródło: Ikea

- Uruchomiliśmy już sprzedaż mebli na telefon i przez internet, rozwijamy sieć sklepów stacjonarnych. Teraz obniżamy ceny dostaw i umożliwiamy mieszkańcom kolejnych miast korzystanie z możliwości zamówienia przez internet, telefon lub podczas wizyty w sklepie. To element naszej strategii sprzedaży wielokanałowej – komentuje Katarzyna Balashov, dyrektor komunikacji korporacyjnej IKEA w Polsce.

IKEA dla nowych lokalizacji, w ramach promocji trwającej do końca sierpnia, zaproponowała „promocyjne” ceny dostaw – takie same jak w miastach, w których są już sklepy sieci. Ceny transportu wraz z wniesieniem w zależności od wagi towaru wynoszą od 49 zł (do 50 kg) do nawet 459 zł (600-1000 kg).

.. źródło: Ikea

Nawet jeśli jakaś lokalizacja znajduje się poza strefą dostaw zakupów internetowych IKEA, to sieć może dostarczyć tam meble w ramach zamówień w sklepie lub w usłudze „Meble na telefon”. Tu jednak ceny są już zdecydowanie wyższe, wynoszą minimum 529 zł dla przesyłek o wadze do 50 kg.

W internecie na razie można zamawiać wyłącznie meble oraz akcesoria do nich np. gałki, zawiasy, oświetlenie szuflad. Usługa „Meble przez internet” nie przewiduje zakupu mniejszych artykułów, np. szklanek, koców, pudełek. Przez internet nie można też zamówić usługi montażu.

„Meble przez internet” są rozwiązaniem tymczasowym. Na koniec 2017 r. IKEA planuje uruchomienie kompleksowego sklepu online, w którego ofercie ma być już większość asortymentu sieci.

Więcej o: