Komentarze (238)
Oto, jak zarabiają Lasy Państwowe. Sprzedaż drewna to dobry interes? "Nie jesteśmy nastawieni na zysk"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • brunon_k

  Oceniono 4 razy 4

  Gdzie jest strona www LP o naborach do Lasów Państwowych? Przed 2013 roku jeszcze taka strona była. Dziś etat w LP tylko mając plecy i wprowadzającego :(

  LP dziś tylko dla swoich.

 • behemot.02

  Oceniono 6 razy 4

  Gdzie dziennikarz? Jesli mówi się , że biedni leśnicy płacą czynsz za mieszkanie w leśniczówce i mają za małe kilometrówki, to dziennikarz musi dowiedzieć się, ile wynoszą takie czynsze i kilometrówki. Wystarczy jeden mail lub telefon! Bez tego tylko wścieka czytelników i wystawia sobie swiadectwo marnego pracownika mediów, bo nie dziennikarza

 • jurek2523

  Oceniono 6 razy 4

  Dla leśniczych i nadlaśniczych mieszkania sa bezpłatne,umundurowania nie wlicza się do zarobków.PONADTO część nadleśniczych,naczelników,dyrektorów zarabia tyle co. PREMIER w Polsce

 • komunikat.4

  Oceniono 6 razy 4

  Na jednego leśnika przypada ok. 30ha lasu . Też chcę by rząd dał mi do gospodarowania 30ha lasu.Przyrzekam że będę płacił podatek VAT , PIT i leśny. Ba jestem w stanie płacić nawet 10% od sprzedaży drewna.

 • adolfiutin11

  Oceniono 6 razy 4

  ciekawe ile zarobią dodatkowo leśnicy za wycinkę Puszczy Białowieskiej?

 • s-w-z

  Oceniono 3 razy 3

  Przeciętne wynagrodzenie miesięczne w tym przedsiębiorstwie w 2016 roku wyniosło 7772 zł. !!!! Ciekawe czy jest w Polsce branża w której przeciętne zarobki osiągnęły podobny poziom.
  Dyrekcja, kadra kierownicza, z pewnością zarabia gruuuubo ponad przeciętną (3-5 razy?) bo jak firma zarabia to ... jest na wszystko. Nawet na wielką imprezę u o. Rydzyka (pokazywano w TVP). Żeby kasy było dużo i na wszystko to ... trzeba ciąć lasy!
  PiS głosi walkę z korporacjami, może okazać się, że korporacja leśników stała się prawdziwym zagrożeniem dla polskich lasów, znacznie groźniejszym niż kornik.

 • krolikula

  Oceniono 3 razy 3

  A ile jest wycinane "na lewo"?Kto z zarządu przyjeżdża i sprawdza na miejscu co wycięto?Co do dokumentu o puszczy białowieskiej-czy jest dla niej nadzieja na jutro?

 • niezalany

  Oceniono 5 razy 3

  czytałem gdzieś w necie, że jedyny materiał budowlany jaki podobno jeszcze da się kupić bez faktury, to właśnie drewno... przypadek? nie sądzę ;-))

 • fjan

  Oceniono 3 razy 3

  Tak,tak by kościół rósł w siłę a klerowi katolickiemu żyło się dostatniej.

 • spyderman2

  Oceniono 3 razy 3

  jak wytną puszczę w pień to bedą premie. TW "balbina" kałczyński chce zemścic się na Polakach i to zrobi niszcząc im przyrodę, gospodarkę i skłócając z całym światem. Wtedy se polegnie z zadowoleniem

 • montezuma1234

  Oceniono 2 razy 2

  Lasy Państwowe -jedyna firma sprzed 1989 ,która bez zmian dotrwała do dziś. Cud jakiś? Dyrektorzy, administracja, struktury, kliki, powiązania,... mafia.

 • smiki48

  Oceniono 2 razy 2

  niech mi ktoś powie, kto zajmował się lasami np. 5 tysięcy lat temu? A ilu było zatrudnionych leśników 100 tysięcy lat temu i ile wówczas było lasów i puszcz?

 • kka69

  Oceniono 2 razy 2

  Lasy Państwowe zarządzają 1/5 powierzchni kraju .
  Więc te podatki co płaca od tej powierzchni są śmiesznie małe.
  gdyby lasy sprywatyzować, to od samego podatku gruntowego wpływy do budżetu były by 10 (!!!) razy większe niż to co obecnie płacą Lasy Państwowe.
  No, ale żyjemy w takim kraju w jakim żyjemy...

 • fjan

  Oceniono 2 razy 2

  Episkopat popiera niszczenie przyrody tak jak za Hitlera popierał zabijanie ludzi. To są te " wartości " chrześcijańskie.

 • dziubdziusie

  Oceniono 6 razy 2

  Szczególnej uwadze dziennikarzy i śledczych-społeczników polecam osobę ANDRZEJA KONIECZNEGO, podsekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska, zawziętego przydupasa ministra Szyszko, którego jest m.in Pełnomocnikiem do Spraw Puszczy Białowieskiej i do ministerialnego nadzoru nad Polskim Związkiem Łowieckim oraz Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe.

  Gostek m.in. w latach 2006-2008 pełnił funkcję dyrektora ekonomicznego w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Związany był również z Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych w Warszawie jako jeden z jej inspektorów. W latach 2013-2014 jako nadleśniczy kierował Nadleśnictwem Białowieża.

  kontakt: Andrzej Konieczny - Podsekretarz Stanu
  tel. (+48 22) 36-92-215, faks (+48 22) 36-92-111

  Departament Leśnictwa
  tel. (+48 22) 36-92-550, e-mail: Departament.Lesnictwa@mos.gov.pl

 • jan12121

  Oceniono 2 razy 2

  LP "oddały" pieniądze z VAT-u - totalna bzdura! VAT nie jest przychodem firmy, ona zastępuje poborcę podatku i wpłaca go za klienta, ktory kupił drewno i tak aż dojdzie do klienta końcowego. To ten dopiero ponosi ten koszt.
  Niechże dziennikarze reagują na takie matactwa!

 • Dana Nowak

  Oceniono 6 razy 2

  Problemu niszczenia zasobów leśnych w Polsce nie można sprowadzać tylko do Puszczy Białowieskiej. Lasy państwowe w całym kraju są miejscem niespotykanej wcześniej wycinki drzew. Ponad 50- lat spaceruję i jeżdżę rowerem po lasach. Nigdy wcześniej nie słyszałem w takiej ilości warczących pił, że nawet w soboty i 3-go maja także spotkałem drwali podczas pracy. Nawet we wczesnych godzinach porannych nie ma ciszy i spokoju. Nie da się wejść do lasu, by nie napotkać tablic zakazujących wstępu i pracujących tam drwali. Warkot pił jest tak uciążliwy, że nawet nie słychać ptaków i szumu drzew na wietrze. Wielkie maszyny służące do zrębu, ciągniki i specjalistyczne samochody ciężarowe do zwózki bali to codzienność . Nigdy wcześniej nie pojawiały w takiej ilości i nie ma miejsca ustronnego, by ominąć te „cuda techniki” i wydzielane przez nie spaliny. W lasach państwowych nabudowano duże ilości dróg utwardzonych – podobno do celów pożarowych, a do czego służą tak naprawdę -to zdążyliśmy się przekonać. W mojej okolicy jest obszar leśny – co nazywa się Puszcza Jodłowa i rezerwat Wykus. Lasy te, przypominają obecnie busz. Niemcy i komuna nie dokonali takich zniszczeń , jak państwo PiS. Masowa wycinka drzew i ogólny bałagan po wycinkach- to tragiczny obraz działalności człowieka. Leżące latami gałęzie i zniszczone przy okazji małe drzewka zalegają w lesie niekiedy parę lat. Z tej przyczyny nawet na ścieżkach leśnych trudno się poruszać. Niszczone regularnie poszycie lasu nie odbuduje się przez wiele lat. Znikły stanowiska grzybów, mchów i krzewinek. Daje to smutny i tragiczny obraz rzeczywistości i refleksję- co zostanie z tych lasów świętokrzyskich dla naszych dzieci i wnuków. To co pozostało po tej apokalipsie w sensie estetycznym lasu na pewno nie przypomina. Wszechwładna mamona, polityka państwa, oraz mafia drwali i leśników okazały się ważniejsze niż dobro społeczne, którym jest środowisko przyrodnicze.

 • zd46

  Oceniono 4 razy 2

  Ile miliardow zlotych, poza droga oficjalna, Lasy Panstwowe wplacily Morawieckiemu na ratowanie obietnic wyborczych ?? Czy wzorem NBP miliardy na bizantyjskie zycie Pis nierzadu? Czy wzorem PCK wplata poszla zamiast potrzebujacym pani Zalewskiej na wybory, przybory, do obory PiS ???

 • vinogradoff

  Oceniono 1 raz 1

  Przed wojna to nawet GAJOWY mial do swojej dyspozycji panstwowa Gajowke i stac go bylo na zatrudnienie Sluzacej ( Dziewczyna przed zamazpojsciem koszt 12,- zlotych za miesiac plus pelne utrzymanie i pokoj w Gajowce) i Parobka ( koszt 24,- zlotych miesiecznei plus pelne utrzymanie i pokoj w Oborze przy koniach) i byl szanowany w Oklolicy a chodzil w paradnym Mundurze i nalezal do lokalnej ELITY powiatowej. Zyl jak panisko a wozil sie bryczka i jak ,,, naduzyl,, alkoholu to kon sam go doprowadzil przez las do gajowki a tam pani Gajowowa juz sie nim zaopiekowala.Tak sluzba panstwowa jak Gajowy nie mowiac o Lesniczym to bylo marzenie MILIONOW Polakow.

 • rggg

  Oceniono 1 raz 1

  Jeżeli w zeszłym roku szacowany przyrost masy drzewnej był około 26mln m3 a wyrżnięto 39mln m3 to czy to nie jest dewastacja? Za parę lat będziemy mieć tylko same "bezpieczne" polany...

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 1 raz 1

  Lasy generują miliardy przychodów - te pieniądze mogłyby w większym stopniu zasilać budżet - niestety większość tych pieniędzy jest przeżerana przez samych leśników. I nie chodzi o zwiększenie wycinki a o lepsze gospodarowanie - pensje w leśnictwie są 50-100% wyższe niż na porównywalnych stanowiskach w "cywilu". I piszę o samej podstawie - nie o dodatkach które wynikają ze specyfiki (paliwo, posiłki regeneracyjne itp).
  Podleśniczy z pensją 4000zł, leśniczy z podstawą rzędu 6000-7000zł to lekkie nieporozumienie - w "cywilu" na etatach na prowincji dostaliby połowę tego.

 • vegaa71

  Oceniono 1 raz 1

  Tak czy siak PLP to eldorado - utrzymuje 26 tys.pracowników (+ 50.000 podwykonawców). 26 tys. pracowników zarabia przeciętnie 7,7 tys.PLN/m-c, podwykonawca zarabia 5 tys/PLN/m-c. Zarobione zyski zostają w PLP.. a przecież lasy są naszym WSPÓLNYM majątkiem! Okazuje się, że nie dość, że reszta społeczeństwa nie otrzymuje z PLP żadnych zysków, to za zakup drewna musi słono płacić z nierzadko niższych pensji niż mają pracownicy PLP.
  I jeszcze jedno - w przedsiębiorstwie takim jak PLP tylko 9% pracowników to pracownicy na stanowiskach robotniczych a reszta... ponad 23 tys.osób to... kadra menadżerska??

 • rggg

  Oceniono 3 razy 1

  Jeżeli zasoby wzrosły o 26,9mln a wyrąbali 39,2mln to czy to nie jest dewastacja? To są oficjalne dane a prawdziwe mogą być jeszcze gorsze - bo niby kto ma to sprawdzić?

 • kingsizemax

  Oceniono 1 raz 1

  "Ochrona lasów przed owadami i zwierzętami "- bardzo ciekawa pozycja po stronie wydatków. Tylko kto ochroni lasy przed pazernym, załganym Szyszką.

 • nekia0000

  Oceniono 1 raz 1

  Jutra nie będzie!

 • tylko_na_forum

  Oceniono 1 raz 1

  Buahaha, ci sami znaffcy,ktorzy twierdza ze srednia w Warszawie to 5700?! Mediane trzeba podawac, nie srednia, bo jedna osoba ma 20 000, druga ma tysiac, wiec kazda znich ma po 10 000, prawda?

 • behemot.02

  Oceniono 7 razy 1

  @Łukasz Łachacz
  Ja, pożyteczny idiota, jak mnie Pan raczył nazwać, zazdroszczę bardzo Panu prostoty myślenie, łagodnie mówiąc. Te dwie frakcje są dobrze określone. Jakie są skutki? Tu trzeba wybrać jedną z dwu opinii, po stronie puszczy pierwotnej mamy większość biologów, ekologów twierdzących, że puszcza się odrodzi, tak jak odradzałe się przez wieki i będzie zdrowsza. Druga za wycinką, w większości urzędnicy LP, straszy, że puszcza umrze. JEST tu interes ekonomiczny drwali, nawet jak Pan napisze jeszcze 100 razy, że nie ma. Niech pan przejdzie się po lesie, byle takim nie sadzonym przez leśników, ten las ma się świetnie, z kornikami wiele razy sobie radził. Puszcza sobie poradzi, a zasadzenia po wycince to najlepszy prezent dla korników na przyszłość. Kto jest tu pożytecznym idiotą? Jeśłi pan jest etatowym pracownikiem LP, to rozumiem, ale jeśli nie, to pisze pan głupotytakie, że aż wstyd takie rzeczy tłumaczyć.

 • pat1952

  Oceniono 1 raz 1

  Kłamią społeczeństwo jak najęci. To dzięki poprzedniemu systemowy mieliśmy prawie 30%powierzchni kraju pokryte lasami.

 • ja.szela

  Oceniono 11 razy 1

  Czepianie się LP tylko dlatego że ministrem środowiska jest idiota to przesada. Owszem leśnicy żyją jak pączki w maśle. Praca jest spokojna i bardzo dobrze płatna. Jeżeli ktoś naprawdę kocha las i życie na łonie natury do tego nie przeszkadza mu mieszkanie na zadupiu to chyba nie ma lepszej pracy. Trzeba przyznać że mamy jeden z najbardziej zadbanych lasów na świecie. Szyszko jak wspomniałem to debil co już wielokrotnie udowodnił ale w nie wierze że leśnicy pozwoliliby mu zrobić krzywdę polskim lasom.

 • Irena Laszczyk

  0

  MOŻE TEN NIEDOUCZONY PSEUDO MINISTER ŚRODOWISKA SZYSZKO, PRZECZYTA TO ZE ZROZUMIENIEM ....
  ''Wycinanie lasów inaczej wylesianie
  proces zmniejszania udziału terenów leśnych w ogólnej powierzchni danego obszaru, zazwyczaj skutek antropopresji (np. nadmierne wykorzystanie gospodarcze lasów, zanieczyszczenie środowiska, itp.). Może prowadzić do powodzi, susz, osunięć ziemi i lawin błotnych.
  niszczenie naturalnych siedlisk wielu ssaków i ptaków, co prowadzi do zmniejszania ich populacji i wymierania wielu gatunków obniżenie poziomu wód gruntowych, co prowadzi do wysuszania gruntów i ich pustynnienia przyspieszony proces erozji gleb zmniejszona ilość tlenu w atmosferze, a zwiększona ilość dwutlenku węgla (lasy nazywane są "Płucami Ziemi")''

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX