Wybrano najlepsze lotniska na świecie. Okęciu daleko do czołówki rankingu. Są jednak powody do dumy

Z wyników najnowszego rankingu Airhelp Score wynika, że najlepszym lotniskiem na świecie jest obecnie Singapore Changi. Warszawskie Okęcie nie załapało się na podium. Nie jest nawet w pierwszej dziesiątce.

Pod uwagę brano szereg czynników, wśród których najważniejsze to jakość i obsługa podróżnych, szczególnie w sytuacji wielogodzinnego czasu oczekiwania na lot, punktualność oraz wizerunek w mediach społecznościowych.

To już nie pierwszy raz, kiedy mieszczące się w Singapurze lotnisko Singapore Changi Airport za sprawą niesamowitej architektury, masy sklepów, punktów usługowych i dodatkowych atrakcji dla podróżnych zgarnia główną nagrodę w konkursie na najlepszy port lotniczy świata. Tuż za nim uplasowały się międzynarodowe lotniska w Monachium oraz Hong Kongu.

Najlepsze lotniska na świecieNajlepsze lotniska na świecie fot. Airhelp Score

Warszawskiego Okęcia nie ma niestety w pierwszej dziesiątce. W rankingu Airhelp Score zajęło dopiero 25. pozycję. Jego atutem jest za to wysoki wskaźnik punktualności. Pod uwagę wzięto dane z przełomu ubiegłego i obecnego roku (22 grudnia - 20 marca). Pod tym względem Okęcie zajęło 20 miejsce na świecie. Co ciekawe, osiąga wynik lepszy od znajdujących się w czołówce Monachium i Hong Kongu.

W ogólnym rozrachunku Lotnisko Chopina wyprzedzają między innymi kopenhaski Kastrup, fiński Helsinki-Vantaa, amerykański Cincinnati Northern Kentucky oraz dwa lotniska w Hiszpanii (Barcelona i Madryt). Pierwszą dziesiątkę zamykają porty lotnicze w Nowej Zelandii (Auckland) oraz Niemczech (Frankfurt).

Czytaj też: Nie dopatrzono się nadużyć w kwestii cen wody na lotniskach. Jest wręcz pochwała dla Lotniska Chopina

Według danych Airhelp Score każdego dnia na Okęciu odbywają się średnio 352 starty i lądowania. Dla porównania, najbardziej ruchliwe lotnisko na świecie (Atlanta) notuje średnio 2290 lotów dziennie.

Więcej o: