Uwaga na strony od tego człowieka. Już prawie 40 adresów zablokowanych. Jest oficjalne ostrzeżenie

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał oficjalne ostrzeżenie konsumenckie przed Robertem Kałużą z Rybnika, prowadzącym działalność gospodarczą pod nazwą IP Group. UOKiK zarzuca mu, że na swoich licznych portalach podszywał się pod firmę pożyczkową.

Urząd informuje, że na stronach prowadzonych przez Kałużę internauci byli kuszeni sloganami typu „Pieniądze na koncie nawet po godzinie – bez poręczycieli i zbędnych formalności”, „Wypełnij formularz bez zaświadczeń i wychodzenia z domu!” czy „Pożyczki od ręki bez BIK”. Informacje i narzędzia na serwisach (kalkulatory) sugerowały, że można za ich pośrednictwem zaciągnąć kredyt. Warunkiem było wysłanie SMS-a premium lub realizacja przelewu, zazwyczaj kosztowało to ponad 30 zł.

Pożyczki jednak, jak ustalił UOKiK, nie były udzielane. - Celem działalności jest jedynie uzyskiwanie wpłat za „usługę pośrednictwa” – komentuje Marek Niechciał, prezes UOKiK.

Urząd wszczął już postępowanie przeciwko Robertowi Kałuży, niemniej zdecydował w międzyczasie o ostrzeżeniu internautów przed korzystaniem z serwisów prowadzonych w ramach IP GROUP ROBERT KAŁUŻA. Hostingodawcy zablokowali już blisko 40 adresów internetowych, pod którymi przedsiębiorca prowadził „działalność”. Istnieje jednak ryzyko pojawienia się kolejnych, stąd też ostrzeżenie UOKiK.

.. źródło: UOKiK

Urząd zachęca osoby, które czują się oszukane wskutek działalności mężczyzny, o zgłaszanie podejrzenia popełnienia przestępstwa do organów ścigania. Sprawę prowadzi Komenda Miejska Policji w Rybniku.

To kolejne ostrzeżenie konsumenckie UOKiK w tym roku. Wcześniej Urząd apelował o ostrożność w kontaktach z firmą pożyczkową European Financial Corp. (pobiera od klientów opłaty przed zawarciem umowy, nie oddaje pieniędzy gdy do podpisania umowy nie dochodzi) oraz spółką Telekomunikacja Cyfrowa (przedstawiciele firmy podają się za dotychczasowego operatora klienta, kuszą niższym abonamentem, który w rzeczywistości obowiązuje tylko przez dwa miesiące). Przed Telekomunikacją Cyfrową ostrzegało też na początku czerwca swoich klientów UPC.

Więcej o:
Komentarze (26)
Uwaga na strony od tego człowieka. Już prawie 40 adresów zablokowanych. Jest oficjalne ostrzeżenie
Zaloguj się
 • anka.pano

  Oceniono 8 razy 4

  Skończony frajer który zamiast założyć sp z o.o. na słupy, robi przekręty pod własnym nazwiskiem

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 5 razy 3

  A po co blokowac strony ? ............ wystarczy "odebrac" mu nr "sms-premium" i juz nie oszuka .............. niestety telkomy sa wspolnikami w tego typu przestepstwach ............. tylko ich jakos nikt nie sciga, ciekawe ile z takiego sms-a idzie do kieszeni "politykow".
  Moze by tak powolac komisje do sprawy wyjasnienia oszustw popelnianych przy wspolpracy z telkomamy .

 • 2random

  Oceniono 9 razy 3

  Jeżeli ktoś nie może przez BIK, to nie powinien brać kredytów. Jeżeli szuka nie wiadomo gdzie, to sam jest sobie winny. To jednak strona. Druga pyta, dlaczego ten skurw nie jest jeszcze w areszcie?

 • marcinblonie

  Oceniono 2 razy 2

  Dziwne że ścigają za pośrednictwo, a nie za udzielanie pożyczek na skandaliczny procent!

 • wr40

  Oceniono 12 razy 2

  A kiedy UOKiK zajmie się Kreditum.pl która wysyła nękające SMS-y i jedyna możliwość kontaktu to numer 0 703 xxxxx oczywiście 2,58 za minutę.

 • onduma

  Oceniono 3 razy 1

  Tyle warte jest prawo w Polsce o ktore tak upomina sie KOD

 • legs

  0

  Świetnie, że UOKiK postarał się o dotarcie do hostingodawców, szkoda, że działa tak wybiórczo. Od miesiąca próbuję skłonić UOKiK do działania w podobnej sprawie - oszustami jest małżeństwo, które niby prowadzi sklep z alkoholami, mają stron w internecie mnóstwo - wszystkie działają tak samo, wyłudzają pieniądze od ludzi. Prokuratura nic nie może z tym zrobić, UOKiK ignoruje.
  Do kogo jeszcze można z tym pójść?

 • jerzy30

  Oceniono 2 razy 0

  Na tej samej stronie portal gazeta podaje dwa internetowe adresy tego oszusta - reklama czyni cuda a kasa nie smierdzi

 • wasyll11

  0

  Pytanie .... dlaczego ten Pan nie został jeszcze tymczasowo aresztowany za próby oszustw wielu osób, dlaczego zarządy tych spółek nie zostały jeszcze przesłuchane a ich majątek nie został na wniosek prokuratury ZABEZPIECZONY sądownie na poczet przyszłych roszczeń ???? .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX