Biznesmen z Kataru ma plan. To ma być największy powietrzny transport bydła w historii

Katarski biznesmen planuje przewieźć drogą powietrzną do kraju 4 tysiące krów mlecznych. Przerzut ma kosztować 8 milionów dolarów.

Operacja ma być największym powietrznym transportem bydła w historii. Moutaz Al Khayyat, właściciel wielkiej korporacji Power International Holding wyjaśnia, że ma być to 60 lotów z 590-kilogramowymi krowami kupionymi w Australii i Stanach Zjednoczonych.

- Produkcja świeżego mleka rozpocznie się nie we wrześniu, a pod koniec czerwca. W połowie lipca pokryje ona jedną trzecią zapotrzebowania - mówi Al Khayyat.

Pierwotnie, bydło do zakładu mleczarskiego w pobliżu stolicy Kataru, Doha, miało być przetransportowane statkiem, jednak izolacja Kataru wymusiła modyfikację planu. Zmiana środka transportu ze statków na samoloty podniosła koszty całej operacji pięciokrotnie, do 8 milionów dolarów.

Moutaz Al Khayyat poza zakładem mleczarskim ma też dostęp do położonych na pustyni pasm zielonej trawy o powierzchni 70 boisk do piłki nożnej. Są one oddzielone drogą prowadzącą do małego meczetu.

Blokada za wspieranie terrorystów

5 czerwca Arabia Saudyjska, Bahrajn i Zjednoczone Emiraty Arabskie zerwały dyplomatyczne, gospodarcze i transportowe więzi z Katarem, oskarżając kraj ten o wspieranie grup ekstremistycznych. Katar zmuszony był otworzyć most lotniczy i morski poprzez Iran, Turcję i porty w Omanie.

Do momentu blokady Katar sprowadzał większość produktów mlecznych z krajów sąsiednich - w tym Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Rijad zamknął jednak granicę lądową i morską, zagrażając importowi do Kataru świeżej żywności oraz surowców potrzebnych do zakończenia wartej 200 mld dolarów infrastruktury potrzebnej na Mundial w 2022 roku.

Magazyn Porażka: Media kreują wyspy szczęśliwości, które dla wielu są po prostu nieosiągalne [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (71)
Biznesmen z Kataru ma plan. To ma być największy powietrzny transport bydła w historii
Zaloguj się
 • nino.rota

  Oceniono 27 razy 7

  Dlaczego tak bogate kraje jak ZEA, Arabia Saud, Katar, Bahrajn, Kuwejt, Oman nie przyjmuja do siebie uchodzcow...???

 • cichwoda

  Oceniono 25 razy 5

  mleczne krowy? Tam nie ma trawy, one pojada zeby je rytuarnie zamordowac. Sorosa "zieloni" siedza cicho, A kodowskie, Grzesiowe, Adasiowe I Ryskowe walcza w puszczy o zycie kornikow, co tam jakies krowy, panie

 • rosswatowski

  Oceniono 22 razy 4

  ej feministki, katarski biznesmen funduje hyhyhy wycieczki za darmo ;) ba może nawet zostaniecie ubogacone? :)

  demotywatory.pl/4692895/W-Barcelonie-feministki-protestuja-przeciwko-dojeniu-krow-gdyz

 • hegemon123

  Oceniono 15 razy 3

  Wreszcie pozbedziemy się oszołomów z KODU/PO!!

 • cezarykaminski

  Oceniono 3 razy 3

  70 boisk do piłki nożnej to nawet nie 30 ha. On chce sprowadzić 4 000 krów mlecznych... po 4 godzinach trawnik zamieni się w klepisko bez trawy. O co w tym chodzi?

 • smiki48

  Oceniono 6 razy 2

  Arabia Saudyjska blokuje Katar bo ci ostatni finansują nie tych terrorystów co trzeba. Identyczne rozwiązanie należy zastosować wobec Arabii Saudyjskiej i wprowadzić blokadę gospodarczą. Ale oczywiście USA nie zgodzą się na taki wariant, bowiem dzięki Arabii Saudyjskiej zarabiają na sprzedaży broni tysiące miliardów dolarów. AS finansuje dżihadystów, których później za wielkie pieniądze zwalczają Stany Zjednoczone.

 • onduma

  Oceniono 3 razy 1

  Karaja za wspieanie terroryzmu najwieksi sponsorzy terroryzmu z Arabia Saudyjska na czele. czy ma to cos wspolnego z zaciesnieniem kontaktow pomiedzy dwoma fanatycznymi krajami Arabia Saudyjska i Izraelem ?

 • losiu4

  0

  zabawne. Kraje popierające terrorystów blokują kraj który oskarżają o wspieranie terrorystów :)

  Pozdrawiam

  Losiu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX