Kontrowersyjne ogłoszenie o pracę dla dziewczyn wywołało falę oburzenia

Klub Richard New Look w hiszpańskim Benidorm umieścił na swojej stronie ogłoszenie o pracę - poszukuje barmanek, które dobrze wyglądają i nie będą pilnowane przez swoich chłopaków. Ogłoszenie wywołało falę kontrowersji i gróźb.

"Szukamy dziewczyn, 18 i więcej lat, dobry wygląd i dobra fizyczność, mnóstwo doświadczenia z drinkami i z dobrymi ludźmi. Odpowiedzialna i singielka. Nie potrzebujemy chorych z zazdrości chłopaków, którzy o 5 rano będą chcieli zabrać cię do domu, a jeszcze mniej tych, którzy będą cię kontrolować w barze. To są proste i jasne warunki, a jeśli ci się nie podobają, nie trać naszego czasu. Szpilki lub platformy są obowiązkowe" – czytamy w ogłoszeniu umieszczonym na stronie Richard New Look Benidorm.

Podoba wam się taka uczciwie przedstawiona oferta? Niektórym się podoba, ale większości jednak nie, i właśnie dlatego Richard New Look Benidorm szybko musiało ukryć niecodzienną ofertę.

"Praca u nich oferuje tylko wstyd. Dyskryminacja, rasizm, mizoginia, oszczerstwo. Mam nadzieję, że przemyślicie sprawę, bo nie sprzedajecie swojego miejsca, tylko wizerunek tych dziewczyn" – skomentowała jedna z użytkowniczek FB, Julieta. "Szukacie kelnerki czy prostytutki? Szef jest kompletnie szalony" – napisała inna, Lorena.

Ogłoszenie o pracę dla mężczyzny? "Nikt nie ma problemu"

Ogłoszenie zostało już zdjęte, a menedżer klubu Julio Granado przeprosił wszystkich, którzy mogli się poczuć urażeni. Ciągle jest jednak przekonany, że warunki były sensowne.

– Nie chcemy, żeby dziewczyny pracowały, podczas kiedy są obserwowane przez swoich chłopaków. Mieliśmy już takie sytuacje i wywoływało to okropne kłótnie – wyjaśnia na Facebooku i Instagramie. Szpilki natomiast pomagają dosięgnąć wysokie półki baru.

– Zostałem obrażony, nazwany świnią i jeszcze gorzej. Grożono mi nawet śmiercią – dodaje. – Jeśli określisz fizyczne wymagania w ogłoszeniu o pracę dla mężczyzny, nikt nie ma problemu. A jeśli zrobisz to samo, szukając kobiety, wywołujesz wojnę.

Więcej o:
Komentarze (18)
Kontrowersyjne ogłoszenie o pracę dla dziewczyn wywołało falę oburzenia
Zaloguj się
 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 14 razy 6

  "Jeśli określisz fizyczne wymagania w ogłoszeniu o pracę dla mężczyzny, nikt nie ma problemu. A jeśli zrobisz to samo, szukając kobiety, wywołujesz wojnę."

  I facet podsumował chory świat feministek z zachwianymi emocjami i "cuck facetów".

 • saves

  Oceniono 15 razy 5

  A nie obrażają się o "Hooters"?

 • karamustafafa

  Oceniono 12 razy 4

  Rasizm? Hiszpania chory kraj.

 • kwiatekkk

  Oceniono 13 razy 3

  Gdyby to ogłoszenie brzmiało: "szukamy wyzwolonych z gorsetu katolickich konwenasów seks-workerek na pełen etat", to te same feministki piałyby z zachwytu, jakim Hiszpania jest postępowym i otwartym krajem.

 • Peter Wozniacek

  0

  bardzo uczciwe ogłoszenie, barmanka uśmiecha.sie do klientów bez podtekstu, nie potrzeba w biznesie zazdrośnika który wyciągnie z tego niewiadomo co

 • gregovski1

  Oceniono 2 razy 0

  fajnie wygląda feministyczne równouprawnienie.. działa kiedy pasuje albo jest nośne medialnie
  ktoś kiedyś powiedział - oczywiście upraszczając: "równouprawnienie kończy się tam, gdzie pojawia się ciężka walizka i przedział w pociągu"
  plus taki przykład: szatnia w klubie fitness, do męskiej wchodzi pani, z serwisu sprzątającego - jakby nigdy nic, i nikt nie zwraca uwagi. Ciekawe jak byłoby w szatni żeńskiej, gdyby posprzątać poszedł tam facet..

 • szejski

  0

  Z tymi szpilkami to akurat bzdura, jak się stanie na palcach to sięga się tak samo wysoko, nieważne, czy ma się szpilki czy nie.

 • mobbick

  Oceniono 6 razy 0

  "Szpilki natomiast pomagają dosięgnąć wysokie półki baru"
  Jakim przygłupem trzeba być, by uważać, że ktoś to łyknie?
  160 cm wzrostu +10 cm obcas < 175 cm wzrostu + 2 cm obcas...

  BTW, polska język trudna język.

 • mniklasp

  Oceniono 1 raz -1

  czyli facet prowadzi burdel gastronomiczny a nie restauracje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX