Nagła decyzja nowego właściciela TVN. Kanał przynoszący spore zyski sprzedany

Robert Kędzierski
TVN nie jest już właścicielem kanału oferującego telezakupy. "Mango" znalazło się dość nieoczekiwanie w rękach słoweńskiego giganta handlu wysyłkowego.

Spółka Mango-Media, wraz z należącym do niej kanałem telewizyjnym "Mango" i sklepem internetowym mango.pl, zmienia właściciela. Dość nieoczekiwanie Grupa TVN pozbyła się jednej ze swoich pereł w koronie na rzecz słoweńskiej spółki Studio Moderna. To gigant prowadzący sprzedaż wysyłkową w wielu krajach w Europie środkowo-wschodniej i Azji. Studio Moderna jest właścicielem wielu marek, m.in. dostępnego w sklepie Mango "Kosmodisku".

KosmodiskKosmodisk Fot. Mango/Moderna

Powody sprzedaży jednej z "pereł w koronie" wydają się jasne. Discovery Communications, nowy właściciel amerykańskiego giganta Scripps Networks, do którego należy dziś TVN, w ogóle nie zajmuje się telesprzedażą. Chociaż "Telezakupy Mango 24" przyniosły 60 mln zł, dwa razy więcej niż rok wcześniej, kanał nie mieści się w strategii globalnego giganta medialnego. Discovery chce zarabiać inaczej. Po pierwsze rozwijając model płatnego dostępu do swoich kanałów, także w internecie. Po drugie połączenie oferty obu firm umożliwi stworzenie osobnego pakietu, który kablówki będą mogły oferować klientom za dodatkowe pieniądze (model ten stosuje w Polsce np. Canal Plus).

"Nabycie Mango-Media pozwala nam realizować ambitne plany stania się niekwestionowanym liderem w swojej branży w Polsce. Będziemy kontynuować inwestycje w rozwój telezakupów, platformy internetowej i tradycyjnej obecności handlowej z planowanymi 50 własnymi sklepami do końca 2018 roku. Jesteśmy bardzo podekscytowani nową wspólną przyszłością"

- powiedział prezes Studio Moderna Polska Sp. z o. o. oraz dyrektor zarządzający Studio Moderna CEE Tomasz Pawliszyn, cytowany w komunikacie.

Czytaj też: Netflix, następca tradycyjnej telewizji, bije kolejne rekordy. 

Studio Moderna złożyło do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów  wniosek o przejęcie Mango Media 30 maja. Telezakupy Mango to lider telesprzedaży w Polsce. Kanał uruchomiono w roku 2002. 

24, 25 50. Zapamiętaj te cyfry. Bo to one zdecydują o tym, jak będzie wyglądać twoje wideo

Więcej o:
Komentarze (43)
Nagła decyzja nowego właściciela TVN. Kanał "Mango" sprzedany Słoweńcom
Zaloguj się
 • krzysztof_57

  Oceniono 12 razy 10

  pies ten kanał ....trącał !

 • Oceniono 12 razy 6

  Polecam logikę panu Kędzierskiemu. Może wyjaśni mi, w jaki sposób Discovery (które jeszcze formalnie nie dokonało fuzji/przejęcia SN) miało wpływ na transakcję (mamy sierpień), która rozpoczęła się w marcu (źródło moje, prywatne) a zakończyła się złożeniem wniosku 30 maja (sic!)? Wątpię, aby Polska i jakiś śmieszny kanał sprzedaży wysyłkowej miał takie znaczenie dla DN, iż już od marca br angażowało się w transakcję - zresztą SN by na to nie pozwoliło. Myślenie nie boli a czasami się przydaje, żeby nie pisać głupot.

 • Aneta Mączyńska

  Oceniono 4 razy 4

  to jakiś fake news pisany przez kompletnego dyletanta... zajrzałam z ciekawości do KRS - przychody 60 mln zł (2016) - przychody, a nie zysk. Zysku Mango Media nie uświadczyło chyba nigdy bo od 2010 r. konsekwentnie tracą po kilka mln zł/rok... Aha, i ujemne kapitały własne (-27 mln), czyli badziewne aktywo które TVN sprzedał pewnie za przysłowiową złotówkę.. tyle w temacie

 • acototak

  Oceniono 3 razy 3

  Naprawdę ktoś to kupował?

 • pytlarro

  Oceniono 3 razy 3

  wg raportu wirtualnychmediow mieli ogladalnosc na poziomie 0,1-0,2% . Prawdziwa kopalnia złota

 • paczacz

  Oceniono 5 razy 3

  Przygrywka do repolonizacji?

 • ceramiczne_plecki

  Oceniono 2 razy 2

  "Dość nieoczekiwanie Grupa TVN pozbyła się jednej ze swoich pereł w koronie..."
  Pan redahtor znów jest "perłą w koronie" portalu Gazeta.pl. Słoneczko znów za mocno przygrzało, oj za mocno.

  Może też warto by było pozbyć się nieoczekiwanie tej "perły" z zasłużonego portalu? :)

 • srv14

  Oceniono 2 razy 2

  naprawdę ktoś ogląda takie kanały tv?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX