90 mln zł za mieszkanie? Tak to możliwe, ale nie w Polsce. Kupujący dobrze wie, za co płaci

Do kupienia jest sześć apartamentów w jednym z najgorętszych miejsc w Londynie, tuż obok Pałacu Buckingham.

Nabywca jednego z luksusowych mieszkań, zlokalizowanych przy ulicy Buckingham Gate (numery 7-9), zamieszka w najbliższym sąsiedztwie Pałacu Buckingham,oficjalnej siedziby królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II. Dwu- i trzypokojowe apartamenty od rezydencji dzieli jedynie ulica.

Ceny nieruchomości do najniższych nie należą, najtańszy z apartamentów wystawiono za 4,35 mln funtów (22 mln zł). Za najdroższy trzeba zapłacić 18 mln funtów (90 mln zł). Jest to dwupoziomowy penthouse z dwoma prywatnymi tarasami i udziałami w gruncie, na którym go postawiono.

Najmniejszy z apartamentów ma powierzchnię 160 metrów kwadratowych, największy – ponad 480 metrów kwadratowych. Budynki, w których się znajdują, uznane są za obiekty zabytkowe klasy II.

Przestronne apartamenty

Mieszkania przy Buckingham Gate są wysokie i jasne, zamontowano w nich okna od podłogi do sufitu. Każde z nich ma przestronny hol wejściowy. Większe i droższe apartamenty mają drugi salon, oddzielną jadalnię i bibliotekę. Mieszkania wyposażone są w olbrzymie kuchnie, z centralnymi wyspami, a także wysokiej klasy urządzeniami. Olbrzymie są także pokoje, każdy z nich posiada garderobę i marmurową łazienkę.

Chociaż apartamenty są nowoczesne i luksusowe, deweloperzy starali się zachować jak najwięcej oryginalnych elementów, w tym kominki czy stylowe żyrandole.Najdroższe apartamenty znajdują się na dwóch piętrach. Wszystkie mają dostęp do windy i schodów. Ich mieszkańcy mogą korzystać z podziemnego parkingu oraz ochrony.