Wybrano najlepsze lotniska na świecie. Okęciu daleko do czołówki rankingu. Są jednak powody do dumy

Z wyników najnowszego rankingu Airhelp Score wynika, że najlepszym lotniskiem na świecie jest obecnie Singapore Changi. Warszawskie Okęcie nie załapało się na podium. Nie jest nawet w pierwszej dziesiątce.

Pod uwagę brano szereg czynników, wśród których najważniejsze to jakość i obsługa podróżnych, szczególnie w sytuacji wielogodzinnego czasu oczekiwania na lot, punktualność oraz wizerunek w mediach społecznościowych.

To już nie pierwszy raz, kiedy mieszczące się w Singapurze lotnisko Singapore Changi Airport za sprawą niesamowitej architektury, masy sklepów, punktów usługowych i dodatkowych atrakcji dla podróżnych zgarnia główną nagrodę w konkursie na najlepszy port lotniczy świata. Tuż za nim uplasowały się międzynarodowe lotniska w Monachium oraz Hong Kongu.

Najlepsze lotniska na świecieNajlepsze lotniska na świecie fot. Airhelp Score

Warszawskiego Okęcia nie ma niestety w pierwszej dziesiątce. W rankingu Airhelp Score zajęło dopiero 25. pozycję. Jego atutem jest za to wysoki wskaźnik punktualności. Pod uwagę wzięto dane z przełomu ubiegłego i obecnego roku (22 grudnia - 20 marca). Pod tym względem Okęcie zajęło 20 miejsce na świecie. Co ciekawe, osiąga wynik lepszy od znajdujących się w czołówce Monachium i Hong Kongu.

W ogólnym rozrachunku Lotnisko Chopina wyprzedzają między innymi kopenhaski Kastrup, fiński Helsinki-Vantaa, amerykański Cincinnati Northern Kentucky oraz dwa lotniska w Hiszpanii (Barcelona i Madryt). Pierwszą dziesiątkę zamykają porty lotnicze w Nowej Zelandii (Auckland) oraz Niemczech (Frankfurt).

Czytaj też: Nie dopatrzono się nadużyć w kwestii cen wody na lotniskach. Jest wręcz pochwała dla Lotniska Chopina

Według danych Airhelp Score każdego dnia na Okęciu odbywają się średnio 352 starty i lądowania. Dla porównania, najbardziej ruchliwe lotnisko na świecie (Atlanta) notuje średnio 2290 lotów dziennie.

Więcej o:
Komentarze (43)
Wybrano najlepsze lotniska na świecie. Okęciu daleko do czołówki rankingu. Są jednak powody do dumy
Zaloguj się
 • pan-mario

  Oceniono 20 razy 14

  Twórcy rankingu mylą się. Najlepszym lotniskiem wszechświata jest lotnisko w Radomiu tuż obok portu Polskiej Marynarki Wojennej.

 • pieknykrk

  Oceniono 13 razy 5

  bardzo mnie ciekawi jakim cudem Atlanta ma taki ruch ?!? miasto ma 500 tys. mieszkańców ...

 • amuzc

  Oceniono 2 razy 2

  Co za durny artykuł. Autor porównuje wielki lotniska z zapyziałym Okęciem.
  Okęcie "przoduje" w rankingu punktualności, cho, cho - powód do dumy. Ciekawe co by było gdyby przyszło obsłużyć tyle lotów ile ma Monachium.

 • tomasz.rze

  Oceniono 3 razy 1

  A dla kogo ten ranking? Jeśli dla zarządu PLL LOT, to musiało być podium. Inaczej Pani Premier Szydło nie będzie mogła ogłosić kolejnego sukcesu.

 • student_zebrak

  Oceniono 2 razy 0

  Lotnisko w Hong Kongu to syf. Brak informacji po angielsku, obsluga naziemna niekumata. Patroszenie bagazy podrecznych po raz n-ty. Wiecej szpicli i policji niz pasazerow.

 • atoja

  Oceniono 4 razy 0

  Nie rozumiem jakim cudem polskie lotnisko weszlo do setki?..nie wierze w rzetelnosc tej listy.

 • Tad S. Golosinski

  0

  Metropolitan Atlanta ma 5,5 mln mieszkancow. Lotnisko to "hub" najwiekszej linii lotniczej na swiecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX