"Wiedźmin" napędza CD Projekt. Spółka zaskoczyła pierwszym kwartałem

CD Projekt pokazał właśnie bardzo dobre wyniki. Pierwszy kwartał był nie tylko wyraźnie lepszy niż przed rokiem, ale także przekroczył oczekiwania analityków. Rano w czwartek akcje spółki drożały na warszawskiej giełdzie o ponad 5 proc.

CD Projekt w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku miał  99,3 mln zł przychodów ze sprzedaży – o ponad 14 proc. więcej niż rok temu i aż o jedną piątą więcej niż spodziewali się analitycy. Pomagała wysoka sprzedaż gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" wraz z dodatkami "Krew i Wino" oraz "Serca z Kamienia".

Zysk netto wzrósł jeszcze mocniej, bo o blisko 40 proc., do 45,3 mln zł i to wynik aż o ponad połowę lepszy od spodziewanego. Rentowność netto biznesu CD Projekt to aż 46 proc.

Inwestorów wyraźnie ucieszyły dobre wyniki – na początku notowań, tuż po 9:00, kurs rósł o ponad 5 proc. To kolejny dzień silnych wzrostów CD Projekt. Wczoraj spółka przekazała, że podzieli się ponad 100 mln zysku za ubiegły rok z akcjonariuszami. Po informacjach o dywidendzie, kurs wzrósł wczoraj o 3,5 proc. Od początku roku akcje zdrożały już o ponad 40 proc.

Notowania CD ProjektNotowania CD Projekt / Źródło: stooq.pl

Zarząd CD Projekt wśród istotnych dla spółki wydarzeń w pierwszym kwartale wymienia ogłoszoną w marcu aktualizację oprogramowania GOG Galaxy (do zarządzania biblioteką gier z należącej do firmy platformy GOG.com, grania on-line i kontaktu ze znajomymi) – była to największa aktualizacja do tej pory.

Do przychodów – poza wspomnianym Wiedźminem 3 oraz wcześniejszą wersją gry  Wiedźminem 2 – dorzuciła się też sprzedaż realizowana w ramach zamkniętych beta testów gry "GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana". Publiczna beta gry została uruchomiona wczoraj, także w wersji na konsole PlayStation4.

Czytaj więcej na ten temat: Ważny dzień dla CD Projektu. Ta gra może przynieść polskiej firmie jeszcze większą sławę i pieniądze

CD Projekt w komentarzu do wyników pisze, że to, jak gracze przyjmą "GWINTA" może mieć wpływ na wyniki spółki w kolejnych okresach. Na ten rok zaplanowano dalsze prace nad rozwojem tej gry, także w tym roku ma wystartować zamknięta beta jej chińskiej wersji.

Współtwórca gry "Wiedźmin": Tych błędów bym już nie popełnił [NEXT TIME]

Więcej o: