Komentarze (43)
Katar zbroi się na potęgę. Wzrost o 282 procent
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • czesiekkk

  0

  Właśnie przez Polskę przeszły nawałnice i nowe śmigłowce bardzo by się przydały, ale ich nie ma bo po pierwsze były z Francji, po drugie nie było offsetu. Offset jest najbardziej głupim i absurdalnym polskim wynalazkiem, każdy kraj normalny kraj, który dysponuje własnymi zakładami lotniczymi, zbrojeniowymi itd robi tak, zamawia np. 120 samolotów myśliwskich, z czego 60 jest wyprodukowanych u dostawcy, a pozostałe 60 jest wyprodukowane u zamawiającego. Dostawca wchodzi w spółkę z lokalnymi przedsiębiorstwami. Warunkiem jest, żeby to było duże zamówienie. Nikt nie będzie przenosił produkcji dla 48 myśliwców F-16 albo 50 śmigłowców. Gdyby Polska zamówiła dwa razy tyle maszyn można byłoby dyskutować z dostawcą o przeniesieniu części produkcji. Tak robi i Brazylia i Turcja, tylko oni nie kapią tylko zamawiają i mogą żądać. Przy okazji oba kraje dorobiły się własnych firm zbrojeniowych i lotniczych.

 • bratjolki

  Oceniono 4 razy 0

  Amerykanie podwykonawcami chca wygnieść Iran. To nie tylko plan ale i obowiązek względem Izraela, Koree chca zalatwic w calym zamieszaniu a Syria bez Iranu padnie sama

 • bursztynowe

  Oceniono 1 raz -1

  Jeśli Katar wcześniej wydawał na zbrojenia 100 dolarów, to gdy teraz wydaje 382 dolary, to jego wzrost wydatków zbrojeniowych wyniósł 282 procent.

  Dziennikarzyno, pseudonim Karol Bogusz, odpowiedz sobie sam na pytania:

  * czy twój gó...njus o czymś informuje, bez danych odnośnie POZIOMU wcześniejszych wydatków zbrojeniowych Kataru?

  * czy obecny poziom wydatków zbrojeniowych Kataru (których również nie podałeś) oznacza, że ten kraj zbroi się na potęgę, czy po prostu kupił 2 kałachy i kamizelkę z kevlaru, tudzież kolejną część Call of Duty dla syna szejka?

  A potem wróć do gimbazjum. A sorry, zlikwidowali. Znaczy że wciąż masz wyższe wykształcenie....

 • elenem

  Oceniono 1 raz -1

  Jedno pewne- "coś wisi w powietrzu", takie ruchy państw nie sa bezpodstawne. Zyjemy w bardzo niespokojnych czasach.

 • antynick

  Oceniono 2 razy -2

  Przepis na biznes zbrojeniowy. Sprowokować kryzys, stawiać ultimatum, zaprowadzać w kółko demokrację i pokój. Następnie kosić frajerów.

 • gadolinn

  Oceniono 2 razy -2

  dobrze. moze sie wzajemnie zajebia. i izrael wraz z nimi.

 • mille666

  Oceniono 2 razy -2

  Będziecie ISIS i tych nielicznych dziś jeszcze imigrantów wspominać z rozrzewnieniem: zachodnie demokracje pokażą wam jak się wspomaga za kasę walkę o pokój!

 • maciej kawa

  Oceniono 6 razy -4

  Przecież o to chodzi żeby żyd amerykański wywoływał konflikty a Bush zaciera ręce USA to największy smiec na świecie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX