Eurobank podnosi opłaty i ścina moneyback. Idzie śladami mBanku i Alior Banku

Od sierpnia eurobank wprowadzi opłatę 1,90 zł za pobieranie niewielkich kwot (poniżej 100 zł) z obcego bankomatu. Obecnie takie wypłaty dla klientów z kontami Classic, Active i Prestige są darmowe. Bank podnosi też kilka innych opłat.

Eurobank w kwestii wypłat z bankomatów idzie śladami mBanku i Alior Banku. Pierwszy wprowadził opłatę 1,30 zł za pobranie mniej niż 100 zł z bankomatów (Euronet, Planet Cash i BZ WBK) już w lutym, drugi zrobi to w lipcu (5 zł).

Dopiero pobranie 100 zł lub wyższej kwoty jest darmowe będzie darmowe w Eurobanku. Wcześniej każda wypłata bez wyjątku była bezpłatna.

Klienci Eurobanku będą mieli jednak gorzej niż posiadacze kont w Alior Banku i mBanku. Dlaczego? Bo w tamtych bankach alternatywą dla wypłaty kartą jest pobranie środków z bankomatu poprzez aplikację BLIK. Taka operacja, niezależnie od kwoty, pozostała darmowa. Niestety, Eurobank nie udostępnia tej formy płatności.

Jak działa BLIK? Należy w bankomacie wybrać opcję „wypłata BLIK”, potem wpisać w bankomacie 6-cyfrowy kod wygenerowany przez aplikację mobilną, a następnie potwierdzić operację w aplikacji. To bardzo proste.

To nie koniec zmian w Eurobanku

Drożej klienci Eurobanku będą mieć przy bankomacie od sierpnia także wówczas, gdy nie będą chcieli wypłacić gotówki, a jedynie sprawdzić dostępne saldo na rachunku. Taka usługa będzie kosztowała 2,50 zł, dotychczas cena wynosiła 1 zł.

W górę, z 5 zł do 7 zł, pójdą też w Eurobanku ceny przelewów w placówkach z kontami Classic i Standard. Trudniej będzie też uniknąć tej opłaty, bo dotychczas posiadacze tych rachunków trzy pierwsze przelewy w oddziale realizowali za darmo, teraz pozostanie im tylko jeden.

Także z 5 do 7 zł wzrosną opłaty za przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego realizowane w placówce.

Eurobank wycofa także z oferty ubezpieczenia assistance, dołączane dotąd do rachunków Classic, Na co dzień, Active i Prestige. Także program lojalnościowy "Rodzina i przyjaciele" (zakłada posiadaczom kont active i prestige zwrot 5 proc. transakcji kartą na sport, rekreację i rozrywkę) zostanie nieco ścięty. Jak informuje portal Cashless.pl, od sierpnia moneybackiem nie będą już objęte wydatki w biurach podróży oraz sklepach rowerowych.

Jak wynika z informacji portalu PRNews.pl, na koniec pierwszego kwartału br. Eurobank prowadził ponad 1,4 mln kont w złotych dla klientów indywidualnych. To plasuje go w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych pod tym względem banków w Polsce

Więcej o: