Wystawili cały kraj do wynajęcia. Noclegi nawet zupełnie za darmo

Szwecja chce wyróżnić się wśród ogłoszeniodawców serwisu Airbnb i wystawiła do wynajęcia powierzchnię całego kraju.

To część kampanii promującej Szwecję. W ogłoszeniu zamieszczonym w serwisie Airbnb podkreśla się zasadę „wolności wędrówek”, nazywaną tam Allemansrätten, która daje ludziom prawo do swobodnego zwiedzania całej przestrzeni publicznej w kraju.

Idea, chroniona szwedzką konstytucją, polega na tym, że ludzie nie muszą rezerwować noclegu, aby zwiedzić kraj. Mogą wziąć namiot i swobodnie poruszać się poza utartymi szlakami. Wyjątkami są prywatne ogrody oraz grunty uprawne.

W ogłoszeniu czytamy, że Szwecja nie ma Wieży Eiffela, Wodospadu Niagara czy Big Bena. Ma coś innego – naturę.

- Szwecja nie jest tylko kawałkiem ziemi. To dom z wszelkimi udogodnieniami. To miejsce, gdzie można zjeść jagody z krzaka, spać pod gwiazdami, pływać w jeziorach i swobodnie wędrować – czytamy.

W ramach akcji na Airbnb Szwecja pokazuje dziewięć przykładów atrakcji przyrodniczych z całego kraju. Zaprezentowane są w postaci typowej dla serwisu listy z opisem wyposażenia. Promujące kraj wideo nakręcono w stylu prezentacji, w których właściciele domów do wynajęcia zamieszczają wideoklipy z opisem oferowanych przez siebie nieruchomości.

 

- Idź do łóżka o północy z niebem nad głową, a jeśli nie możesz zasnąć, spróbuj liczyć gwiazdy. Zwykle pomaga! – czytamy. – Jesienią są tu dzikie grzyby, które można zbierać. Od sierpnia do listopada znajdziesz wiele pysznych pieprzników jadalnych.

Autorzy ogłoszenia dodają, że Szwecja pomieści wszystkich, 365 dni w roku.

Więcej o: