Kontrowersyjne ogłoszenie o pracę dla dziewczyn wywołało falę oburzenia

Klub Richard New Look w hiszpańskim Benidorm umieścił na swojej stronie ogłoszenie o pracę - poszukuje barmanek, które dobrze wyglądają i nie będą pilnowane przez swoich chłopaków. Ogłoszenie wywołało falę kontrowersji i gróźb.

"Szukamy dziewczyn, 18 i więcej lat, dobry wygląd i dobra fizyczność, mnóstwo doświadczenia z drinkami i z dobrymi ludźmi. Odpowiedzialna i singielka. Nie potrzebujemy chorych z zazdrości chłopaków, którzy o 5 rano będą chcieli zabrać cię do domu, a jeszcze mniej tych, którzy będą cię kontrolować w barze. To są proste i jasne warunki, a jeśli ci się nie podobają, nie trać naszego czasu. Szpilki lub platformy są obowiązkowe" – czytamy w ogłoszeniu umieszczonym na stronie Richard New Look Benidorm.

Podoba wam się taka uczciwie przedstawiona oferta? Niektórym się podoba, ale większości jednak nie, i właśnie dlatego Richard New Look Benidorm szybko musiało ukryć niecodzienną ofertę.

"Praca u nich oferuje tylko wstyd. Dyskryminacja, rasizm, mizoginia, oszczerstwo. Mam nadzieję, że przemyślicie sprawę, bo nie sprzedajecie swojego miejsca, tylko wizerunek tych dziewczyn" – skomentowała jedna z użytkowniczek FB, Julieta. "Szukacie kelnerki czy prostytutki? Szef jest kompletnie szalony" – napisała inna, Lorena.

Ogłoszenie o pracę dla mężczyzny? "Nikt nie ma problemu"

Ogłoszenie zostało już zdjęte, a menedżer klubu Julio Granado przeprosił wszystkich, którzy mogli się poczuć urażeni. Ciągle jest jednak przekonany, że warunki były sensowne.

– Nie chcemy, żeby dziewczyny pracowały, podczas kiedy są obserwowane przez swoich chłopaków. Mieliśmy już takie sytuacje i wywoływało to okropne kłótnie – wyjaśnia na Facebooku i Instagramie. Szpilki natomiast pomagają dosięgnąć wysokie półki baru.

– Zostałem obrażony, nazwany świnią i jeszcze gorzej. Grożono mi nawet śmiercią – dodaje. – Jeśli określisz fizyczne wymagania w ogłoszeniu o pracę dla mężczyzny, nikt nie ma problemu. A jeśli zrobisz to samo, szukając kobiety, wywołujesz wojnę.

Więcej o: