CD Projekt okradziony i szantażowany. Wykradziono pliki związane z nową grą

Twórca popularnej serii gier "Wiedźmin" stał się ofiarą cyberprzestępstwa. Złodziej ukradł stare pliki dotyczące nowej, niewydanej jeszcze, gry Cyberpunk 2077 i za ich zwrot zażądał okupu.

- Niezidentyfikowana osoba lub grupa osób skontaktowała się z nami i poinformowała, że weszła w posiadanie kilku wewnętrznych plików należących do studia CD PROJEKT RED. Wśród nich znajdują się stare dokumenty zawierające wczesne pomysły dotyczące pojedynczych elementów gry Cyberpunk 2077 – czytamy w oświadczeniu CD Projekt.

Przypomnijmy, że Cyberpunk 2077 to wysokobudżetowa gra komputerowa z gatunku RPG, która na rynku ma się pojawić prawdopodobnie dopiero w 2019 roku. Jak wszystko pójdzie dobrze, ma duże szanse stać kolejnym wielkim – po ostatnim Wiedźminie – hitem CD Projektu.

Polska spółka poinformowała w dalszej części oświadczenia, że otrzymała również żądanie okupu, którego „oczywiście” nie spełni. W związku z tym spodziewa się, że prędzej czy później ukradzione pliki zostaną opublikowane.

CD Projekt o całej sprawie ma powiadomić odpowiednie organy. Tłumaczy też, co może znajdować się w ukradzionych plikach. - Treść dokumentów jest w przeważającej większości nieaktualna i nie prezentuje rozwiązań i pomysłów, które są obecnie realizowane podczas prac nad grą Cyberpunk 2077 – czytamy.

W związku z tym firma sugeruje, by unikać wszelkich informacji o nowej grze Cyberpunk, których źródłem nie jest studio CD PROJEKT RED, gdyż mogą być one mylące.

Poniżej prezentujemy pełne oświadczenie spółki:

Drodzy gracze,

Niezidentyfikowana osoba lub grupa osób skontaktowała się z nami i poinformowała, że weszła w posiadanie kilku wewnętrznych plików należących do studia CD PROJEKT RED. Wśród nich znajdują się stare dokumenty zawierające wczesne pomysły dotyczące pojedynczych elementów gry Cyberpunk 2077.

Wraz z tą informacją otrzymaliśmy żądanie okupu, którego oczywiście nie spełnimy. W związku z tym istnieje szansa, że prędzej czy później wspomniane pliki zostaną opublikowane. O całej sprawie zostaną powiadomione odpowiednie organy.

Treść dokumentów jest w przeważającej większości nieaktualna i nie prezentuje rozwiązań i pomysłów, które są obecnie realizowane podczas prac nad grą Cyberpunk 2077. W związku z tym sugerujemy unikanie wszelkich informacji, których źródłem nie jest studio CD PROJEKT RED, gdyż mogą być one mylące.

Możecie być pewni, że gdy nadejdzie odpowiedni moment, powiemy Wam więcej na temat gry Cyberpunk 2077 – oficjalnie.

Zespół CD PROJEKT RED