"Trzeba dywersyfikować biznes", luksusowe hotele wypływają w morze

Ritz-Carlton Hotel Company, część korporacji Marriott International, chce oferować swoje usługi na trzech luksusowych jachtach.

Ritz-Carlton, luksusowa marka hoteli Marriott, ogłosiła plany utworzenia Ritz-Carlton Yacht Collection. Pierwsze trzy jachty mają być oddane do użytku pod koniec 2019 r.

– Kolekcja jachtów Ritz-Carlton będzie miała szczególną osobowość, a same jachty będą cumować w najbardziej prestiżowych portach świata – zapewnia prezes Ritz-Carlton Herve Humler.

Każdy z trzech jachtów będzie mógł pomieścić 298 gości w 149 pokojach. Goście będą mogli korzystać z nowoczesnych wnętrz, spa i trzygwiazdkowej restauracji Svena Elverfelda. Ponadto zapewnione mają być rozrywki związane z celem podróży, takie jak lokalna kuchnia i muzyka.

– Trzeba dywersyfikować biznes – powiedział Humler dla Bloomberga. Zapewnia, że za inwestycją w jachty stały mocne dane. Sektor rejsów wycieczkowych rośnie średnio o 8,5 proc. rocznie od 1981 r. Biorąc pod uwagę taki popyt, liczba pojawiających się ultra-luksusowych jachtów jest znikoma.

Penthous na jachcie

Co więcej, według danych Ritz-Carlton, 400 tys. ich gości pływa na rejsach. Oznacza to, że hotel ma zarówno gotową bazę klientów, jak i ekonomiczną okazję do wykorzystania.

– Potrzebujemy zaledwie 12 tys. pasażerów [rocznie], by zapełnić jachty. Nawet, jeśli nie osiągniemy tego celu, to na pewno będziemy blisko – uważa Humler.

Z istniejącymi markami zamierza konkurować, oferując klientom – jak sam powiedział – anty-jachty. Mają one zapewniać przestrzeń, prywatność i elastyczność.

Długość jachtów to 190 metrów. Na ich pokładach znajdować będą się po dwa penthousy o powierzchni 138 m kw. Wystrój zaprojektowała szwedzka firma Tillberg Design. Pierwsze rezerwacje będzie można składać od maja 2018 r.