Wielkie zmiany w polityce bagażowej Wizz Aira. Bagaż podręczny zawsze darmowy. Ale jest pewien haczyk

Od 29 października linie lotnicze Wizz Air zmieniają swoją politykę bagażową. Zniknie podział na mały (darmowy) i duży (płatny) bagaż podręczny. Teraz każdy bagaż podręczny będzie bezpłatny, ale Wizz Air nieco obniżył jego dopuszczalne rozmiary. I nie jest pewne, że uda się wziąć go na pokład.

Do 28 października za darmo na pokład samolotu można będzie wziąć bagaż podręczny o wymiarach 42 x 32 x 25 cm. Wniesienie większej walizki (czy plecaka albo torby) o wymiarach 56 x 45 x 25 cm będzie wiązało się z wniesieniem dodatkowej opłaty.

.. źródło: Wizz Air


Od 29 października każdy bagaż podręczny będzie bezpłatny, niemniej jego rozmiar nie będzie mógł przekraczać 55 x 40 x 23 cm. To delikatnie mniej niż w przypadku obecnego maksymalnego rozmiaru dużego bagażu. Wprowadzony zostanie też limit wagowy bagażu podręcznego – 10 kg. I najważniejsze – Wizz Air dodaje ważne zastrzeżenie, iż z powodu ograniczonego miejsca na pokładzie nie gwarantuje transportu bagażu podręcznego w kabinie. Zastrzega, iż jeśli nie wszystkie bagaże podręczne zmieszczą się na pokładzie samolotu, to nadmiarowe sztuki trafią do luku bagażowego.

.. źródło: Wizz Air

Bagaże podręczne na pewno ze sobą będą mogły wziąć wyłącznie osoby, które wykupią usługę WIZZ Priority (jest ona też objęta w biletach WIZZ GO lub WIZZ Plus oraz w programie WIZZ Privilege Pass). Da ona również prawo do wniesienia na pokład dodatkowej małej torby o wymiarach maksymalnie 40 x 30 x 18 cm. Usługa WIZZ Priority będzie kosztowała prawdopodobnie od 5 do 25 euro.

Na razie nie wiadomo dokładnie, ilu pasażerów na pewno wniesie swoje bagaże na pokład, niemniej wcześniej przewijały się informacje, że w przypadku Airbusów A320 bagaż podręczny na pokład będzie mogło zabrać pierwsze 80 osób, które za niego zapłaci. Na trasach obsługiwanych przez Airbusy A321 będzie to 90 osób.

Wizz Air od 29 października obniży też z 23 kg do 20 kg limit wagowy dla bagażu rejestrowanego w niższej cenie. Ogólnie maksymalnie każdy bagaż rejestrowany (maksymalnie 6) może ważyć 32 kg. 

Ceny bagaży w Wizz Air przed 29 października

.. źródło: Wizz Air

Ceny bagaży w Wizz Air od 29 października

.. źródło: Wizz Air


***

Więcej o: