Do tego okna podłączysz myszkę i zamienisz je w telewizor. Drutex zaskakuje

Marcin Kaczmarczyk
Jeden z największych producentów okien, drzwi i rolet w Europie, ma nowy bardzo oryginalny produkt. Okno, na którym widzimy nie tylko krople deszczu ale również np. zdjęcia i filmy. Wykorzystać je można do pracy, rozrywki lub sterowania domowymi systemami.

SmartWindow od kaszubskiego producenta okien to projekt niemal jak z filmów science-fiction. Zwykle to nietypowe okno jest przezroczyste – podziwiamy widoki za oknem. Jedno dotknięcie i pojawia się na nim obraz – jak z tabletu lub ekranu komputera. To dlatego, że w szybie zespolonej okna umieszczono czułą na dotyk matrycę LCD.

Do SmartWindow możemy podłączyć dysk przenośny ze zdjęciami lub filmami, klawiaturę oraz myszkę. Okno może też łączyć się z internetem lub urządzeniami typu smartfon przez Bluetooth. To wszystko powoduje, że zamienia się w komputer wyposażony w specyficzny duży ekran dotykowy.

Możemy na nim np. oglądać filmy z YouTube, przeglądać zdjęcia ze smartfonu lub czytać wiadomości ze strony Gazety.pl. I to wszystko podczas codziennych czynności takich jak np. gotowanie, jedzenie czy sprzątanie.

 

Okno można też zainstalować w biurze lub w sklepie. Wtedy stanie się np. nietypowym elementem pokoju konferencyjnego lub kluczowym elementem efektownej wystawy.

Czytaj więcej: To nie jest piłka do gry. To opona przyszłości. Myśli, czuje, rozmawia. 

Kluczowy element inteligentnego domu

Za pomocą przycisków wyświetlanych na oknie SmartWindow można też sterować systemem inteligentnego domu. Stojąc przy nim, kilkoma muśnięciami aktywujemy więc np. alarm w garażu, podniesiemy temperaturę w pokoju lub zgasimy światła przed domem.

Nowe okno pozwala też podnieść lub opuścić wirtualną żaluzję lub markizę – ograniczają one liczbę światła wpadającego z zewnątrz.

- SmartWindow by Drutex to, krótko mówiąc, rewolucja na światowym poziomie. Nad inteligentnym systemem pracowaliśmy intensywnie od wielu miesięcy. Nasi inżynierowie, dział B+R i technolodzy opracowali technologię, o której jeszcze niedawno mogliśmy tylko pomarzyć – mówi Leszek Gierszewski, prezes spółki Drutex.

Okno ma wejść wkrótce do oferty polskiej firmy. Będzie je można kupić – tak jak inne okna z pomorskiej firmy - w wersji z PVC, aluminium, drewna oraz w mieszanym systemie drewniano-aluminiowym. Drutex zapowiada również, że cały ten system jest już i dalej będzie intensywnie rozwijany.

Tekst pochodzi z blogu „Giełda i gospodarka.pl”. http://gieldaigospodarka.pl

Więcej o:
Komentarze (78)
Do tego okna podłączysz myszkę i zamienisz je w telewizor. Drutex zaskakuje
Zaloguj się
 • Corven Dallas

  Oceniono 8 razy 8

  No no no, świetny pomysł. Winszuję i wróżę ogólnoświatowy sukces!
  Tylko nie zapomnijcie tego solidnie opatentować na całym świecie choć chinole pewnie i tak sobie z tego patentu nic nie zrobią..

 • kesik001

  Oceniono 8 razy 4

  Czekamy na klop z wbudowanym projektorem filmów na bokach muszli i cam wraz z wagą na dnie.
  Pełna rejestracja i prezentacja.
  Firmo KABINEKS do dzieła!

 • josemari

  Oceniono 2 razy 2

  hał macz za taki łindoł?

 • piotrm74

  Oceniono 4 razy 2

  Okno które daje wolność ale nie do....... szmatki i płynu. Za chwilę Drutex zacznie sprzedawać płyn od paluchów...

 • dannniello

  Oceniono 1 raz 1

  Kolejny raz next zadziwia. Po promocji niszowego agregatora odnośników do radia, teraz przyszła kolej na promocję okna. Promocja niszowego agregatora była śmieszna, ale ten agregator przynajmniej ISTNIEJE.

  Teraz next promuje okno, które nie istnieje i w takiej formie jak na filmiku reklamowym jeszcze długo nie powstanie.
  Przyznaje to sam producent na swojej stronie:
  "SmartWindow by Drutex jest obecnie wersją koncepcyjną i dostępne będzie w sprzedaży seryjnej już w najbliższej przyszłości."
  Tłumacząc z marketingowego beukotu na Polski: "wersja koncepcyjna" oznacza, że nie mamy nawet prototypu; "w najbliższej przyszłości" - czyli za kilka lat i to pod warunkiem że przejmie nas jakiś potentat od ekranów LED/LCD/itd. bo nie oszukujmy się - w tym pomyśle to nie okno jest najtrudniejszym elementem do wyprodukowania...

 • dopracowanywkazdymcalu

  Oceniono 1 raz 1

  Fajne.
  Tylko.. po co?

 • Corven Dallas

  Oceniono 1 raz 1

  No no no, świetny pomysł. Wróżę ogólnoświatowy sukces!
  Tylko nie zapomnijcie tego solidnie opatentować na całym świecie choć chinole pewnie i tak sobie z tego patentu nic nie zrobią..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX