Platige Image z nieoczekiwaną stratą. "Wiedźmin" i "Wonder Woman" nie uchroniły przed problemami

Robert Kędzierski
Platige Image, polski gigant specjalizujący się w grafice komputerowej i efektach specjalnych do filmów, odnotował stratę. Nie pomogły zlecenia z Hollywood i wizja współprodukcji "Wiedźmina" z Netflixem.

Platige Image to jedna z największych polskich firm, która odnotowuje spore sukcesy w branży filmowej. Szczególnie ostatnio - w maju bowiem pojawiła się informacja, że spółka miałaby współprodukować "Wiedźmina". Kultową polską sagę miałby przenieść na ekran Netflix - największy na świecie serwis umożliwiający dostęp do filmów i seriali.

Wyniki za drugi kwartał b.r. mocno studzą jednak nastroje. Platige Image dość nieoczekiwanie odnotowała ok. pół miliona złotych straty. W analogicznym okresie rok temu była na plusie ponad trzy miliony złotych.

Złe wieści są o tyle zaskakujące, że Platige Image ma się czym pochwalić. Firma przez rok tworzyła jedną z kluczowych scen filmu "Wonder Woman" produkowanego przez Warner Bros. Wśród klientów firmy, w której udziały ma m.in. Tomasz Bagiński, znaleźć można 11 bit Studios, UbiSoft, Kompanię Piwowarską, Allegro, Play czy Carrefour. Poważnych zleceń zatem nie brakuje. 

Skąd problemy? Do straty przyczyniły się problemy z produkcją animowanego filmu "Fatima". Przez problemy z dotychczasowym koproducentem szuka innych możliwości dokończenia projektu.

Czytaj też: Amerykański gigant przejął polską firmę, by móc konkurować z Microsoftem, Apple i Google.

Jest jednak szansa na to, że w przyszłości wyniki spółki ulegną sporej poprawie. Jeśli bowiem Netflix zdecyduje się rozpocząć produkcję "Wiedźmina", to Platige Image będzie zaangażowany do wykonania określonych efektów specjalnych. A Tomasz Bagiński zostanie jednym z jego reżyserów.

Współtwórca gry "Wiedźmin": Tych błędów bym już nie popełnił [NEXT TIME]

Więcej o: